Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

karelhura

Lkaní hnidopychu a rádoby zainteresované žvanění nad proflaknutým tématem neberu! The Salvation mě dostal přímočarostí, skvělí herci a záporák boží (satanův). Western jak má být! ()

LDvorak

Kdo by to řekl, že po dlouhý době opravdu hodně dobrej, klasickej western bude z Dánska. No, stalo se. Minimum keců, křivda, pomsta. Nic víc, nic míň. Mads Mikkelsen je dokonalej a Evu miluju :), takže plnej počet. ()

PORTER44

Příběh trochu ohraný ,bývalemu vojákovi kterému přijede manželka se synem na ranč hned na cestě mu rodinu zabijou a on chystá pomstu.Prostředí bylo dobrý ,kostými taky dobrý,herecké výkony taky dobrý,trochu mi vadil mizerný hudební doprovod,film působil jako pravý drama až depresivně, žádný náznak vtipu nebo vtipná hláška,pravé syrové drama. ()

lineker

Tak chladní dánové se nám pustili na horkou půdu amerického západu 19. století. Inu proč ne. Když se k tomu přiberou dva charismatičtí herci, poměrně silný příběh o smrti a pomstě, úspěch je zaručen. Škoda jen, že nejsilnější momenty jsou obsaženy hned v první třetině filmu. ()

Misirlou

Po všech těch wow komentářích, jsem se natěšeně usadila a pustila The Salvation. No a od prvních filmových okének jsem už jen čekala, kdy se to rozjede, protože jak by řekli Cimrmani - nuda, nuda, šeď, šeď. Chlápek žijící na divokém západě a znající prostředí i lidi, si před očima nechá ochmatávat manželku a není schopný žádné pořádné akce. Když vyletěl z dostavníku, to si opravdu myslel, že tím zabránil dalším zvěrstvám, které se na jeho manželku a syna chystala? No a následující sled událostí byl pro mě jen směskou trapných výstřiků, aby to vypadalo jako western a chlapská pomsta. Skutečně je film, kde se dlouhodoběji objeví dvě ženy, z nichž jedna řekne asi 6 vět dánsky, protože anglicky neumí a pak už je mrtvá, takže se ani nenaučí a ta druhá má rovnou vyříznutý jazyk, aby toho moc nenakecala, kde většinu obyvatel městečka tvoří jeden hajzl vedle druhého a kde chlap, který od začátku filmu nedokázal, že má pořádný koule, a najednou všechny zloduchy přemůže, hoden tak vysokého hodnocení? Já si tedy myslím, že nikoliv! Kdo máte trpělivost s dlouhými scénami o ničem, kdy se jednou za uherák objeví nějaká akce, tak se klidně podívejte, ale jinak takovou nudu nemůžu doporučit. Tři hvězdičky dávám za výběr míst k natáčení, důvěryhodné a odpovídající kulisy a že se mi líbí Mads Mikkelsen jako chlap. ()

raininface

Kdybych nebyl takový detailista, tak bych možná dal plný počet. Trochu mě ale v závěru filmu rozhodilo, když se přijíždějící šerif v jednom záběru objevil s hvězdou na pravé straně a hned v tom dalším ji měl na levé. ()

Prokop23

Zabijou ti syna a usouloží manželku. Co uděláš? Vezmeš pušku a všechny je po Murtaughsku vodnegruješ. Paradní western. Zabijou ti syna a usouloží manželku. Co uděláš? Pokud viníka/ky nějakou čirou náhodou naši příslušníci chytí, jdeš na přelíčení. Tam toho hajzla naše skvělá, neúplatná a morálně zcela čistá justice osvobodí pro nedostatek důkazů. Trošku vytečeš a pana „nevinného“ přímo v soudní síni párkrát uhodíš. Je to ublížení na zdraví a pohrdání soudem, možná si na nějaký ten rok sedneš. No a pak? Pak jde život dál. Česká realita. No jinak ten film je hodně povedený, je přesně takový, jaký žánr slibuje, postavy jsou dobře vybrané a zahrané. Nic na bednu náročného. Dávám čtyři. ()

eXplorer

Se muselo spojit Dánsko s Velkou Británii a Jihoafrickou republikou, aby ukázali Americe, jak se má dneska natočit western - surový, přímý, krátký - super western ()

onevoice

Je to poriadne surové. Western na dánsky spôsob, som si predtým nevedel predstaviť. Trošku chudobné na dialogy. Za to akcie si divák užije plnými dúškami. Z mojej strany určite spokojnosť. ()

mad.dog

Oldschool western se vším všudy. Typická zápletka, kde je městečko terorizováno grázlem a jediný, kdo se mu postaví je málomluvný mstitel. Krásně natočeno, syrovost z toho okapává a pach strachu je cítit všude. Jsem velmi spokojený. ()

wvwrayman

Drsný western z drsných dob, kdy býval Západ skutečně divoký. Žádní poetičtí indiánci, ale příběh ze života v době, kdy rychlost kulky byla nad veškeré paragrafy v zákoně. ()

stret

Prečo by western nemohli natočiť dáni? Ak niekto pochopí žáner, čo sa v tomto prípade podarilo, môžu western natočiť aj vietnamci. A kludne lepší, než ten natívny. Eva Greenová hádzala svoje tradičné zlé kukuče, a dobrý na nej hlavne akurát facelift. Nebolo z čoho postavu pochopiť. Pekný vizuál, záporáci excelentní, Mikkelsen svoju postavu utiahol, šerif charakterovo ako z vášho mesta. Je to funkčné a nadpriemerné. ()

Cre-A-tive

Mads Mikkelsen a Eva Green kteří hrají ve stejném filmu? To nemůže být na méně než pět hvězdiček přece. Zajímavá westernovka i když téma je už teď trochu klišé. Přesto 5* bez mrknutí oka :3 ()

ipar1

Klasicķý western, ktorý ide v klasických šľapajach žánru. Vizuál je veľmi dobrý, spolu s postavou Madsa Mikkelsena sa mi páčil najviac.Len sa nemôžem zbaviť dojmu, že hlavný záporák mi tam akosi nesedel. ()

Necrophobic

Salvation je velice dobrý evropský western.Utekl jako voda ,až jsem si na konci říkal ,že by to mohlo být i krapet delší.Ale než to uměle natahovat a zmrvit to ?Radši takhle a za 4 hvězdy jen to mlaskne. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona