Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)
Ukázka z filmu 5

Nesmrtelná literární klasika Lewise Carrolla, Alenka v říši divů, oživili animátoři studia Disney do nádherné magické podoby. Osudy Alenky se začnou ubírat zvláštním směrem ve chvíli, kdy se objeví věčně spěchající Bílý králík. Při honbě za ním Alenka prolétne dírou a dopadne do říše divů. Tam potkává panoptikum oživlých předmětů a postaviček, jako třeba Tweedledee a Tweedledum, Bláznivého kohouta a Srdcovou královnu. Alenka v říši divů je plná fantazie a legračních okamžiků. Právem patří mezi to nejlepší, co kdy studio Disney vytvořilo. Mezi speciálními bonusy DVD - speciální edice, naleznete například Virtuální večírek Bláznivého kohouta, nově nalezenou píseň kočky Škliby "Jsem zvláštní", zpěvník a mnohé další. (oficiální text distributora)

Han22

Další starý animák za mnou a celkem by mě zajímalo co u Disneyho v roce 1951 hulili za svinstvo. Nebo možná co hulil Lewis Caroll, těžko říct. Každopádně celý film je ve stylu že Alenka jde krajinou nekonečných nesmyslů a potká něco divného a následně se baví o blbostech, nebo zpívají většinou nezajímavé písničky. Dá se říct, že ke konci jsem si na tu eskalaci šílenství zvykl, dostavily se i nějaké slušné nápady či napětí (závěrečný střet se srdcovou královnou). A nakreslené je to všechno samozřejmě úžasně. Nicméně narozdíl od některých klasických disneyovek je tohle opravdu jen sled scének a písniček, nic víc. Animovaný film roku 1951. ()

iXtr3m3

Síce to animáciou nemá ani v najmenšom na fantastickú Snehulienku, ktorá je navyše aj omnoho staršia, ale zato je to celkom verné knihe, čo sa napr. v dnešnej dobe už vôbec nestáva, keďže prílišná originalita a kontroverzia majú prednosť pred vernosťou predlohe. ()

Milan25

Já jen tak nějak vůbec nevim, proč ona pořád honí toho králíka. Nutno dodat, že rychlejší zakončení příběhu jsem snad ještě neviděl. ()

enyama

4 hvězdičky jsou za zpracování.... Jinak bych dala mnohem, mnohem, mnohem méně a to proto, že Alenka je pro mě děsivá už od dětství. Nejvíc mi naháněly/nahání hrůzu karty jak se tam honí a vůbec. Když jsem to jen četla, tak mi to přišlo strašidelné. Když jsem to viděla "živé" na plátně.....už nikdy více, Disney, Burton...to je fuk, na tohle se prostě už znovu koukat nebudu a dětem to asi taky číst nedám (až nějaké budu mít:-) ). ()

Paity

Tuhle verzi považuji stejně historicky za nejzdařilejší. Prostě pro mě musí Alenka v říši divů zůstat animovaná. ()

Yarushka

Nádherná fantasy pohádka, která se rozhodně nikdy neomrzí. Klasika, která mi byla v dětství pouštěna dvakrát týdně mě totálně okouzlila. Nádherný soundtrack, velmi originální postavy, a úžasné hlášky. "Je čas nenarozenin už zas,už zas, UŽ ZAS..." Nejde jinak než dát 5 hvězdiček ()

Mikino00

Příběh samotný mám rád, ale zde je podán ve velmi veselé, zpívající verzi pro malé děti, která se mi nelíbí. Animace je zde velmi nápaditá, co jiného taky od Disneyho čekat. ()

werus

Tak tohle je krásná pohádka s disneyovskou, velmi vysokou kvalitou s velkým množstvím naprosto skvělých postaviček a nádherně (myslím že líp to ani nešlo) převedená z knižní podoby na filmové plátno. Tak si říkám, kolik bezvadných pohádek by nám bez Walta Disneyho uteklo a to by byla veliká škoda. A "Dnes je čas nenarozenin, těch mých? Těch tvých! Tak sfoukni svíčky na dortu..." je hit, který jsem si díky hodnocení připoměla a dneska si ho zpívám celý den a nejde mi z hlavy :). Díky tomuhle animáku taky už hodně let vím, co je to kriket :). Jooo, kde jsou ty doby těhle krásnejch pohádek.. Pro mě je Alenka v říši divů daleko lepší a hezčí pohádkou než třeba Ratatouille. Jak už napsal fantoci - tohle je prostě klasika. ()

Pawlisman

Moc hezké spracování příběhu a pokus, aby byl také co nejvíce stravtitelný těmi nejmenšími (i když si říkám, že to je stejně skoro nemožné). Některé vyzobrazení velice vystihující a podmaňující. Myslím, že povdeného je více než toho zkaženého. Hezky bláznivá podívaná ačkoliv to někdy může možná skřípat a haprovat (sladký Disney s fantasy utopicky absurdními scény pro větší čtenáře/diváky). 7,5/10 ()

Lilloos

Jediný potenciál tu vidím v nepřeberném množství materiálu pro analýzu typického chování uživatelů nejrůznějších drog (něco ve stylu psychických chorob postaviček z medvídka Pú), pro neadiktologa jen zbytečně šílené a hlavně uječené. ()

Klajnik

Nápadité vyobrazení všudypřítomna ve světě za králičí norou, ale vyprávění je monotóní slepenec výjevů bez pravidel fikčního světa a doplněn o blbé písničky. Slyšel jsem, že kniha od Carrolla je v podání Disney osekáná až na kost. Napadalo mě však, že život ve světě bez logiky musí být strašně otravný. A otravný byl chvílema i můj zážitek z týhle pohádky. ()

melloun

Neskutečně ujetá pohádka, která je i po tolika letech perfektní. Vyhýbá se standartním klišé a pohrává si s divákovou fantazií. Zvířátka poskládaná z různých předmětů jsou opravdu výjimečná, ani ostatní postavičky se nenechávají zahanbit a jsou hodna zapamatování (třeba král a královna). Díky Alence jsem také získal nový důvod ke každodenním oslavám, protože jsem zjistil, že existuje den nenarozenin! :-D ()

Danqo

Nie som si istý, kto je cieľovkou tohoto filmu. Udalosti mi občas prišili príliš drastické, občas príliš psychadelické, a najmenej častí bolo detských. Prekvapilo ma, že takúto absurditu natočili viac než 10 rokov pred éterickými šesťdesiatkami. ()

zdeny99

Alenka v říši divů je klasická americká pohádka z pera anglického spisovatele Lewise Carrolla. Možná by se dalo říct až lidová, jak ji mají Američané rádi. I proto se jí ujal Walt Disney a v roce 1951 ji povýšil na klasiku mezi pohádkami. Jenže na rozdíl od Američanů, na mě takový dojem neudělala. Začíná sice krásně idylicky v zahradě plné květů s lagunou a poletujícími motýly. Na stromě sedí Alenka, učí se dějepis a stěžuje si na knížku bez obrázků. V jejím světě by byly knihy jen s obrázky. Dlouho to trvat nebude a ocitne se v naprosto jiném světě, v říši divů, kde nic není normální. A právě tento svět se mi vůbec nelíbil. Neměl hlavu ani patu. Jeho nelogičnost v podobě mluvících květin, chodících karet, mluvícího mrože, roztančených mušlí, dvou cirkusových tajtrlíků se žlutými praporky na hlavě, Kloboučníkovi se zajícem u čaje atd. mi kazila celý dojem z pohádky. U mě je Alenka tou nejslabší pohádkou, která vznikla přibližně do 90. let ve studiu Disney. [3591. hodnocení, 124. komentář, 78%] ()

Zalost

Pěkná disneyovská kresba a pro menší diváky dozajista roztomilé postavy. Tolik k pozitivům. Ale ten zbytek, ten zbytek... Disneyovské studio vzalo mou srdeční záležitost, knihu Alenka v říši divů, orvalo ji až na kost, že zbyl jen zmatený slepenec nesouvisejících scén, udělalo "roztomilejší obsazení" a přidalo pověstné úmorné disneyovské písničky. Vznikl prazvláštní muzikál pro nejmenší, což není samozřejmě špatné, ale na kvalitní zážitek to zdaleka nestačí. ()