Human Traffic

Human Traffic

Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie / Irsko, 1999, 99 min

Když bych poslouchal taneční hudbu a sjížděl se každej pátek na večírcích, tak bych dal hvězdiček víc. Takhle je to pro mě jen sonda do neznámého světa plného pohody a více či méně zdařilého humoru. Hodně pozitivní, svým způsobem generační, jen co do univerzálnosti lehce nedotažený film.(12.6.2002)

Škoda, že se nesjíždím, protože bych docela chtěla zažít ten rozhovor o Star wars :D(13.2.2013)

Tenhle film není jenom vynikající komedie. Je to opravdu velmi realistická sonda do světa clubberů, z doby než tento subvesmír zcela pohltil trh. Taky mám určité podobné zkušenosti a tak vím, že tenhle film je skoro až dokument. Krom toho podle mně protagonisti snímku při natáčení normálně regulérně smažili. Alespoň to tak podle očí a chování vypadá. A taky tam hraje Carl Cox kdysi jeden z nehlepších DJ´s, dnes už jen figurka v hrsti velkých nahrávacích firem.(18.11.2004)

Rozpočet £2,2miliónaTržby USA $104,257Tržby Celosvetovo $4,700,000║ škoda že miestami to chcú tvorcovia príliš zbytočne naťahovať a potom tam vzniká pri breptoch silená vata, mohlo to mať lepšiu údernosť ale niekoľko podarených scén sa tu nájde /55%/(26.7.2009)

Oproti "vážnějším studiím" života feťáků (Trainspotting, Requiem for a dream) je Human Traffic bezstarostnou hříčkou, příběhem, který by vám o svém mládí vyprávěl spokojený třicátník, který s klubovým životem brzy po dvacítce sekl. Moc dobře si pamatuje jaká to byla sranda, kolik prkotin tehdy řešil a jaké blbosti plácal, když byl sjetý a teď se nad tím zasněně usmívá. Ale ta Lulu byla kost! Osobně mám pro britské filmy (a komedie obzvlášť) slabost, tenhle patří k mým nejoblíbenějším. Mladí herci to se do rolí pěkně vžili, i režie sama je mladistvá a vynalézavá. Pokud chcete s touhle waleskou bandou prožít jeden welice zábawný a wtipný pátek, newáhejte (není-li vám přes padesát a nejste zarputilí odpůrci drog), neměli byste být zklamáni. 80%(30.7.2006)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 174krát, což je 1,74krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Malé cameo má ve filmu i legendární pašerák marihuany Howard Marx. Objevuje se jako postava s kázáním o "špekové politice". (Terva)