Dumbo

U příležitosti sedmdesátého výročí vzniku tohoto výjimečného filmu o odvážných dobrodružstvích jediného slůněte na světě, které umí létat, byl Dumbo digitálně upraven. Diváci tak mají nyní šanci snímek zhlédnout ve vyšší technické kvalitě a ve vysokém rozlišení obrazu i zvuku. Báječný příběh statečného slůněte Dumba, které se chce s pomocí bystrého nejlepšího kamaráda, myšáka Timothyho, proslavit díky svým senzačním uším, znovu a znovu upoutává pozornost malých i velkých diváků. Film o nezdolné síle přátelství a víře v sebe sama dokresluje hudba, která sklidila mnoho prestižních ocenění včetně Oscara. Vychutnejte si animovanou klasiku z dílny Walta Disneyho. (HBO Europe)

Phoenixcq

Tohle si zaslouží plný počet. :-) Jednoznačně nejlepší scéna je chvíli před koncem, poté, co se Dumbo ožral!!! :-D ()

junior97

Podla mňa Disneyho najkrajšia rozprávka vôbec. Keď som bola malá tento príbeh malého sloníka ma za televíznou obrazovkou dokázal držať večnosť. Hlavne úvodná scéna s padajúcimi mláďatami a samozrejme geniálny vláčik. Aj po rokoch som si to znova rada pozrela. A efekty? Podla mňa na vtedajšiu dobu dobré. ()

saint3n

neuvěřitelný. via novinka tady na čsfd (Disney transformuje Dumba, 9.12.14) jsem si řekl: "doplň si obzory, jantare!" a tvl krásný, snad i slza ukápla.. nádhernej animák, takový pouhý 3/4 století a pořád taková prda.. respekt a vzhledem k datu vzniku/uvedení jako sry, ale plná palba.. no way! ()

Lukango

Jedna z nejklasičtějších disneyovek, která je společně s o rok starším Pinocchiem považována za jednu z nejlegendárnějších animovaných děl všech dob. Jedná se však o disneyovku, kterou sice mám rád, avšak mě nenadchla natolik, abych jí dělal osobní reklamu či doporučení jako u Pinocchia. Problém mám s tím, že jsem film nedokázal dostatečně procítit. Veškeré myšlenky filmu skrze mě proletěly a téměř žádná ve mě nezůstala. Sice tu máme tu pár temných témat filmu jako je otroctví, týrání a strašné zacházení se zvířaty v cirkusech, ale žádné z těchto temných témat či myšlenek ve mě nezanechalo takovou stopu jakou by mělo. U tohoto filmu si je dobré uvědomit, že je z roku 1941 a takové témata, kterýma se tento film s lehkostí a humorem zabývá je silná troufalost. Co filmu musím pochválit, je hudba která dělá film filmem. Animace tu není tak špičková jako u Pinocchia, ale ta halucinogenní scéna mě dostala a na svou dobu je animace pěkná. Celkově se jedná o legendární a roztomilí příběh na povrchu, ale temný uvnitř. Film však ode mě dostává horší hodnocení než by měl, a já jen doufám, že po opětovném zhlédnutí se vzpamatuji a tomu Dumbovy ty číslíčka navýším. Známka: 7/10 ()

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina