Kouzlo měsíčního svitu

• USA Magic in the Moonlight (více)

Děj této romantické komedie se odehrává v jižní Francii v roce 1920. Nádherné vily na pobřeží Côte d'Azur, jazz kluby a módní místa pro bohaté jsou kulisou tohoto filmu. Stanley (Colin Firth) - alias Wei Ling Soo - je britský kouzelník a mistr iluzionista, který je povolán do Francie na žádost aristokratické rodiny, aby odhalil možný podvod. Sophie (Emma Stone), jako možné falešné spirituální medium, je objektem jeho zkoumání. Je pravděpodobné, že táto tajemná a krásna žena využívá přízeň bohaté rodiny. Nicméně komplikace nastanou, když se náš "detektiv" do ní bezhlavě zamiluje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

RAFT

Na jedno zhlédnutí bohatě stačí, i když je pravda ,že si ztohodle filmu už absolutně nic nepamatuji.Tak jak u většině filmů podíváte se na film a po pár hodinách se vám film vyšumí z hlavy.Herci sou ve filmu vybráni dobře, i když , pár herců bych nemusel vidět vůbec.Jako poslední 2 filmy Woodyho Allena ,skoro ničím nepřekvapý. ()

Gromit

Nevím, jak to ten Woody Allen dělá, a ani to vědět nechci, pro mě je hlavní, že pořád točí skvělé filmy. Kouzlo měsíčního svitu možná nedosahuje geniality Půlnoci v Paříži, ale to je asi tak vše, co lze proti němu nabídnout. Pokud se vám líbilo Prokletí žlutozeleného škorpióna, budete nanejvýš spokojeni, protože Kouzlo měsíčního svitu je jeho jakousi "evropskou" obdobou. Zápletka je chytrá a zároveň vtipná, na hluché místo zde prakticky nenarazíte a už během závěrečných titulků se vás zmocní neuvěřitelně hřejivý pocit. Že by byl Woody Allen přeci jen kouzelník? V tom případě se těším na jeho další číslo. ()

TommyDiamond

Už jsem si zvykl, že se každoročně musím vypořádat s jednou allenovkou. Tady jsem si zvykl, že jsou dva druhy allenovek. Dobré, to jsou ty, které si jsem schopný pustit znovu a špatné, to jsou zas ty, které si už nikdy znovu nepustím. Kouzlo měsíčního svitu bohužel spadá do té druhé kategorie. I když je popis filmu velmi lákavý, tak opak je pravdou. Příběh samotný mi nijak zvlášť neučaroval. Celé to neuvěřitelné nadbíhání Colina Firtha působilo zbytečně groteskně. Snímek má sice allenovu specifickou osobitost, kterou mám rád, ale vše kazí neuvěřitelná záplava dialogu, která v kombinaci s allenovskou utahaností po půl hodině přestává bavit. Škoda, nezbývá než se těšit na další allenův kousek..... ()

dur.dur

Sám sebe se ptám, za co ty dvě hvězdy. Asi za prostředí, kostýmy, Francii slunnou a krásnou. Jinak nic. Když film začínal ujišťoval jsem sám sebe, že toporné dialogy mají za cíl co nejdřív nastavit rámec, že jejich odvykládávání je jenom technický prostředek a že na riviéře se vše posune, uklidní a snad to začne být i vtipný. Chyba. Postavy si nadále melou každá ten svůj naučený a extrémně nepravděpodobný monolog aniž by rozhovor měl nějakou dynamiku a vývoj. Allen je asi z jiného světa. Ze starého světa kde se filmy točí podle šablony statičnosti a kde jsou všichni jedinci hotoví a stereotypizující. Tento filmy představuje důvod toho, proč ve mně slovní spojení romantická komedie vyvolává pocit banality a extrémní nedůvěry. ()

ilias

Líbí se mi, co Woody říká a jakými to říká slovy. Nepředvedl jenom jeden názor, ale i úvahy a cesty, kterými k němu dospíval - je to taková milá a zábavná meditace nad vlastním ateismem a skepsí. Netrvám na příběhu a zápletce tolik jako na vtipných slovních výměnách, tohle mi sedí. A Colin Firth se mi v roli egoistickýho skeptika líbil víc než v který jiný doposud - sympaťák s pár chybama, jednoznačně zamilováníhodnej. ()

zubrik66

Neskutočná nuda. Vo filme nefunguje vôbec nič. Postavy nemajú žiadnu hĺbku, ich prejav je mdlý a ospalý. Celý čas som čakal, že sa niečo stane. Ale nič, vôbec sa tam nič nedeje... ()

Veniss

Woodyho Allena mám ráda, ale tentokrát na něj je to slabota. Jindy oceňované břitké dialogy se pořádně ukázaly až v závěru. Smíchy jsme se v kině taky moc nepotrhali. V porovnání s jeho jinými filmy, co jsem viděla, jsou to dvě hvězdičky. A dojem z filmu bohužel dost pokazily i nekvalitní titulky. Naštěstí Colin Firth a Emma Stone podali vynikající výkon a film dost zachraňují. ()

Joedas

Jo tak tohle můžu. Allenem napsané postavy, ať už jsou černobílé, nebo jednotvárné, mám prostě rád. Když je navíc hrají oblíbení herci, jsem v sedmém nebi. Do svých rolí padnou skvěle, vtipné scény jsou vtipné, romantické scény romantické a i když kouzlo mesíčního svitu není až tak kouzelné, přijemný trik to bezpochyby je. ()

kubilov

Po loňské poněkud náročnější Blue Jasmine si Woody pro svůj další film vybral poněkud jednodušší a lehčí téma. Romantickou komedii o snobském kouzelníkovi a krásném médiu v podání šarmantního Colina Firtha a okouzlující Emmy Stone, navíc ještě ve více než lákavém prostředí francouzské riviéry v roce 1920. Po vizuální a herecké stránce tak jde o strašně fajn film, ke kterému pak už jen stačilo napsat nepříliš náročný scénář, aby vznikl příjemný oddechový snímek, který sice nikoho neohromí, ale rozhodně potěší. ()

mac000

Stanley je alter ego profesora Henry Higginse z Pygmalionu G.B.Shawa , jeho dialogy s tetičkou z Provence jako by z oka vypadly sardonickým půtkám Higginse a jeho matky z My Fair Lady, muzikálové transpozice Shawovy hry... Pro mě je zřejmé, kde bral W.Allen inspiraci při psaní scénáře i režírování svých herců. Ale nevadí, nebo spíše naopak, dodává to filmu půvab, švih a odezvy Shawova břitkého humoru. Včetně kouzelné závěrečné scény. ()

Guran

Film, který chtěl, aby se divák bavil dialogy postav, ale zde to nevyšlo. Scénář je hrozný a z hlediska toho nejsou výkony všech představitelů špatné. Emma Stone by se ale ve svých výkonech ještě zlepšit, v některých situacích zde byla hodně nepřesvědčivá. Co se týče tedy filmu, tak je hodně slabý, nezajímavý. Začátek sice nadchne skvěle namaskovaným Collinem Firthem, ale výprava filmu čím dál víc slábne a slábne. ()

Felisr

Nemůžu se zbavit pocitu, že Colin hraje ve filmu jakoby proti své vůli, protože nabídka od Woodyho se neodmítá? Postavy i vztahy neslané, nemastné... Chcete-li příjemnou dobovku s Colinem, volte raději Easy Virtue, více se pobavíte a nebudete jeho postavu nesnášet. ()

boombang

Roztomilá Emma je neodolatelná a neokoukatelná a Colin je fajn. Dobová atmoška perfektní. Zato vtipu je málo a Woodyho oblíbená titulková aj. hudba už po x-tém použití ve Woodyho x-tém filmu leze na nervy. Kéž by ho ještě napadlo natočit nějaký film odehrávající se v meziválečné Praze - a mohl by v něm klidně vystupovat i Ondřej Havelka. ()

Petule3

Za moji oblíbenou Emmu jedna, za mého milovaného Colina také jedna a jedna za krásné prostředí. Jinak nic extra. ()

curfew77

Nepochybně roztomilé. Ale s takhle rozdanými kartami a hereckým obsazením jsem čekal o deset patnáct procent víc. Potěšilo finále, parádní historický vozový park a výprava vůbec. 65 %. PS: Jestli se nemýlím, tohle je můj vůbec první Woody. Na to, že se píše rok 2021... ;) ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014