Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

Tequila

Přes skvělé obsazení, vypiplaný (skoro až vyumělkovaný) vizuál a ultradrsnou brutalitu film ve výsledku působí spíše dojmem zkratkovité, předvídatelné a nepříliš dobře vygradované rodokapsové historky s 2D panáky místo postav. Zábavná žánrová jednohubka, která se ale s majstrštyky jako Unforgiven či The Proposition vůbec nemůže měřit. ()

agassi68

Schéma westernov je pevne určená a tak režisér našťastie nevymýšľal kraviny a nechal vyniknúť dokonalé kulisy a detaily Mikkelsenovej tváre. Spestril to nemou Evou Green a bývalým futbalovým búrlivákom. Mads, ťahavý zvuk gitary a klasicky pomalé tempo vedú tento film spoľahlivo nad hranicu 70%. ()

Anty94

Poznáte ten pocit zo starších westernov? Tie najlepšie sa od ostatných líšili rozľahlým, nezávisle žijúcim svetom, gradáciou deja a perfektným zvládnutím napätia. A práve tu tento kúsok trochu kríva. Ničím extra nevyniká (Mikkelsen sa hodí asi všade) a ani nemá tú povestnú filmovú dušu, no na druhej strane celkom zbehne a ničím neurazí. Viac týchto nezávislých snímkov by aj tak neuškodilo. ()

kkarx

Nejlepší western za posledních 10 let? No, ještě tu je 3:10 vlak do Yumy, ale tím výčet toho lepšího z westernových luhů a hájů končí. Podivné je, že nejde o americký, ale typcky chladný dánský film s minimem dialogů natáčený zřejmě někde v Jihoafrické republice dle uváděné koprodukce. Za hlavním hrdinou Dánem Jonem přijede do Ameriky po 7 letech jeho manželka a syn. Jonova radost z návratu rodiny netrvá dlouho, problémy na sebe nenechají dlouho čekat a smůlu si vyberou hned v prvním dostavníku. Nikdy bych nevěřil, že Dánové budou schopni udělat western, který vypadá takto dobře a autenticky, v tomhle ohledu mě mrzí jenom lehce artové pojetí pohrávající si s kýčem a komixovým vzhledem, který bohužel ničí budování napětí. Příběh kombinuje klasickou cestu za pomstou a bandity brutálně vydírající a terorizující obyvatele zapadlého městečka. Zle mi bylo ze strážců zákona, takové zbabělé kolaborující skety byly snad ještě odpornější než samotní bandité. Hlavně neriskovat a neušpinit se. Nesnáším tyhle převlíkače kabátů, co hrají na dvě strany. Škoda, že se autoři nechali zlákat žánrovými klišé. Proč nepřidat trochu originality? Kdyby Jon na útěku zahynul a misi dokončil jeho bratr, byl by to parádní, nečekaný zvrat. Taky bych chtěl víc přestřelek v přírodě a úniky z těžkých situací. Už mi lezou na nervy přestřelky v nějakém rozpadlém městečku s nulovou populací. A skolení hlavního padoucha jako posledního takovým způsobem tu už bylo nejmíň tisíckrát a je to ohrané. ()

KNTRFKT

Tak tohle bylo poněkud slaboučké, Mikkelsen hraje všechno se stejným výrazem "kde je kurva ta kamera?" a patrně ho ještě pronásledují noční můry v podobě uřvaných harantů z Honu na pedofily. Scénář mi přišel chatrný stejně tak jako většina kulis, které byly použity, Dánové si zkrátka vzali moc velké sousto, to tu má sice velkou základnu podporovatelů, ale ve skutečnosti je jen dobře předžvejkané, ale na to, abych ho polknul bych potřeboval hrdlo specialistky deepthroatů. Kliš(k)ovitost z toho teče proudem, jak z protrženého pytlíku s ranní močí a té nekompromisně dýchá na záda tetička Průměrnost, která zrovna vyšukala mozek z hlavy strýčkovi Trapnému kýči, jenž celou dobu voplendoval u cateringu a vůbec ho nezajímaly dialogy. Tudíž tu zase jednou máme záporáka vraždícího pohledem koni napůl rozhamtaná koťátka, který si vystačí s tak hlubokými hláškami jako:" Zemřeš", "Ty taky zemřeš", "Všichni zemřou" a "Musíte si vybrat, kdo zemře." No a hlavní hrdina tak nějak vypadá, že by mu nevystavili ani povolení nosit kalhoty, natož zbraň. To jeho bratrovi bych věřil víc. Velkým kladem ale shledávám fuckt, že Eva Green neotevřela celou dobu klapačku a tudíž nemohlo dojít k nějakému nešťastnému omylu, že by si třeba režisér myslel, že přišel na nějakou pornoakcičku. ()

Wargoo

Zarastený a špinavý Hannibal, a nemá,ale stále krásna Vesper Bondová... Kto by to bol povedal, že "severská" kovbojka bude vynikajúca a čistokrvná dráma plná pomsty ? Ja som bol (aj napriek svojej platonickej láske k Madsovi) v očakávaniach opatrný, ale absolútne som nemusel. Veľmi dobrý film. Kiež by sme videli dvojku. Mads a Eva s Winchestrovkami kosiaci tucty nepriateľov, plno prachu, tabaku, žltých zubov a krutých zmrdov bez svedomia. A popravy nožom z blízka... Mmmmmmm, mňam ! 4**** a 75,180% ()

strikeman

Plný nášup tomu nemohu dát - přecejen ke kouskům Sergia Leoneho nebo Sama Peckinpaha má Spása daleko. Ale i tak se jedná o velmi zdařilou žánrovku, zvláště když si uvědomíme, v jaké koprodukci film vznikl. A natočit kvalitní western v dnešní době - to se cení ... 80% ()

burton

Hej...Tenkrát na Západě!....ok, tak já ještě něco dodám. Madse, s krásnou tváří miluju, o tom žádná. Eva - úžasná, velkýma očima a řečí těla řekne totálně všechno. Přizdisráči, schovávající se za zákon a Pánbíčka - jsou tady! a jaký - tfujtajbl. Zloun, Jeffrey, páni, tak ten je taky hustej, moc charakterní zloun. A jo a jooo... a ještě brácha - Velkej brácha!, modrookej, suprovej Mikael Persbrandt. ()

Ben Nevis

Divím se, že v té Americe vůbec někdo přežil dobu osidlování, když se obyvatelstvo dělilo na vlky a ovce a vlci na ekologickou rovnováhu svého jídla moc nehledí. Tak nezbývá než doufat, že všechno to prvoplánové násilí je autorskou licencí, abychom litovali hlavního hrdinu, který strádá hůře než starozákonní Job. Pěkně natočený hardcore western s kvalitními herci, ale ten příběh není nic, co by mi uvízlo v paměti déle než přes víkend. ()

BOURQUE

Staro-nový (ale psychicky-duševne silný) príbeh z divokého západu. Je to skvele režírované a ešte lepšie zahrané. M. Mikelsen opäť potvrdzuje svoje kvality a to, že patrí medzi najlepších Európskych hercov. E. Green nepovie ani slovo (pre viac informácii si pozrite film) ale ani to nie je potrebné, pretože jej charizma a jej oči plno postačia. Megahnusný charakter pre J. D. Morgana. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

xmy

Dánové a western? Na tuto kombinaci jsem byl zvědavý a ve výsledku dopadla velmi dobře, jeden z mála nových westernů, který mě bavil. Mikkelsenův herecký výkon také super. ()

brumbrum

Celkom dobre ;-) - trocha nenarocny styl, milionkrat otrepany, ale cloveku sa to furt lubi, ako sa z rodinne zalozeneho tatka razom stane nasraty killer. 4* za slusnu akciu, ale len-tak-tak, ze clovek tym Danom fandi! ()

Rathalos

Konecne po nejakej dobe opat skvely novodoby western,ktory ma ako sa povie gule,Mads Mikkelsen je zarukou,ze film bude kvalitka,je to vynikajuci herec s Eva Green a jej brutalne sexy pohlad,ktory stoji za to,pomsta je sladka,oko za oko,zub za zub,to a este ovela viac sa objavi v tejto vybornej zalezitosti,ktoru hodnotim jednoznacne naplno...:-) ()

Hapretor

Tady můžu klidně říct, že je to nejdrsnější western, co jsem dosud viděl ... fakt se tady s ničim nepářou ... chvílemi to může konkurovat i "gore" hororům ... což se, myslím, vymyká okruhu tohoto žánru ... ale koukatelný to je dost ... hlavně díky Madsovi a ... samozřejmě Evě Zelené ... ()

aslavey

Jsem překvapen. Dánský western? Ale se vším, co k němu patří. A hlavně Mads. Safra, ten chlap je prostě boží. A Eva Green beze slova a stejně všecko skvěle očima. Sice jsem byl asi hodně soustředěnej na to podivný digitální okolí a oheň, ale akce a příběh to stejně nezastinilo. Dobře. Příběh. Ale byla to zábava :) a všecko, co jsem v neděli odpoledne potřeboval. ()

Narayan

Tenhle film se s tím s prominutím vůbec nes*re. Drsný jak dvoukotoučová bruska posypaná kostní moučkou z čerstvých nemluvňat. Brrr. ()

Kingjiri

Drsnější podivaná s temnější atmosférou, jak je v případě severský kinematograie zvykem a sympatickym castingem. Až potud jsem byl nadmíru spokojenej. Ale i vzhledem ke kratší stopáži je škoda, že se toho moc nenakecá (skoro se zdá, že jazyk vyřízli indiáni všem hlavnim protagonistům) a nedostane se na nějakou divácky atraktivnější akci (ani Eva Green nic neukáže). Převážná část stopáže se totiž věnuje drsnejm pohledům nebo putování vyprahlou krajinou divokýho západu, až bych řek, že jde z části o ártový dílo, který uplně nemusim (stejně jako westerny). ()

Torgal

Ponurý severský western, v ktorom som napočítal presne jeden polovičný úsmev. Zvyšok je len trpká cesta za pomstou, ktorej by sa hrdina najradšej vyhol, ale sadistický Jeffrey Dean Morgan mu nedal na výber. Dej je jednoduchý a priamočiary, ale vďaka ako vždy presvedčivému Mikkelsenovi a skromnej minutáži to nijak zásadne nevadí. Záverečný showdown je výživným vyvrcholením, ale tá depresívna ťaživá atmosféra snímku mi úplne nesadla. 7-/10 ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona