Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

calculus

U westernu toho už moc nevymyslíš, a tady se o to ani nikdo nesnažil:-) Pro mě snadno zapamatovatelný film s hutnou atmosférou, dobrým řemeslem a s výbornými ksichty. A právě o to běží. ()

jfaba

Jasná a klasická zápletka s jasným a klasickým koncem. Kovbojka jak vyšitá, kde je jasné kdo je klaďas a kdo mínusák. Vůně střelného prachu, pomsta, vedro k zalknutí, krásná žena, šerifové a magnáti, kteří čekají, jak to dopadne a jeden, co to vyřeší. Boj o olej, který nikdy nekončí a pokračuje, až do dnešních i budoucích let... Howgh. ()

CrazymanM

Řekl bych takovej lepší průměr!Westerny celkem můžu,Mikkelsen je můj oblíbenec,jen mi přišlo divné to prostředí kolem,kamera,jako nějaké komiksové zpracování,nepřirozeně barevné?!Hned mi na mysli vytanuly obě 300.Jinak ale spokojenost,příště to určitě bude lepší! ()

Facerr

Jasnej tah na branku a žádný zbytečný kecy. Možná trochu suchý a bez zbytečnejch hrdinskejch výlevů, ale nakonec to svědčí i o trochu jiný, než hollywoodský produkci. ()

eMeMko

Pro mě osobně celkem zklamání. Vizuální stránka byla přinejmenším zajímavá a relativně originální, herecké výkony na dobré úrovni, zápletka hodná pozornosti, ale byla tak obrovská nuda. Jasně, tu a tam se vynořil nějaký "šokující" moment či zajímavý dialog, ale udržet moji pozornost se tomuto snímku rozhodně nepovedlo a to ani přes extrémně krátkou stopáž. To je však paradoxně důvod, proč nejdu s hodnocením ještě níže. Ve výsledku se tedy jedná o velmi průměrnou podívanou. ()

lobo87

Európsky western? Priznám sa, netušil som, čo očakávať, ale Mikkelsen je väčšinou zárukou, tak som do toho išiel. A dočkal som sa výborného revenge westernu s majstrovskou atmoškou a výborným obsadením. Mikkelsen je božský, Eva výborná, i keď bez jazyka. Na toto by som sa vydržal pozerať aj dlhšie ako cca 85 minút... 75% ()

solisoli

Snaha naviazať na pravú westernovú klasiku z minulosti. Prostredie slušne zinscenované, to by bolo asi všetko. Príbeh pripadal, ako pozliepané útržky z niekoľkých westernových klasík. aj samotný spomalený spád mal niečo pripomenúť, lenže v tomto prípade všetko pripadalo, ako spomalený film, bez patričnej iskry. Úvod ponúkal niečo iné, ale potom už len vypäté trmácanie v tak otrepanom režime až do samého konca. Pravdaže musia byť aj nejaké obete, hrdinovia a spravodlivosť. Všetky westernové prvky v jednom celku až z toho občas bolela hlava. ()

ScarFace_V8

Velmi solidní western s Mikkelsnem, v hlavní roli, který s rodinou emigroval z Dánska do USA a následně o jeho cestě za pomstou. Původně jsem netušil do čeho jdu a co od filmu očekávat. S výsledkem jsem byl, ale hodně spokojen. Klasická zápletka, dějové zvraty, skvělé postavy a jejich osudy… nevím co k tomu můžu víc dodat. Takovéhle filmy já rád a Mikkelsen opět exceloval. V jistých scénách mě plně přesvědčil, že by se hodil na Snakea v případné adaptaci hry Metal Gear Solid. ()

pafka

Divoky a drsny zapad se severne drsnym Madsem. Pomerne okoukane dejove schema, ktere spolehlive funguje a zalezi, kdyz uz se jede v kolejich predem polozenych, co tomu tvurci daji navic, ci jak to nedokazou prodat. Tady se to povedelo a i kdyz to neni film z \hollywoodu, kde tento zanr prozil nejplodnejsi obdobi v historii, presto vse funguje jak ma. Napeti neni takove, jak jsme zvykli. Coz me osobne trosku vadilo. Ale to je asi jedina chyba, kdyz pominu velmi spatneho hlavniho zaporaka, ktery kdyby nemel knira pod koutky, byl by to hodnej vyfesakovanej strejda, kterou bych vytknul. Eva Green je pochopitelne plus, i kdyz prostoru tu mela malinko. ()

hrumsrt

Velmi pozvolné tempo filmu, kdy akce působí jako "neakce". Opravdu hodně nabité obsazení : Eva Green, která beze slov podá nadstandartní výkon. Jeffrey Dean Morgan, na kterého se prostě nelze zlobit, zase jeho kvalita. No a Mads Mikkelsen ve svojí revenge tour Nejvíce jsem se, ale pousmál nad Cantonou, jehož výkon je právě to, co si nejvíce pamatuji... Prostě vůbec nic nepředvedl, tohle mohl sehrát úplně kdokoli, což je asi důvod, proč to hrál Cantona. 75% ()

wowylgu313

Mads Mikkelsen a jeho dokonalá mimika samo o sobě zvedá hodnotu jakéhokoliv filmu. :D i když pravda že tenhle kousek pro mně osobně nebyl takový mega hit. Není to určitě tím že bych neměl rád zrovna tohle století. Tohle vykreslení. Ale spíš ten příběh pokulhával... Šlo čistě o pomstu a tak to také bylo chycené. Bohužel netuším proč ale ani Eva Green tentokrát neukázala žádný cecky nebo jakousi vášnivou scénu jako je u ní ve filmech zvykem. To jsou dva obrovský mínusy. Opravdu se mi líbila práce vizážistů a maskérů, ta odpornost a hnus té doby byl krásný. Za celek dávám 65-70% ()

LilySnape

Výborný western, dějově jednodušší, ale precizně natočený, Mads jede jak mašina . Dánové mají v něm vážně velkou výhodu ve filmařské branži ! Nějak jsem ale měla ten pocit, že celý film je chudák hlavní hrdina vláčen samými průsery a až v závěru mi ho na chvíli přestalo být líto. Sotva se po letech uvidí s rodinou, je mu zabita, pak zase ho zradí ti vesničtí přizdisráči ( díky Verbale za krásné slovo ), pak trpí u kůlu, pak mu zas zabijí zachránce bratříčka, ježkovy voči... to je fakt moc i na diváka , ne ? Ale pět hvězdiček a čelist dole ! Jak westerny nesnáším, tak tohle ( a samosebou, že v mém případě hodně díky Madsovi ! ) je výtečné !!! Neví někdo kdy to vyjde na dvd ?? Fakt se těším ! Možná do vánoc jako Hannibal :-) ()

wick

Překvapení z Dánska...které oživilo na chvíli mrtvý žánr a zrovna dosti zdařile. Nejsem fanouškem westernu, ale toto se povedlo. ()

Saxos

V záplavě thrillerů, sci-fi, hororů, konečný alespoň jeden western. Jednoduchý, surový, nepřehnaný s dobrým, i když trochu omletým příběhem, a dobrou hudbou. ()

paradoxman

Dánové to v klasicky westernově pomalé jízdě natřeli několika posledním pokusům Hollywoodu, vzkřísit Eastwoodovy klasiky. Víc než lidé zde mluví činy a cvakají závěry winchesterovek. Události se dějí rychle, nevyhnutelně a to, co je jasné na první pohled, není dále komentováno pro diváky slabšího úsudku nebo pozornosti rozptýlené kýblem popcornu. Když spolu mluví Dánové, mluví dánsky a Italové spolu, kupodivu, mluví italsky. Není tedy divu, že tento bravurní snímek nedostal na imdb.com ani 70%. Běžte si pustit Wild Wild West a nechte nás vychutnat si Mikkelsena s němou Evičkou. ()

aannemer

Velmi dobře zpracovaný jednoduchý příběh. Mads jako obyčejně mimořádně charizmatický - mimochodem, po prvních pár záběrech jsem musel prohlásit, že bych si jej velice snadno a rád dovedl představit jako Old Shatterhanda v případných nových zpracováních Mayovek. A jsem také rád, že tvůrci zbytečně film neprotáhli. Hodinka a půl byla dostatečná. ()

RomaS

První co musím vyzvednout jsou perfektní výběr a výkon herců. Nenašel jsem obsazení, které by bezvadně nesedlo do vlastní role. Každopádně dominanta toho to filmu je jednoznačně jeho jednoduchost. Mimo toho, že se zde toho moc nenamluví (někdo to zvládá bravurně pouze očima) zápletka je primitivní. V podstatě šlo o kombinaci pomsty a nasrání toho nepravého padoucha. Myslím, ale že nic z toho neubírá na konečném pocitu z toho, že to byl DOBRÝ film. ()

veverysiak

Keď sa chlapi nechcú hrať na vyššie umenie a dajú čistému žánru čisté ingrediencie, môže z toho vyjsť parádne kino, z každého milimetra tohto filmu cítiť úctu a obdiv k tradíciám westernu, žiadne špekulácie, žiadni dumajúci kovboji, žiadne čisté pištoľníčky, len krv, špina a súboje bez zmilovania a súcitu, takže 80%. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona