Škoda, že tak pěkně natočený sci-fi film je ve výsledku jen obyčejný midcult. Happyendy a rodinné hodnoty, to by si měli hollywoodští tvůrci v žánrových filmech po důkladné autoreflexi preventivně zakázat...(24.9.2015)

„MLUVÍM O BUDOUCNOSTI, VE KTERÉ SE STARÝ MUŽ DOKÁŽE ZBAVIT SVÉHO VĚZENÍ. BUDOUCNOSTI, VE KTERÉ ZDRAVÁ MYSL NENÍ LIMITOVÁNA SELHÁVAJÍCÍM TĚLEM…“ /// Hodně mě baví unylý tempo, tvořící takovou podivně zajímavou atmosféru tý úvodní části. Možná za to může ta podprahová hudba… Mám strach, co se mnou provede výměna (záměna) Kingsley – Reynolds. Úvod je v řiti a Damian se začíná přesvědčovat, že jsou na světě věci, za který ta investice 250 mega stála (návštěvy knihovny? Ehm, spíš to začíná smrdět AIDSem, chytráku). Mění se i tempo. Pryč je sympatická unylost a bavit prej maj halucinace. Slibujou, že zábava bude, až se v nich začne šťourat. Možná by byla, kdyby neřešil píčoviny. Nechápu, proč z toho nevznikla zábavná akční - sci-fi jednohubka, postavená na myšlence, která je dobrá. Dělaj z toho rodinný melodrama, ve kterým lítaj kulky, hoří dřevostavba a na šroťák putuje pár auťáků. Navíc ten Ryan… prostě, promarněnej potenciál. To je k nasrání! Ti bratři Pastorovi se nedokážou nastartovat někam vejš. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem mladej, hezkej, bohatej a nevím, co mám dělat. 2.) Rád se hrabu v píčovinách. 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(24.9.2015)

Škoda, že v tom Singh nebyl víc než zhruba 31,4 vteřin. Ale jako akční thriller s lehounkým sci-fi nádechem ucházející.(21.12.2015)

Nebylo to hloupé, celkem dobrý průměr. Viděno v rámci Tour po Americe.(30.4.2016)

Tarsem Singh je u mňa zapísaný ako tvorca filmov s pekným audiovizuálom a dobrou kamerou, ktorá mi sedí. To sú zároveň aj najväčšie klady tohto snímku. Námet tiež nie je zlý, aj keď niečo podobné sa vyskytuje v scifi filmoch pomerne často, napr. vo filme Ostrov (2005)... V kontraste s týmto filmom je však najväčšou slabinou snímku jeho jasná predvídateľnosť, divák už niekoľko minút dopredu vie, čo sa bude ďalej diať, vrátane samotného konca a uzavretia príbehu. Dejová linka je tak priehľadná, až z toho mrazí, nepomohla ani snaha o jej obohatenie vo forme flashbackov a halucinácií hlavnej postavy. Chcelo to aj lepšiu psychologizáciu, aspoň do takej miery, aby si divák k hlavnej postave získal nejaký ten vzťah, a mohol tak spolu s ňou tú jej morálnu krivdu viac prežívať. Je to škoda, pretože filmové spracovanie nebolo vôbec zlé, takže budem štedrý a trochu nadhodnotím. 70/100(27.9.2015)