Kouzlo měsíčního svitu

• USA Magic in the Moonlight (více)

Děj této romantické komedie se odehrává v jižní Francii v roce 1920. Nádherné vily na pobřeží Côte d'Azur, jazz kluby a módní místa pro bohaté jsou kulisou tohoto filmu. Stanley (Colin Firth) - alias Wei Ling Soo - je britský kouzelník a mistr iluzionista, který je povolán do Francie na žádost aristokratické rodiny, aby odhalil možný podvod. Sophie (Emma Stone), jako možné falešné spirituální medium, je objektem jeho zkoumání. Je pravděpodobné, že táto tajemná a krásna žena využívá přízeň bohaté rodiny. Nicméně komplikace nastanou, když se náš "detektiv" do ní bezhlavě zamiluje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Grizzly

Těžkej průměr. Možná i podprůměr. Hezké vykreslení doby, ale jinak celkem nuda. Colin Firth tradičně dobrej, Emma Stone tradičně špatná a hnusná. Vůbec to mezi nima nefunguje a nejiskří. I ten námět je nevyužitej. Budu hodnej a dám 50 %. ()

arthur.22

Stejně jako Colin Firth (ač skvělý) není tím dokonalým neurotickým intelektuálem, jakým býval Woody Allen, ani Woody Allen není tím dokonalým režisérem, jakým býval Woody Allen. Kouzlo měsíčního svitu rozhodně neurazí ani příliš nenadchne a v kontextu Allenovy tvorby patří mezi slabší kousky, nepochybně. Ale co si budeme povídat, vzpomínáte, jaké skvělé filmy točil jen o pár let mladší Jiří Menzel? Myslím, že Woody stárne celkem důstojně. Zatím. ()

RickyFitts

zasloužilo by si to hvězdu jenom jednu, ale 1) je fascinující, jak to někomu může procházet, točit filmy takhle staromilsky, banálně, rychle (ten závěr! wow! which century is that?)... 2) film s Emmou prostě nemůže být špatný ()

zahadum

Ako nápad tam určite bol..dokonca som videl aj nejaké sympatické náznaky Allenovej neurotickej alter ego postavy...ale bolo to kŕčovité...nemastno neslané....dokopy o ničom a nemalo to ani začiatok..stred a ani koniec. ()

allebra

Klasický Woody Allen - perfektní dialogy, krásná hudba, dokonalá atmosféra, příjemné prostředí a skvělý Colin Firth! ()

Derny

Pozlacený kýč jak od Vietnamců. Leckdy zábavný, místy i originální (v nezvykle oněginovském převrácení genderových rolí v lásce, aspoň pro část filmu), nicméně materiál neskryješ. ()

Hopkins

Začátek byl famózní naprosto super, jenže jak to pokračovalo dále bylo to nudné a nudné a pak akorát to rozuzlení bylo v celku dobré ale ten závěr mě odrovnal.. Firtha mám hodně rád ale polovina filmu byla opravdu únavná. A to nemluvím o hudbě, ktrerá byla fajn ale jak slyšíte pomalu jednu skladbu pořád dokola tak už to tak fajn není. V televizi na víkend super do kina ztráta času. Takže definitivně 3 hvězdy. ()

Majkak

Trochu delší čekání jak to vlastní Woody Allen míní. Opět jedna z verzí Pygmalion. Zápletka je průhledná jak čisté sklo. Tady to mohl Allen trochu zkrátit. Překvapení nespočívá v odhalení podvodu, ale v tom, jak pěkně se to ke konci rozjede. Dialogy v poslední půlhodině opravdu stojí za to. Velmi vtipné, chytré. Stanley, mistr světa v kouzelnictví vysvětluje Sophii, která ho málem přelstila, jak je dokonalý a o co přijde, pokud si vezme toho bohatého troubu Briceho. ()

Gaia.M

Colina miluju, Stanleyho jsem od první až do poslední vteřiny chtěla nakopat do zadnice. Vůbec se mi to nelíbilo, nechápu smysl tohoto díla, co mi to jako mělo přinést? Ani krásná Emma mě nedokázala o ničem přesvědčit. Podle mě se jedná o naprosto zbytečný film. ()

lemonova

Príjemný film s príjemnými hercami, ktorého prínos sa dá prirovnať k prínosu peknej dekorácie.. viac od neho nečakajte. ()

owwidius

Zas tento Woody, filmy jak cez kopirak. Stale sa nieco deje, postavy su svojske, ani to neni natocene zle, ale napriek tomu ma ani toto ma nedokaze oslovit viac a po par jeho filmoch uz neviem jeho kusky od seba rozlisit. Pribeh taka pekna sinusoida; zacne to zaujimavo, lenze potom stred ma uspal a zaver to uz nestihol zvratit. Aj som rozmyslal, ci nedat o hviezdu menej, zaspaval som pri tom. [#26/2015] ()

Rockerman

Nejsem velkým znalcem Allenovy tvorby, ale řekl bych, že toto je spíše podprůměr. Překvapivě velmi předvídatelný příběh sebestředného egoisty, řídícího se jen racionálním myšlením s "Pilcherovským" nádechem i závěrem. Půlnoc v paříži i Jasmíniny slzy jsou minimálně o třídu lepší. ()

GOREGASM

Od prvního Colinova egoistického výlevu jsem podlehl kouzlu pětačtyřicáté Allenovky, a přestože nejde o špičku Woodyho tvorby, pro mě osobně kombinace zvolené doby, místa a postav zapůsobila jako ten největší kouzelnický trik. Magic in the Moonlight mi přivodil čistokrevnou radost z jeho sledování... samozřejmě bych mu mohl vytknout milión věcí, ale proč bych dělal. 100% ()

BOURQUE

„Celkovo som čakal len na jedno znamenie.“ „Knock!“ „Sophie?“ „Knock!“ „Budete mojou manželkou?“ „Knock!“ Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Ben Nevis

Je to pohádka pro dospělé, nebo spíš starší dámy, ale líbilo se mi historické prostředí doplněné kostýmy a veteránskými auty. Postava Colina Firtha je ale poněkud nesourodá. Jeho role orientálního showmana ukazuje na hravost a fantazii, přitom se prezentuje jako naprostý suchar a "kazišuk". Hlavně že to má romantický konec, který by nepřežil ani pět minut po odeznění poslední klapky. Této dvojici by spíš slušel trošku jiný konec, ale Woody už asi na stará koleně vyměkl. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014