Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

danny79

Jeden z nejohranejsich pribehu, ale kdyz je dobre udelany, nikdy me nezklame - revenge filmy miluju. Mikkelsen je i v teto pro neho neobvykle roli plne uveritelny s neprateli se namaze a je drsnak. Akcnich scen je dost, jsou dobre provedene, dej je napinavy a i Eva Green me bavila. ()

VincentB.

Skvelá práca s postavami a ich vzťahmi. Skvelý scenár, réžia a herecké výkony. Zomrelo veľa ľudí aj dobrý aj zlý ale konec koncov myslím, že v rámci príbehu umreli tý správny. Čo mi vadilo boli akože nočné scény, ktoré boli točené zrejme za krásneho slnečného dňa a následne stmavené. Bolo to vidieť na ostrých tieňoch, ktoré v noci nevznikajú. Možno to bol ale zámer. Mikkelsena mám ako herca veľmi rád a keď som videl jeho výraz v dostavníku tak byť zloduchom iba sedím ďalej a šúcham nožičkami. Rozhodne hodnotím za 80%. ()

sun.eagle

Syrový western který zobrazuje divoký západ realističtěji než většina filmů. Neromantizuje ho, a s hlavním hrdinou soucítíte a máte vztek na toho hlavního grázla a na ty zbabělé vypočítavé parchanty stejně jako hlavní hrdina Mads Mikkelsen. Finální souboj mi připomínal stealth akci jako ve videohře Metal Gear Solid od Hidea Kojimi. Ten si právě Madse vybral do jedné z hlavních rolí ve své nejnovější hře. Náhoda? Eva Green měla už role kde měla více dialogů to je pravda, přesto byla ozdobou filmu jako vždy. ()

Tomgunses

Všechno tady samozřejmě už nějak bylo, ale Spása je surová a zajímavě udělaná. A navíc, já mám westerny rád. 90% ()

McGuffin

Spása, The Salvation nenastane, nadhazují ve scénáři ke stejnojmennému filmu Anders Thomas Jensen a Kristian Levring. Hlavní úkol je pomsta a kupodivu ho nedostala pouze hlavní postava, která jejich přičiněním záhy ztratí syna a manželku, ale také bratr další postavy, která obě ztráty natropila a rukou hlavní postavy proto zemře, ale rovněž manželka bratrova švagra. Ta se nemstí hlavní postavě, která ji manžela zabila, ale právě svému švagrovi. Za přihlížení bojácných sousedů, kteří do těchto drsných podmínek zjevně spadli z nedělní školy. Takže karty jsou pěkně rozdané a v této komorní rodinné a domácké atmosféře je na dusno a na další mrtvoly na celé trvání příběhu zaděláno. Jen mstitelům nesmí překážet policie, ale to scénáristé ani na vteřinu nepřipustí. Takže tak. https://www.macguffin.cz ()

Milonak

Stokrát viděný příběh, ale stylově natočený a s výborně vybraným hereckým obsazením. Bohužel i přes relativně krátkou stopáž jsem se chvílemi nudil, příběh se místy táhl a v podstatě už v polovině filmu víte, jak to dopadne. Něco mezi 3-4*, za stylovku dávám 4. ()

megacik

Tak, ako neznášam film "Tenkrát na Západe", tak tento western milujem. Nič lepšie z tejto tématiky som nevidel už roky....možno naposledy nejaké vinnetuovky, ale to už bolo veľmi dávno. Nepáčila sa mi len dĺžka filmu, film má síce 92 minút, ale na môj vkus to bolo veľmi krátke, kľudne by som zniesol ďalšiu hodinu, prípadne aj dve časti. Mal som taký pocit, že táto kovbojka nám toho chcela povedať viac, avšak už to nestihla. Ten posledný boj bol tiež taký zrýchlený, mohli to viac vymakať, a dať do tej pomsty aj prvky plánovania, tak ako to bolo v starých vinnetuovkách, potom by to bolo vskutku dokonalé. ()

radek72 odpad!

Proboha, kdo tomuto filmu může dát nějakou *???? Film plný veškerých klišé, nesmyslů, včetně fyzikálních nestojí ani za zabití času. ()

padlar

Dalo by se říci klasický western s motivem pomsty. Nic víc, nic míň. Některé části mě přišli povedené, některé dialogy naopak hrozné. Mnoho se ve filmu nemluví, takže o to více „vynikly“. Solidní je záporák, ty J. D. Morgan umí. ()

milos.bradik

Byl jsem zvědavý, jak se Dánům povede natočit western a moc mne nepřesvědčili. Působilo to na mne spíš jako digitálně zpracovaný komiks, ale mělo to spád a zajímavá byla i postava toho šerifa, který je zároveň kněz. Ten to prostě hrál na obě strany a ještě tomu sám věřil, že to dělá jen pro to své stádo. ()

horskejvlk

To nebyl western a sardinesWestern of Denmark. Podobnou slátaninu ovšem podle předlohy Jacka Londona jsme se pokusily i my v “Cestě na jihozápad” Naše westernova klasika Limonadovy Joe přesně věděl na jakoý žánr si troufnout a v tomto žánru triumfoval tak ze Henry Fonda mu vysekl poklonu tím že smíchy spadl ze židle. Zde se rozhodli Dáni pro wikingskou bitvu na prérii podle toho to také dopadlo... Je jasný ze zabít ženu padouchovi s Casino Royal se opravdu nedoporučuje a proti němu odvar na záporáka nemá šanci. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona