Kouzlo měsíčního svitu

• USA Magic in the Moonlight (více)

Děj této romantické komedie se odehrává v jižní Francii v roce 1920. Nádherné vily na pobřeží Côte d'Azur, jazz kluby a módní místa pro bohaté jsou kulisou tohoto filmu. Stanley (Colin Firth) - alias Wei Ling Soo - je britský kouzelník a mistr iluzionista, který je povolán do Francie na žádost aristokratické rodiny, aby odhalil možný podvod. Sophie (Emma Stone), jako možné falešné spirituální medium, je objektem jeho zkoumání. Je pravděpodobné, že táto tajemná a krásna žena využívá přízeň bohaté rodiny. Nicméně komplikace nastanou, když se náš "detektiv" do ní bezhlavě zamiluje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Kingjiri

Od Woodyho Allena jsem viděl jen doslova pár snímků, ale i tak myslim můžu říct, že v tomhle případě nejde o jeho typickej počin. Humor je přístupnej širokýmu spektru diváků (samozřejmě se ale taky najdou i intelektuálnější repliky) a nějaký dialogy jsou fakt brilantní (Stanleyho vyznání lásky). Přesto však na dvouhodinovou stopáž chybí víc zábavy, což je fakt, kterej už moc nevylepší ani sympatický herecký obsazení nebo výprava do jižní Francie. ()

GlamourCat

Poslední filmy Woodyho Allana už jsou jen jakousi jeho vlastní psychoterapií. Stejně to ale přijde za rok a nebo dva znovu, protože sám nevěří tomu, co říká, resp. v čem se (a nás) ujišťuje. Myšlenka filmu tedy je, že si můžeme navzájem trošku lhát, "potřebujeme iluze" a věci tomu podobné. Nehledě na to, že móda arogantních cyniků - sympaťáků už je dlouho, dlouho neoriginální (uvedu třeba Dr. House nebo Sherlocka Holmese od G. Ritchieho). Celý film mě vlastně štval a ke konci čím dál víc, už se to jen motalo dokola. Jednu hvězdičku za pár dobrých dialogů a vtipů. ()

Torgal

Oceňujem hlavne brilantné dialógy a skvelú Firthovu postavu svetaznalého skeptika, kúzelníka čo neverí v mágiu, až kým nepodľahne čaru Emmy Stone. Dej je jednoduchý a vývojom neprekvapí, viac stojí na postavách a ich vzájomnej interakcii, čo bohužiaľ úplne nefungovalo, čiastočne aj kvôli značnému vekovému rozdielu medzi hlavnými hrdinami (čo Allen, ktorý si vzal adoptívnu dcéru, zrejme vôbec nevidel). Firth tiež prepína medzi módmi ničomu neverím/v živote je aj niečo viac než čo dokážeme pochopiť príliš skokovo, ale inak fajn oldschool dobová romantika z preslneného Francúzska. 7-/10 ()

pepa3rd

Velmi příjemně plynoucí příběh, bez zbytečných "padouchů", který i přes to buduje znatelné napětí a skrývá překvapení. I romantická stránka tu vcelku funguje a nebýt podivně zkratkovitého obratu v závěru, neměl bych výtky. Stejně tak některé změny názorů jsou až příliš "rychlé", což trochu brání v uvěřitelnosti. Neříkám to často, ale toto je jeden z filmů, kterému by několik minut navíc určitě pomohlo. Celkově jsem se ale velmi dobře bavil a nevylučuji, že po příštím sledování přejdu s hodnocením k 4 hvězdě. Takto výborných 70 %. ()

albionlady

Výborné obsadenie, prostredie, hudba, vtip, šmrnc a nápady, škoda len, že Woody nevystrihol posledných 10 minút. To by ma posadil na zadok. ()

chrispe

Ačkoliv jsou oba dva herci v hlavních rolích velmi příjemní a zejména Colin Firth mě velmi příjemně překvapil, tak jsem se zkrátka nudila a to je fakt. Příběh je velmi lehce prokouknutelný a byla jsem zklamaná, že tam nebylo něco originálnějšího, lepšího. Úplný závěr mi silně evokoval My fair lady. ()

D.Sleeper

Příliš povrchní, nedotažené. I když potenciál by tu byl, ne, že ne... Jen ho využít. Někomu se nechce z krásných střepů vytvořit původní, dokonalou porcelánovou mísu, která na pohled uchvátí mnohem více, než střepy samy o sobě. Nahrnout je smetákem ledabyle k sobě na hromádku, to přeci jen není úplně ono... :-/ To kouzlo dobré režie se zkrátka někam vytratilo. Obávám se, že mnohem dál, než na Galapágy či Boro Boro... ()

dodona

Absolútne premárnený potenciál. Chémia medzi Colinom a Emmou nefunguje na žiadnej úrovni. Človek sa teší aspoň na nejaké to zaujímavé rozuzlenie a trapááááás, rozuzlenie príde, ale vôbec nie zaujímavé. Potom sa ešte ponaťahujeme a tramtadadáááá romantikuš koniec. Ono je to vlastne také priemerné, ale aj keď Allena moc nemusím, tak od neho sa proste očakáva viac. ()

lenka1602

Nuda, nuda, nuda... Mala som nutkanie strčiť si prst cez oko do mozgu a škriabať sa v ňom až kým neupadnem do bezvedomia. ()

rivah

Woody Allen mne tentokrát příjemně okouzlil, opravdu jsem to nečekal. Sportovec to kouzlo výstižně odhalil... ()

Eventyrer

Veľmi sa mi páčila atmosféra, v tej Woody Allen vie chodiť perfektne, ale nie som si istá ústrednou dvojicou. Emma Stone je sama o sebe dokonalá pre danú rolu a Colin Firth rovnako, ale spolu vôbec nesedia. A tá ich rýchlo varená láska nie je ani trochu uveriteľná. Kostýmy, výprava, dialógy, scenár, réžia, hudba, herci všetko je dokonalé ale stačila takáto maličkosť aby ma film náramne sklamal. ()

Psycho.R

Absolutně čistých 70%, ale je to Woody, přeci jenom jeho vize je o něco lepší než průměrná. Jen jsem čekal větší rozuizlení :). ()

mira.l

Mám staženo už nějaký ten týden, tak když jsem podle už typických úvodních titulků viděl, že jde o dílo W. Allena, tak jsem tak nějak nevěděl, co bude následovat, já těm jeho filmům zase tolik neholduju. Ale tady jsem se tak nějak nechal unést dvěma kouzly - příjemného oddechového filmu v pěkném prostředí Francie 20. let 20. století a kouzlu Emmy Stone, které stylizace do té éry velice sluší, i když dějově to je, proč to nepřiznat, vlastně dohromady o ničem, ale je to velice příjemně podáno:). ()

ER

Láska je věčné téma,pro Woody Allena obzvláště,takže to má s každým dalším filmem těžšší,aby něčím zaujmul. V tomto filmu na to jde přes magii resp. duchařinu (vždyť "kouzelnické" filmy mají velký úspěch),ale pointa je natolik průhledná, že to sráží hvězdičky dolů. Je paradoxní,že originalita příběhu začíná právě od vyzrazeného fíglu. Prostě to chtělo jen trochu lépe "narafičit" (ne nadarmo zazní v dialogu Dokonalý trik). ()

Taffey

Nevíte, proč má Woody, takovou pověst? Nikdy jsem to nechápal. Z jeho filmů jsem opakovaně zhlédl každý desátý a to ještě ani jeden z posledních dvaceti let. ()

dzank

Woody sa nezaprel a Cole Porter zase dodal tú správnu atmosféru 20-tych rokov. Veľmi milý film a vlastne prvý, ktorý som celý presedela s prihlúplym úsmevom na tvári.. a vôbec mi to nevadilo. ()

sigi2

Asi sa stávam Woodym Allenom. Mám také podozrenie. Veľa mudrujem, používam slová, ktoré väčšine znejú exoticky, dioptrie už na to mám. Možno sa aj scvrkávam. A stotožňujem sa s jeho postavami. S Wei Ling Soom obzvlášť. Celý čas som si prial, aby Sophie nebola šarlatánka. Vedel som, že musí byť, ale veľmi som chcel, aby nebola. Rovnako ako on. Svet by bol krajší. Naozaj. ()

Bounded

Allen v roce 2014 natočil komedii, která je příliš jednoduchá na to, aby z jeho zavedené tvorby nějak vystupovala do popředí. Dialogy občas zašustí papírem, a po těch letech už začíná být pomalá kamera příliš pomalá. Herci, hudba, humor, to vše má své běžné kvality, ale ten zbytek je jako film podle šablony, která "intoušskému" publiku, o kterém se v souvislosti s Allenem tak rádo hovoří, nenabízí nic navíc. Milovníci Colina Firtha určitě neodolají, ovšem i přes jeho vtipně zahraného pompézního egoistu se z jeho tvorby najdou mnohem lepší kousky. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014