Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

BC

Navyklý na vážné filmy jsem pořád čekal, že se něco posere, až mi to vadilo, protože nic takového v Chefovi vůbec není. Tohle je příjemná moderní pohádka o americkém snu takovém, jaký si ho snad představují imigranti, nádherný a krásně plynoucí příběh plný jídla, které bylo už na pohled stejně fucking amazing, jak o něm mluvili. Někde na 9gagu je koláž obrázků sendvičů tak božsky dokonalých, že je potřebujete okamžitě mít. A tenhle film je jejich převedením do pohybu. ()

haWranka

Než si tenhle film pustíte, upečte si pořádnej kus masa nebo si aspoň připravte sendvič. Bez toho se totiž při tomhle pokoukání těžko přežívá. Kromě spousty a spousty záběrů na perfektní jídla má tenhle film především neskutečně pohodovou atmosféru. Vlastně i mě samotnou překvapilo, že jsem se nakonec rozhodla dát "jen" 3*. Ono je to totiž tak - i přes to jídlo, atmosféru, hudbu a fajn postavy jsem se občas nudila. Těch dlouhých záběrů na krájení masa a na jízdu náklaďáku bylo přece jen trochu moc. No a samozřejmě ten předvídatelný děj taky úplně neprospěl. Asi takhle, je to supr film, odreagovávačka, možná se někdy mrknu znovu (s flákotou masa na talíři) a přehodnotím. ()

Matt007

Super, jen více takových odlehčených filmů, příjemné obsazení, pohodový příběh o velké lásce ke gastronomii a znovuobnovení krásného vztahu otce a syna. Tenhle film mě opravdu moc bavil a proto se vůbec nestydím ohodnotit nejvyšším počtem. ()

netWoor

No jo, no. Určitě dobrá témata (od vaření, přes vztah otec - syn, až k vlivu sociálních sítí), určitě dobří herci (jmenovat nemá smysl), určitě dobré jiné věci, ale ... pecka to nebyla ... ()

zberatel

Maly film s velkym srdcom, robeny s este vacsou chutou vsetkych zucastnenych :) Po vysokorozpoctovych blockbusteroch plnych digit. efektov a vsemoznych farbickach, je fajn preladit na nieco "zo zivota" kde sa mozte stotoznit s hrdinom, (aj ked varit ako EL JEFE urcite nikdy nebudem vediet :) ) slintat nad jeho jedlom a radsej sa natiahnut po niecom na zahryznutie, aby ste neprehltali naprazdno, jednoducho MNAMKA :D ()

ExpertAsie

Hotové kulinářské orgie během kterých také můžete vidět i cestu po různých městech. V podstatě je pohodovej film, kde v určité chvíli je náš šefkuchař v krizi a neví kudy dál, naštěstí se mu poskytne šance ukázat co v něm je. Rozhodně tenhle film bych doporučil zkouknout pro lidi co mají rádi vaření a roadtripy v dodávce. ()

Jablek

Málokdy hodnotím nějakou komedii na plno, ale tenhle filmík si mě získal. Je jedno, jestli je venku hnusně nebo hezky, pokud budete mít příležitost, tak se na to podívejte :) ()

Likan7

Ikdyž pouze 3*, tak přesto se nejedná o průměr. Jen je těžké Šéfa někam zaškatulkovat. Asi nikd jsem neviděl ve filmu tolik jídla, a to jsem viděl Lásku na kari, Čokoládu nebo Dokonalého šéfa. Nejvíce se Šéf dá srovnat asi s Láskou na kari. Sympatický film s pohodovou atmosférou, sympatickými postavami (dvojka Favreau - Leguizamo předvědli za sporákem parádní podívanou, a celou dobu se doplňují) a dá se skoro říct, bez něčeho negativního, co by mělo zapříčinit finální rozuzlení. Na druhou stranu tomu něco chybí. Bohužel jsem kuchař, abych řekl co. Láska na kari mě dokázala víc dojmout, Dokonalý šéf víc strhnout. Šéf je jednohubka, která vám, pokud máte rádi jídlo, bude chutnat. PS - Kamera při hraní s Twittrem je geniální. Moc se mi tohle líbilo. A takových mrknutí je ve filmu hromada. ()

markotter

Jedna hvězda za to, že jsem během první půlhodiny koukáním na to pěkný jídlo dostal takovej hlad, že jsem musel sníst půlku mazance. A taky, že jsem pochopil, jak funguje Twitter a že ho nepotřebuju. Jinak absolutně plochý, bezemoční, nudný. ()

Primavera

Strašná pohodovka film, pozitívna energia z toho, že miesto divadielka v gastronomickej džungli, komplikovania vzťahov a zbytočných rečí volí hlavný hrdina niečo jednoduché a úprimné, čo človek nájde len vtedy, keď niečo s niekym len tak robí, pečie, varí a nerieši hovadiny. Milujem takých úprimných ľudí, akým bol kuchár Casper, aj keď to nebol žiaden sexi hrdina. No ale teda to žrádlo a náladu, čo upiekol, to bolo sexi viac než dosť. ()

Alergius

Hodně sympatická komedie, plná energie a pohodové nálady, aneb jak je důležité míti v životě vášeň, ať už pro cokoliv. Po zhlédnutí mám sliny až na hrudi a jediné co mi trochu ve filmu vadilo bylo pár strnulých scén, které prostě nešly s celým nábojem toho snímku dohromady. ()

Jacccob

Chtěl jsem dát čtyři, protože od komedie očekávám, že se alespoň párkrát od srdce zasměju, ale takhle oddechový a pohodový film jsem už dlouho neviděl. Pokud jste zrovna přišli z práce a chcete na chvíli vypnout od okolního světa, lepší řešení na dvě hodiny neznám. Ale varuji vás, hladový na to nikdy nekoukejte, jinak budete trpět, a nebude to Šéfova vina. ()

Zl0

Pohodička. Keď nemáte chuť zatajovať dych pri tom ako Tom Cruise visí na lane, guľky lietajú okolo Nea v Matrixe či rátať koľkáty zásobník mení Bruce Willis, obujte si teplé papuče, vykoťte sa do kresla a zapnite tento film. Je to čistý oddych. Odporúčam ešte pohár červeného pre väčší luxus a pripravte si aj niečo na chrúmanie po ruke, lebo nezvládnete tú porciu Food Pornu. ()