Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

IGNI

Jedním slovem paráda. Pokud mi při filmu o jídle tečou sliny až na zem, musí byt kvalitní.Sice je to trochu oslava tweetů, ale celkové vyznění je prostě báječný. Tento příběh neměl žádný zbytečný dramatický náboj nebo zvrat a to mu jen prospělo. Je to jedna velká oslava jídla. A teď si jdu dát sendvič :) ()

BOURQUE

Veľmi príjemné prekvapenie od J. Favreaua. Scenár nie je komplikovaný, podobne ako dobrý recept k vynikajúcej pochúťky. Je to dobre zahrané, ingrediencie (herci a herečky) sú vybrané s veľkým prehľadom a to celé nie je príliš presolené. Možno keby bolo viac použitých z korení S. Johannson a R. D. Jr., tak potom by to chutnalo oveľa lepšie. PS.: V tomto filme „opäť“ platí vzorec „R. D. Jr. = Tony Stark“. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Olík

Moře žrádla za málo peněz. Nevím jestli je to aktuálním kurzem, který na nás valí pořady o vaření ze všech světových směrů, ale Favreauova "one vařečka show" mi sedla jako poklička na hrnec........a přitom jednoduché jako chleba s marmeládou. Pozitivní záležitost z které cáká vyrovnanost na kilometry daleko. Dalším kořením jsou sympatičtí aktéři. A to se nebavím o hvězdných přicmrdávačkách Downeyho, Hoffmana nebo Scarlett Johansson, ale samotný Favreau a nebo John Leguizamo.....kde ty jsi se mi chlape, těch posledních pár let schovával? Samozřejmě i Vergara, Platt, Cannavale, malej Emjay Anthony....jenom samé pozitivní vibrace. Tohle je přesně ta cesta, ta invence, žádné tlačení na kuchyňský nůž, jenom pohoda .....k čemu jsou nám radiací ozáření superhrdinové, když bohatě postačí jeden kulatící se fotřík a jeho gryl? ()

KNTRFKT

Šéf je jasným důkazem toho, že se film dá natočit i tak, aniž by v něm zaznělo 85x slovo "prcat". Šéf je milá, úsměvná komedie, která tak nějak zahřeje u srdíčka. V úvodní scéně by ale mělo zaznít, že se divák před začátkem sledování musí pořádně nažrat. Jinak si před váma nebude žádná lednička jistá! A né, rozhodně nejde o film, kde Favreau kydne rozjetýho pangase na pánev rozehřátou ramou a bude na něj čumět tak dlouho, dokud z toho nevykouzlí kuře alá bažant, tohle jsou žrací orgie. ()

Ombak▼Penari

Zatím nejlepší kuchařský film, jaký jsem viděl. Možná bych jen částečně zaměnil úvodní kuchyňskou část filmu za víc prostoru pro kuchařské road movie, což byla asi nejzábavnější část a tak trochu na to člověk celý film čeká. Ale je to spíše detail a možná dokonce i kravina, film totiž funguje krásně jako celek a ačkoliv Jon Favreau není mým oblíbencem, tak jako šefkuchař, co pověsí nevděčnou práci na chvíli na hřebík a vrhne se do cestování s pojízdným občerstvením a přitom si uvědomí, co všechno dělal blbě nebo zbytečně, je dokonale zajímavý a uvěřitelný. A hlavně! Ze všech jídel, která tam vařil, jsem i přes obrazovku slintal a měl neodolatelnou potřebu všechno kolem sebe sežrat, což je u mě alfa a omega zážitku z kuchařského filmu a takový Dokonalý šéf nebo Láska na kari na tohle u mě dojeli. ()

Toka

Super odpočinkový film plný optimismu bez zbytečných dramat. Jon Favreau je těžkej sympaťák a navíc si to skvěle zrežíroval. Parádní obsazení, tématická hudba a jídlo, o které bylo pečováno s láskou. ()

luxuska

ideální letní film, v podstatě velice jednoduchý, ale tak pozitivní, že se mu dá všecko odpustit! nejradši bych teď šla většinu věcí z filmu uvařit nebo aspoň ochutnat a zatančit si salsu:) ()

Rockerman

Tvůrci na to šli podobným způsobem, jak u Dokonalého šéfa. Dávají nám nahlédnout na detaily připravovaných jídel a způsobují tak občasné slintání diváků, jako u Pavlovových psů. Vtipu to sice moc nepobralo, ale dívá se na to dobře a s neustálým úsměvem na tváři (občas i slzou v oku). A protože Favreau mi jako šéf byl sympatičtější, než dokonalý šéf Cooper, dávám o jednu hvězdu víc. ()

Lyžař

Díval jsem se na Šéfa v češtině a možná právě to byl kámen úrazu. Během prvních minut jsem ho několikrát málem vypnul. Ale co. Vydržel jsem to a pak se to rozjelo. Sice mi přišlo, ž ezpůsob natočení a dialogů je hroznej, ale příběh jako takovej je prostě žůžo. Je prostě dobrej. Vztah mezi rodičem a dítětem se prohlubuje, je to sranda, i "šéf" se zase vrátí na scénu a evidentně nezapomíná na své kořeny, na cestování. Vše špatné je pro něco dobré a tak dále a tak dále. Celkově je film jednou velkou pohodovkou. Ale tak nějak nevím, jestli ho potřebuju ještě někdy vidět. ()

MickeyStuma

Hlavní šéfkuchař ukončí práci v restauraci a kupuje pojízdnou kuchyň s prodejní plochou, aby mohl naplnit své představy o dobrém jídle. Humorný příběh o zásadovém kuchaři neberoucí si žádné ohledy nad věhlasným kritikem jeho díla, čímž se ve sporu s ním proslaví na Twitteru. A tak si udělá reklamu, po jaké se mu ani nesnilo. Jak se říká: Něco špatné je přeci jen k něčemu dobré. O bláznivou komedii však v žádném případě nejde, i když to spočátku tak nevypadá. Vtipné scény tak nějak prostě s daných situací a dialogů vyniknou, čímž vzniká mnoho důvodů proč se nezasmát. Jon Favreau se v roli vyřádil a dal své postavě ohromné sympatie. Nakonec, sám si to napsal a dokonce i natočil, takže veškeré své představy, stejně jako ten kuchař, dotlačil do té nejhonosnější dokonalosti. Film prostě svojí zábavností a elánem pobaví a divácky vytváří dobrý dojem z filmu. ()

greenlord

v prubehu filmu jsem mel parkrat chut si otevrit restauraci. a taky se mne sbihaly sliny, zejmena u masa z texasu, to vypadalo bozsky ()

char_t

Favreau si po třech Iron Manech potřeboval odpočinout, a tak si napsal, zrežíroval a zahrál Chefa. Příběh banální, až nereálně sluníčkovej, ale damn! Něco takhle pohodovýho jsem dlouho neviděl. Jon si užil cestování po jižních státech, s hromadou jídla, i s kámošema z MCU (RDJ, Scarlett)... To se někdo má... ()

Rathalos

Sef je dramedy z prostredia kuchyne a varenia,ktora zobrazuje vztah medzi otcom a synom a je to cele podane zabavnou formou,ako drama je to len uplne z malinkej casti,ako komedia fajn,hraje tu kopec znamych hercov,Jon Favreau je skvely,Sofia Vergara a Scarlett Johansson su ako vzdy neskutocne kocky,malo to len jednu chybu a to,ze po skonceni filmu som bol totalne hladny,lebo kto to sleduje,narobia sa mu obrovske chute na jedlo...:-) ()

animario

Maximálně pohodovej a civilní gurmánskej film do nepohody.Favreau si roli kulinářskýho srdcaře,cholerika a v jádru fér chlapa Caspera napsal i zrežíroval a osobní vztah k vaření a kuchařskýmu řemeslu je z toho hodně znát(a na jeho figuře koneckonců i vidět).Většina po shlídnutí píše o neutuchající chuti jíst, já i po druhým shlídnutí dostal chuť vařit(nebo aspoň upýct i blbej toast..).A projet se s klukama v jejich pojízdným "El Jefe" fastfoodu✌. ()

KOOHA

Posledně mi takhle tekly sliny u filmu Kořist (1971) s J. P. Belmondem. Pokud holdujete jídlu, tyhle detailní záběry na přípravu jídla vám budou dělat chutě jako sviň. Film, který volně kopíruje životní příběh šéfkuchaře ROY CHOIe je pecka. Já předtím Jona Favreaua neznal a už vůbec jsem nevěděl, že režíroval Iron Many a psal scénáře, ale tímhle filmem si mě dostal. Je to borec a skvěle zahrané. Nejvíc mě rozsekala ta scéna s tím corn starch sirupem, co si sypal na jeho "huevos". John Leuizamo je prostě borec a až tu scénu uvidíte, vypuknete smíchy. Rozhodně zůstaňte po celou dobu závěrečných titulků, kde úplně na konci uvidíte skutečného Roye Choie, jak učí Jona, jak se dělá grilled cheese. Tomu říkám film o jídlu. Super lokace, ta scéna s tím food trackem, poté co dorazili do LA se točila na proluce ulice Abbot Kinney Blvd ve Venice, kde na stejném místě začínal právě zmíněný Roy Choi se svým majsterštychem, korean bbq taco. ()

Petyas

Od začátku zcela jasné dějová linka, ale postavena tak výborně, že se divák skvěle baví. Velmi příjemný odpočinkový film. ()

bararich8

H: Nejedná se o komedii v pravém slova smyslu, nebudete se totiž smát, ale budete se po celou dobu usmívat, plus budete mít brzy hlad :). Tenhle film lze ale taky vystihnout jedním slovem - pohoda. Ta z něho úplně sálá. Postavy jsou pěkně zahrané, jsou sympatické a prostě se na celý ten koncert pěkně kouká. Možná jenom ten konec byl tak nějak rychle střižený. A jelikož jsem jednu dobu dělal ve food trucku v Kanadě, musím dát 5*. ()