Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

jjjerry

Já se neskutečně nudil, zápletka klasická. Děj předvídatelný a plochý. Herci možná dobrý, ale nemastní neslaní. Možná před desítkami let by mě to bavilo, dneska ne. Ani hudba ničím nenadchla. ()

PunyHumanNo2

Nic, co byste již neviděli - přímočará a stokrát zfilmovaná zápletka o pomstě bez překvapujících zvratů. Archetypální záporák neštítící se jít přes mrtvoly nevinných. Odevzdaný dav čekající na zachránce. Nezlomný Mads Mikkelsen si ve své cestě za odplatou nezadá s klasickými westernovými hrdiny. Minimalisticky strohé dialogy, málokterá postava toho napovídá víc než němá Eva Green. Přesto, nebo možná právě proto, se jedná o žánrový skvost ve starém stylu. ()

vinnetou500

Jo, tohle to by skutečně šlo! :) Hezky to kontrastuje se včera zhlédnutým Old Shatterhandem. Je totiž hezký, když se hlavní hrdina drží etickýho kodexu a slovo pomsta mu prostě nic neříká. Tím spíše pak člověk má takovej ten pocit tý naplněný světský spravedlnosti, když se uplatní ono oko za oko a Jon prostě gangstera chladnokrevně odpráskne a ještě to párkrát pojistí...! :D ()

BarGoldstein

Kurva dobrej biják! Je tam všechno, odplata, ústřední hnusák, tajemná děva a hlavně ústřední nemluvný klaďas, který ve finále vydělá krupon všem, kteří se byť jen mihnou jeho zorným polem! ()

Elisson

Ktovie čo tým európski tvorcovia filmu chceli povedať, keď do filmu zasadili naivného chlapa, čo nevie ochrániť rodinu (hoci schopnosti a silu by na to mal) a pochcaných obyvateľov mesta, ktorí "zlému démonovi" prinášajú ľudské obete, aby zachránili svoje mizerné životy. Čo mi to len pripomína...A šerif-kňaz, asi najodpornejšia postava zo všetkých, to len dotvára....Nech to naivné kuriatka berú ako varovanie..... ()

Skylwalker42

Překvapivě opět vyvedený novodobý western. Žádné okaté klišé vzhledem ke klasickému "pomstivému" příběhu hlavního hrdiny. Němá indiánka v podání Evy Green je k nakousnutí. Film doprovází i výborná hudba. Dávám pět hvězd, jelikož já nemohu nic vytknout. Westerny možná nabraly nový dech.. ()

Kozlowski8

Od začátku skvělá atmoška, napěchovaná zlem a dusnem, padouši jsou jaksepatří hnusní, klaďasové správní sympaťáci. Slabší stránkou filmu je ale scénář. Banální příběh bez jakýchkoliv překvapení, který si plyne ve své prosté linii a jde si tou mnohokrát vyšlapanou cestičkou, ze které od začátku do konce neuhne. 65%. ()

kolly13

Dánové ukázali celému světu, že umí brilantní a drsný western. Mikkelsen je správně emočně plošší, Greenová se do role moc nehodí (moc tahá oko diváka), zbytek je dobrý komparz (zejména Persbrandt a Morgan). Překvapila me břitkost, scénérie s příběhem za starých časů a kupodivu ani jednoho vřískajícího indiána. ()

Karbos

Rozhodně to mělo svoji osobitou atmosféru a i když to vlastně bylo jedno velké klišé, nějak jsem jim to prostě věřil, měl jsem pocit že je to skoro jako že života i když je to vlastně banální zápletka a ona donekonečna omílaná cesta za pomstou.....4* zaslouženě.... ()

Heywood

"Jon se mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši." Proboha kdo v Bonton filmu píše tyhle stupidní a navíc nepravdivé fráze? Přeci hlavní hrdina žádné město nezachraňuje a ani to nemá za cíl. Vždyť samotný šerif vydává nevinné lidi na popravy místo, aby je chránil. Kdo by tohle asi tak chránil? Jinak film nese syžet standardního westernu, boje dobra a zla, kdy vyšší zlo je kapitál, kterých chce rychle zbohatnou. Takoví dědové globalismu. Kamera nádherná, scenérie úžasné, to minimalistické úsporné pojetí přidává dramatičnost a obě hlavní postavy jsou výborné. Už dlouho nebyla možnost Evu Green vidět v tak dobré, byť skoro vedlejší roli. Na dánskou produkci šokujícně výborné. ()

PTuranyi

Tvrdý western, boj dobra so zlom, osamelý muž proti bande. Výborné herecké výkony, výprava, scenár aj réžia. Ozvláštnenie v podobe severského pôvodu hlavného hrdinu je plus. ()

Easykill

Kde je Mads tam je kvalita! Ale tady se nám k němu přidává ještě další bad-ass sám velký Jeffrey "Negan" Morgan. Tudíž dvojitá porce kvality! Že Amerika je opravdu zk*rvená země poznají žena a syn dánského přistěhovalce Jona hned po příjezdu! Velice tvrdý a nekompromisní start filmu nám hned ukáže kudy se to bude dál ubírat. Dlouho jsem neviděl tak skvělý western a zároveň silný film. S hlavní postavou soucítíte snad všechny kosti v těle, navíc když to pan herec dokáže tak skvěle zahrát. Toho chlapa úplně žeru! I kdyby hrál někde emzáka zkombinovanýho se zombi se zakousnutým křečkem v oku, tak to prostě zahraje na šéfa! Zpátky k filmu, je to skvěle natočený, parádní vizuál, hudba a scénář není vůbec debilní i když je příběh jednoduchý. Na Negana taky nesmím zapomenout. On prostě ty parchanty umí dokonale! Nechť žijí bad-assové! ()

Primus tesla

Příběh prostinký jako pohádka Hanse Christiana Andersena, ale ty obrazy, ty jsou jak z pod štětce vlámských krajinářů. Prostě Sergio Leone po dánském způsobu. Moc pěkná záležitost. ()

snupko13

Paráda, dáni opäť dokázali, že vedia. Mads s vizážou Lexa Barkera ukázal, že žiadna rola mu nie je cudzia. Eva Green skvelá aj bez zbytočných rečí, jediný kto mi vadil bol Cantona, hrať vedel fakt futbal, ale... Kto má rád poctivý revenge vo western štýle, Salvation by nemal vynechať. ()

Mraxis

Mikkelsen jako drsný, chladný a málomluvný střelec v Dánském westernu? To se musí vidět. Měl jsem nízké očekávání a byl jsem příjemně překvapen. Film je svižný, realistický, plný krutostí divokého západu. Má solidně natočené akční chvilky a herci hrají opravdu dobře, tedy pokud se koulení očima a vystavování vnadů Evy Zelené dá počítat za herecký výkon... Ale ok, její charakter je uvěřitelný a konec konců špulení předností a koulení očima jde Evce nejlépe . Trošku mi vadilo, že jsou tam detaily, které nejsou vysvětlené a dějová linka je taková skromná. Řekl bych komorní film s Winchestrovkou v hlavní roli. 80% ()

zjs

Eva Green was great,. but that´s all and all in all one big bore. Verbal má přesně opačný vkus, co jeho baví, mě úplně nudí. ()

m.cone

tak tohle má opravdu koule. Sice klasická béčková záplatka, ale pokuď se to umí tak je to dobrý. Často jsem si při koukání vybavil Payback s Meloušem :-) ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona