Dumbo

U příležitosti sedmdesátého výročí vzniku tohoto výjimečného filmu o odvážných dobrodružstvích jediného slůněte na světě, které umí létat, byl Dumbo digitálně upraven. Diváci tak mají nyní šanci snímek zhlédnout ve vyšší technické kvalitě a ve vysokém rozlišení obrazu i zvuku. Báječný příběh statečného slůněte Dumba, které se chce s pomocí bystrého nejlepšího kamaráda, myšáka Timothyho, proslavit díky svým senzačním uším, znovu a znovu upoutává pozornost malých i velkých diváků. Film o nezdolné síle přátelství a víře v sebe sama dokresluje hudba, která sklidila mnoho prestižních ocenění včetně Oscara. Vychutnejte si animovanou klasiku z dílny Walta Disneyho. (HBO Europe)

LuiCJ

Pôvodný príbeh od manželov Helen Abersonovej a Harolda Pearla som nečítal. Bolo vydaných iba niekoľko výtlačkov s názvom Dumbo, the Flying Elephant avšak nikdy sa táto 36 stránková kniha neuchytila. V súčastnosti je k nej veľmi ťažké sa dostať (ak sa vôbec dá) a tak nám zostáva sa na film pozrieť z toho hľadiska, že aj keď sa údajne líši od predlohy, stále sa jedná o veľmi hodnotné dielo. Dumba mám rád aj ako film, ale aj ako postavu. To ako tvorcovia dokázali pomocou zábavnej a nie prepracovanej animácie vyrozprávať je fascinujúce. Áno, keď sa tak na to pozriete, animácia je síce veľmi pekná, farebná, no nejde o nič prevratné, dychberúce. Aj napriek tomu to však funguje. Film má 64 minút a z toho nemalú časť tvoria pesničky, keďže sa jedná o muzikál. Tie mám veľmi rád, hlavne veľmi silnú Baby Mine. Jedná sa o dosť silný film. Krásne ukazuje fungovanie rodinného puto z iného uhla pohľadu a práve preto sa veľa divákov vie s týmto dielom stotožniť. Ja tam patrím tiež. V tých rokoch (40 roky 20. stor.) to veru v USA a zvlášť v Disney nemali ľahké. Druhá svetová vojna bola v plnom prúde a v študio prebiehalo niekoľko štrajkov (tesne pred vydaním filmu). Avšak aj napriek tomu všetkému sa filmovému štábu podaril vytvoriť veľmi jednoduchý, milý a emocionálne veľmi silný rodinný film. Pre tých čo by viac zaujímal vznik, história a detailnejšia analýza filmu, odporúčam verziu s audiokomentárom režiséra Peta Doctera, historičky Pauly Sigman a filmára Andreasa Deju. ()

dewil21

Milý animák o slůněti, které ze svého hendikepu udělalo přednost... Dojemná scéna, ve které slonice houpe přes mříže Dumba na chobotu, i dnes vžene slzy do očí a růžový sloni taky nemají chybu. Dumba jsem milovala já a dnes ho ráda sleduje i má Rozinka, jasných 5* ()

studiobadguy

Čtvrtý film je na světě a je to bombový. Takhle to vypadá když vše vyjde na výbornou. Tenhle film má všechno skvělé. Animace je opět úžasná. Děj je skvělý a hodně emotivní. Je v tomto filmu opravdu vidět jak se projevuje šikana a jak se chovat k někomu když je jiný. Jediné mínus je že film je moc krátký a některým věcem se nevěnujeme tolik. Dumbo je opravdu výborný a dávám mu 96% (5 hvězd z 5). ()

papadoce

Mne sa ponúkajú dva pohľady na pôvodnú rozprávku z roku 1941. Ten prvý je genialita animácie. Keď sa na to dívate a uvedomíte si rok výroby, tak mnohí animátori takú úroveň dnes nedosahujú ani náhodou. Tu nie je čo vytknúť, práve naopak. 5 hviezdičiek jak oči. A potom je tu druhý pohľad. V Dumbovi sa vlastne dívame na otrocký život zvierat v zajatí cirkusu. Malé stiesnené vagóny, reťaze na nohách, biče, nezmyselné namáhavé čísla pre pobavenie idiotov. Hej a potom je tu ešte šikana a ponižovanie z dôvodu inakosti. Týmto by Disney dnes teda nezaujal. Asi budem nespravodlivý zato, že kvôli tomu znížim hodnotenie, ale mne sa proste téma absolútne nepáčila. Iste bola tu aj čistá a nezištná materinská láska, alebo úprimné kamarátstvo dvoch “lúzrov”. Ale len slabá náplasť na to všetko zlé. Dám teda celkové štyri. ()

Lennie

Walta Disneye mám moc ráda, proto jsem si taky nenechala ujít jeho klasiku. Příběh o malém slůněti s velkýma ušima sice nemá tu dnešní 3D kvalitu, ale právě to je na něm tak hezké. A samozřejmě vypráví typický pohádkový příběh, který neurazí... ()

Mercilonka

Když se řekne Dumbo, zatrne mi u srdce a je mi téměř k dojmutí. Takové pocity mám z filmu. Jako malé mi Dumba bylo hrozně líto, takže jsem si ho nerada pouštěla, bylo mi z něj tak nějak smutno. Ale pohádka je to krásná. ()

PlayEasy

Krásná klasická a ryzí disneyovka. Na rok '41 bezchybná animace, kolikrát lepší než dnešní Pixaru, skvělé písničky kupodivu i v českém znění, dojímavý příběh a skvělý pan myšák :) Tak proč nedát plný počet? Za scénu, kdy se z bublinek utvořili růžoví sloni :). Můžeme to přirovnat k taktéž muzikálu z podobné doby Zpívání v dešti, kdy se také ke konci filmu vyklubala otravná a nudná scéna. Jinak dokonalost. 80% ()

helrohir

Ako príbeh je celkom fajn, a na detskú rozprávku je občas aj dosť depresívny, čo ho robí aspoň v miernom poňatí trochu osobitým. Ale opäť, v porovnaní s ostatnou tvorbou tohto štúdia ide len o menej výrazný počin, naviac to kvantum spievaných pasáží mi vždy vie pokaziť náladu. 60%. ()

route60

Nádherná klasika která nezestárla ani po 70létech , naopak dnešní tvůrci by se mohly učit jak se dělají animované filmy pro děti a dospělé, Dumbo je film který určitě není dokonalý ale nedám na něj dopustit. ()

pali87

Animák ktorý je 70 rokov starý je oveľa viac odvážnejší a uvoľnenejší ako väčšina súčasnej produkcie. Morálna stránka tu nieje "násilne" vložená ale veľmi dobre funguje a postavičky majú výborne načrtnutú vlastnú osobnosť. Nádherná klasika. ()

Lurtz37

Úspěšná resuscitace Disneyho studií - po poměrně neúspěšných a velice nákladných velkofilmech (ve spojení s tehdejší situací ve světě) byli tvůrci nuceni šetřit, ovšem opět se jednou potvrdilo okřídlené "v jednoduchosti je síla". Prostý děj a sázka na roztomilého hlavního hrdinu a jeho dojemný osud. Nucené utažení opasků očividně mistrům v oboru, kteří se na tvorbě Dumba podíleli, prospělo. Skvělá je ale i kompletní zvuková stopa (tady je třeba ocenit i český dabing, obvzláště zpěv Jiřího Korna, který se originálu přinejmenším vyrovná). Nezapomenutelná je též scéna s růžovými slony, ve které se odráží vliv tehdy stále aktuální avantgardy. Jednoznačně pohádka číslo jedna mého srdce! ()

eMeMko

Jeden z prvních filmů Watla Disneyho, který je určen speciálně pro děti. Narozdíl od Sněhurky či Pinocchia, které oba obsahují podprahové informace a snaží se o jakouž takouž realičnost, Dumbo je prostě hodinová pohádka plná extrémně roztomilých situací, nerealistických animací a jednoduchého příběhu. Ale jak už to tak bývá, vyjímka potvrzuje pravidlo. Dumbo se totiž v jedné scéně napije vody smíchané s nějakou kořalkou a zažije naprosto šílené delirium plné tancujích různobarevných slonů, psychoefekty a crazy hudbou. Prostě první drogový zážitek, který s přehledem konkuruje např. Trainspottingu či Requiemu za sen. Už jen za tuto scénu si snímek zaslouží 4 hvězdy. ()

blondboss

Taká normálna disneyovka, ktorá prináša pekný príbeh, ale zároveň nejako extra neohúri. Konkrétne táto verzia už samozrejme presluhuje a tie animácie sú už skôr smiešne. Každopádne pre milovníkov klasiky je toto zaujímavým snímkom. Za mňa čistý priemer. 50 % ()

ironivan

Tak na téhle pohadcé sem vyrustal pouštěl sem si ji na WHS snad 1000x a když sem ji rozbil tak sem brečel snad 3dny prostě vynikajicí pohádka a příběh. ()

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina