Dumbo

U příležitosti sedmdesátého výročí vzniku tohoto výjimečného filmu o odvážných dobrodružstvích jediného slůněte na světě, které umí létat, byl Dumbo digitálně upraven. Diváci tak mají nyní šanci snímek zhlédnout ve vyšší technické kvalitě a ve vysokém rozlišení obrazu i zvuku. Báječný příběh statečného slůněte Dumba, které se chce s pomocí bystrého nejlepšího kamaráda, myšáka Timothyho, proslavit díky svým senzačním uším, znovu a znovu upoutává pozornost malých i velkých diváků. Film o nezdolné síle přátelství a víře v sebe sama dokresluje hudba, která sklidila mnoho prestižních ocenění včetně Oscara. Vychutnejte si animovanou klasiku z dílny Walta Disneyho. (HBO Europe)

Mikino00

Musím hodnotit nízko, film tohoto formátu,tzn. bez většího děje, se zvířátky pro malé děti, musí mít sympatické hrdiny což jsem tady nenalezl. Navíc ty písničky to se nedalo poslouchat. ()

Terezinka198

Milá dětská pohádka, na kterou budu ráda vzpomínat i na dále.. ale když se nad tím zamyslím - proč Dumbo nemůže existovat i v reálu? Protože by se z něj stala atrakce.. a ztratil by své kouzlo. ()

Emo-haunter

Pěkný animovaný film, který ukazuje, že i outsider vybočující z řady má v sobě něco, v čem je talentovaný a výborný, a tudíž využije svého handicapu k tomu, aby zachránil sebe i svou maminku. Krásná animace a zpracování, jednoduchý příběh, ve kterém my dospělí musíme být shovívaví. Pro děti rozhodně příjemná podívaná. ()

melloun

Staré Disneyovky měly něco do sebe... Růžoví sloni byli ale fakt moc, tohle malé děti nemůžou pobrat. Bylo to tam nějak navíc, nehodilo se to tam. ()

efka.off

Jedna z nejkrásnějších pohádek vůbec. Jako malá jsem to milovala. VHSka u nás jela pořád :) Příběh o malém roztomilém slůňátku jménem Dumbo, kde se často zpívá a všechno dobře dopadne. Krásné zpracování, výborné písničky, úžasný český dabing. Prostě taková veselá pohádka – omyl! Nedávno jsem Dumba viděla znovu (už jako dospělá) a musím říct, že ve mně vyvolal úplně jiné pocity než před lety, což ale nemyslím, že je špatně. Malého Dumba všichni kvůli jeho ouškům nezřízeně šikanují a mně to rve srdce. Ale i tak jako před lety – všechno dobře dopadlo a mně se moc ulevilo :) ()

zdeny99

Jeden z nejstarších celovečerních filmů od Walta Disneyho a určitě z nich i ten nejkratší. Na rozdíl od jiných nepřekypuje spoustou rozvrkočených zvířátek. Tentokrát je jejich roztomilost zasazena jen do jednoho, a to do slůněte s obrovskýma ušima, které později díky nim i létat. [3733. hodnocení, 153. komentář, 83%, 756. nejlepší film] ()

Illioplius

Milá rozprávka, aj keď by ma neprekvapilo, keby práve filmy tohto druhu zakorenili v deťoch nesprávne stereotypy o zvieratách, ako napríklad, že slon pije cez chobot, alebo že hroch môže spať pod vodou. Musím sa priznať, že ma to aj trochu nudilo – hoci mám kreslené rozprávky rád –, ale pre deti to je zaiste iný zážitok. ()

čmelda5

Nejlepší kreslený film. Pohádka mého dětství. Před chvílí jsem ji po dlouhé době opět viděla (bohužel s jiným dabingem) a musím říct, že na mě zapůsobila stejně, jako když jsem byla malá holka. Jak já jsem se při jeho sledování nabrečela. A i dnes mi slzy tekly proudem. Nejlepší scény : 1. Když jde Dumbo navštívit svou uvězněnou maminku. (To je ona. Ta scéna, u které brečím jak malý děcko.) 2. Když se Dumbo s myšákem opijí a vidí růžové slony. (U téhle jsem se zase děsně bála.) 3. Scéna s vránami. A navíc ta perfektní hudba. Tohle byla, je a navždy bude moje srdcová záležitost! ()

GMVajgl odpad!

Prvoplánový tear jerker, který zdaleka nedosahuje kvalit jiných Disneyovek a i těch 60 minut je zdlouhavých. Z optiky moderní doby je velice zajímavá scéna s černošsky se chovajícími havrany. ()

AloeB

Námět je velmi zajímavý a líbí se mi přestože nemám rád slony :) příběh bohužel není moc propracovaný a rychle vyšumí. Jedno opilé slůně příběh nedělá. ()

sarfian

Príbeh Dumba je tak trochu nezáživný a nudný. Ano je to kreslená rozprávka určená pre deti, aj ja som bol dieťa a videl som ho viac krát a pametám si to ako dnes, že vždy ma tento príbeh len ťažko udržal, aby som to dopozeral do konca.** ()

Wyrdas

"...Růžoví sloni jdou..." Nezapomenutelná pohádka, která překonala generace filmu a i dnes je stále koukatelná. Jako malý jsem měl příběhy létajícího slona Dumba moc rád a ani v dnešní době mě to nezklamalo. Mimochodem, ve scéně kde se staví cirkus lze vypozorovat lehce rasistický podtext a za další; principál je celou dobu běloch, dokud ovšem šéfuje situaci. Jakmile totiž dostane výprask od paní Jumbové, na tuto scénu se promění v černého principála. Těžko říct, jak to bylo tenkrát zamýšleno. Každopádně film z roku 1941, který baví děti po celém světě i v roce 2014... tomu říkám úspěch. Za mě možná trochu nadhodnocených pět hvězd, ale nostalgie tu dělá opravdu hodně. ()

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina