Human Traffic

Human Traffic

Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie / Irsko, 1999, 99 min

Také naozaj. Vrátane záveru. Pred rokmi mi to práve ním mierne škrípalo, ale práveže inak by to bolo nasilu.(10.5.2010)

Můj "srdcový" film, který silně ovlivnil moje mládí. V podstatě naprosto trefně, vtipně a úžasně vizuálně film zobrazuje běžnou realitu hudebních párties, klubů, privátních akcí atd. Hudba, drogy, zábava, sranda, depky, dojezdy a tak furt dokola ... Kerrigan přesně vystihl míru v tom, jak zobrazuje tento svět a pro většinu dospělé populace naprosto nepředstavitelnou realitu ... Nefigurují zde extra tvrdé drogy, kromě několika lajn kokainu, hudební doprovod a soundtrack je naprostá bomba. Herecké výkony a hlášky konkurují i samotnému "drogovému" ultrakultu "Trainspotting", který je však více zaměřen na život opravdových narkomanů ...(7.12.2007)

Ak máte náladu na ' vysmahnuté ' kecy, klubovú scénu a vtipné hlášky, tak toto je to pravé. Veľmi uletený film.(9.3.2009)

Přesně typ filmu, k němuž jsem si musel postupně najít cestu. Když jsem ho viděl poprvé, vůbec mě nebavil a svým obsahem mě docela sral. Trochu totiž nemám v oblibě (no, ono mi nijak nevadí, jen je trošku nechápu, takhle bych to spíše vyjádřil) tzv. víkenďáky - lidi, co celej tejden, od pondělí do pátku, relativně "poslušně" makaj v práci kterou nesnášej a celou tu dobu se až třesou (a často ani o ničem jiném nemluví) na to, až přijde pátek a oni vyrazí na pařbu. Pak ten pátek přijde, oni se doslova utrhnou ze řetězu, narvou do sebe co se jim dostane pod ruku, valej až do druhýho dne, v sobotu pak vydejchávaj dojezd a v neděli nabíraj sílu na další pracovní týden, kdy zase budou hezky pracovat a těšit se na další pátek. Takhle to samozřejmě vypadá trošku zevšeobecněný, ale pár přesně takových lidí znám. Musel jsem se na Human Traffic kouknout víckrát, abych nakonec zjistil, že o tomhle a ani o drogách ten film zase tak moc není. Postupně jsem odhalil i jeho silnej sociální a společenský odkaz a prostě jsem se do něj zamiloval. Kromě toho má film dost dobrou hudbu, vynikající humor (různé vychytávky typu reportéra vysvětlujícího jak to funguje s distribucí drog v klubu, Jipův a doktorův argumentační battle o kladech a záporech braní extáze, rozhovor Lulu s tetičkou apod.), dobrou kameru a střih a skvělý herecký výkony Lulu a Niny, ty jsou naprosto skvělý. Nejsem clubař, drogy neberu, ale tomuhle filmu rozumím, chápu ho a mám ho rád.(19.3.2009)

Celkem zabavny film o divnych lidech, kteri delaji divne veci.(29.4.2007)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 174krát, což je 1,74krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Malé cameo má ve filmu i legendární pašerák marihuany Howard Marx. Objevuje se jako postava s kázáním o "špekové politice". (Terva)