Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

Seti

Jon Favreau se vysral na popcornové blockbustery (nebo byl vysrán?) a pustil se do kuchařské indie záležitosti. Výsledkem je nadmíru sympatická filmová hostina, prošpikovaná dvojitou porcí kulinářských laskomin, ozdobená notnou dávkou rodičovských trablů a servírovaná na sociálních sítích. Jen absolutně nechápu, jak může něčí recept na štěstí sestávat z celodenního lítání u plotny ve fast foodu jak hadr na holi (worst job ever!). ()

DonQ

Musím se přiznat, že jsem udělal tu chybu a na film koukal ve značně unaveném stavu, kdy poslední třetinu jsem dle slov mé ženy prochrápal (já bych řekl spíše proklimbal :) ) Na tenhle snímek jsem se těšil, obvzláště pokud je zdejšími znalci vyzdvihován i nad Lásku na kari, která mne úplně dostala. Nicméně vyjma pozitivní atmosféry, fajn rytmů a záběrů na pochoutky to se mnou nic víc nedělalo. Příběh je vlastně velmi prostoduchý a jde spíše jen o pohodovou oslavu jídla a vášně dobrá jídla vařit. Favreau mi přišel trošku nesympatický a kazil mi z filmu dojem a celkově jsem čekal víc. Otázkou na kterou již nenajdu odpověď je, jak by na mne film působil, kdybych byl svěží a nebyl po jídle a pár kuželek. Žel odpověď nenajdu, neb reprízu této průměrné oslavy jídla v dohledné době neplánuji. ()

klukluka

(Nejen) dobrej kuchař by měl vědět, že všeho moc škodí. Takže když mi Favreau sype do držky 2 hodiny v kuse takový nesmyslný medy, nemůže mi mít za zlý, že to po něm nakonec znechuceně flusnu. Dík, už si nedám. Na poblití to nebylo, ale chci na to co nejdřív zapomenout. Myslím, že to půjde snáz, než si v tuhle chvíli vůbec dokážu představit. ()

korndaddy

Možná je to tím, že v podobném businesu dělám a tak trochu tuším jak to funguje proto mám pocit, že z toho šlo vytěžit mnohem více co se týče.kuchařské práce. To by byl můj šálek. Takhle jen víte, že se to zesere a nakonec zase urovná. To je celé... ()

iXtr3m3

Extrémna pohodička dvoch pánov, ktorá sa stihla natočiť z čistej lásky k filmu a vareniu len tak pomedzi natáčanie tretieho Iron Mana a Avengers 2, čo znamenalo dve zaujímavé mini cameá. Film natočený nie pre peniaze ale len tak z vášne k filmu ako takému. V skutočnosti to nie je ani komédia, ani dráma, nie je to životopisný film, nie je to ľahko definovateľné, je to krátka poviedka zo života, ktorá je tak prirodzená, že človek nad ňou ani nemusí premýšľať a rozoberať jej detaily, jednoducho si len sadne a pozerá od začiatku do konca a odíde spokojný.85% ()

Hanys_

Kulinářský road trip o tmelení rodin a o tom, že sociální sítě můžou být mimo jiné i dobrým sluhou a ne jen zlým pánem. Favreau si to očividně napsal na tělo, hraje asi nejlíp, co jsem ho kde viděl a i zásluhou velkých herců v malých rolích je z Chefa solídní pohodovka na nedělní večer. ()

Tessie

Kdybychom byli v ideálním světě, všechno by mohlo takhle fungovat. Ono ale ne vždy má člověk tak báječnou exmanželku a může se vrhnout do všeho po hlavě až do jezdícího občerstvení. Za báječnou atmosféru, přemíru pozitivismu + nastartování na vyjezení ledničky hodnotím film velmi pozitivně. ()

farfalla

Pohodová komedie o potřebě udržet si vášeň pro důležité věci každodenního života, například práci. Nedávno se 37% Čechů vyslovilo, že by rádi změnili zaměstnání. Carl Casper (Jon Favreau) je plný nápadů na změnu menu, ale restuarace, ve které pracuje mu, bohužel, nepatří, a tak musí poslouchat. Po tom, kdy staré menu dostane špatnou kritiku a majitel Riva (Dustin Hoffman) mu nepovolí změny, Carl musí odejít. Zpočátku je nešťastný, ale s podporou kamarádky Molly (Scarlett Johansson) se rozhodne pro návrat ke kořenům vaření pro lidi – pojízdného fastfoodu, ale s kvalitními ingrediencemi, přesně ve svém stylu. Cestu v náklaďáku využije také na zblížení se se svým synem Percym (Emjay Anthony) a na opětovnou spolupráci s kamarádem Martinem (John Leguizamo). Carl svoje jídla s gustem připravuje před kamerou, takže se dá i co-to odkoukat. Percy mu zase pomáhá s propagací jeho pojízdného stánku na internetu. V některých scénách to až vypadá, že film zasponzoroval Twitter. (Aldamisa Entertainment – Russian money in Hollywood) ()

dopita

Zcela průměrnej film, kterej je plnej žrádla a vypasenýho Favreaua. Nemůžu říct že bych se nudil, ale leccos mě taky na filmu sralo. Ať už je to blbej scénář, nesympatickej šéfkuchařův synáček, nebo a to asi nejvíc, hnusnej českej dabing. ()

Mazlik4

Sociálně-mediální masturbace! Nechápu současný trend, kdy jsou kuchaři více ceněni než vědci, kantoři, doktoři, filozofové, ... ()

SpaceOdyseus

Pohodovejsi a hrejivejsi feel-good film jsem dlouho nevidel (mozna od Dobreho rocniku). Je to od zacatku do konce uprimna zabava, krasne se na to kouka, je to laskave humorne. Jen nekoukat na lacno! ()

Perverz

Naprosto jednoduchá, svěží, pohodová záležitost. Film se nese v pohodovém rytmu, do toho občasné reggae, nebo rytmy salsy, samby. Fakt super. Film zaskřípe jen na chvíli, to když chef provede to menší fopá, v první půli, tím myslím, že je to na chvíli vážnější, ale jinak je to naprostá pohoda. Film nemá vyloženě vtipné scény, spíš je to odlehčovák, který vám vnese dobrou náladu. Scarlett se objevuje jen na chvíli, což je škoda, i ostatní zvučná jména jsou tu jen na skok. Ale pro oko je tady mrs.Vergara, beztak tu podprdu měla vycpanou! Jon Favreau si u mě šplhnul, a stačilo málo. Kouká se nejen dobře na to žrádlo, ale na celý film. A Emjay Anthony, ten malý klučina, z něho něco bude, tak přirozené hraní v takovém věku. Palec hore. ()

angloumene

Největší kouzlo šéfa je v tom, že tam vlastně ani žádné kouzlo není. Opravdu obyčejný, uvěřitelný příběh o vcelku zásadních, ale přesto ne nijak katastrofických změnách v životě jednoho zdatného kuchaře. Přesto a nebo možná právě proto dokáže zaujmout a hlavně pobavit. ()

Dyas

Pohodový film, v kterém se vaří takové dobroty, že z toho člověk dostane hlad a vztah mezi otcem a synem tomu dodává tu sladkou šťávu, která zahřeje na srdci. Downey Jr. měl navíc libové cameo, které mě totálně rozesmálo. Víc k tomuto snímku není třeba říct. ()

peetriss

Ano, přesně jak mnoho lidí píše - Chef opravdová pohodovka umně si pohrávající s divákovými chuťovými receptory. Když své dílo Favreau ochutí nenásilnou rodinnou otcovskou příchutí, naděje na úspěch ještě vzrůstá, přestože se primárně nejedná ani tak o komedii, jako spíše gastronomické dobrodružství působící občas příliš natahovaně - bohužel. Samotný scénář je zařaditelný do skupiny těch jednodušších, v euforicky působící pohodě se to však ztrácí, mnoho hvězd ve vedlejších rolích je příjemnou třešničkou na dortu. Lepší tři hvězdy. ()

ondrula

První věc, která mě napadla, když se film chýlil k závěru, byl dojem, že Jon Favreau napsal scénář jinak, než by ho napsal profesionální scénárista. Profík se totiž cítí být svázán klasickým dramatickým obloukem, v jehož vrcholu je bolestivá krize, kterou následně hrdina v závěru heroicky překoná. Tímto Aristetolovým výmyslem se zjevně řídí celá filmová branže kromě Favreaua, což je dobře, protože výsledkem je pohodový Road Movie, který nic moc neřeší. Pobavilo mě epizodní obsazení Scarlett Johansson a Roberta Downey Jr., jejich role byly natolik bezvýznamné a kratičké, že měly očividně pouze marketingový účel. Jediná postava, se kterou jsem měl opravdu problém, byla Sofía Vergara, která je typickým modelem atraktivní, stárnoucí, zlý, nechutný a vypočítavý brécy; ovšem v tomhle filmu nepochopitelně hraje milující exwife, hodnou maminku a dobrou kámošku. ()

lucijelucije

Ze začátku mi Chef připadal, jako klasická nezajímavá komedie, ale musím říct, že mě velice příjemně překvapila. Druhá polovina filmu je akční, vtipná, rozvíjí se a umí zasáhnout. Vcelku inteligentní humor a hlavně vás zasahuje neuvěřitelně obrovská chuť k jídlu, a to po celou filmovou dobu=)7/10 ()