Síla slov a fantazie je ukrytá v knihách. Ale jen pro toho, kdo je umí a chce přečíst. Film Zlodějka knih vypráví příběh Liesel (Sophie Nélisse), která se během druhé světové války dostane do pěstounské rodiny Hanse Hubermanna (Geoffrey Rush) a jeho ženy Rosy (Emily Watsonová), aby zde začala nový život. Liesel se snaží zapadnout – doma i ve škole, kde si z ní spolužáci utahují, protože neumí pořádně číst. Liesel je odhodlaná situaci změnit s jednostrannou posedlostí rodícího se učence. A získá k tomu pomoc svého dobrosrdečného nového tatínka. Hans se s Liesel učí dny i noci, během nichž se Liesel snaží podrobně prostudovat svoji první knihu, Hrobníkovu příručku, kterou si tajně „odnesla" z pohřbu svého bratra. Liesel se také spřátelí s jejich novým hostem, židovským uprchlíkem Maxem (Ben Schnetzer), kterého před nacisty skrývají ve sklepě. A právě Max je dalším, kdo ji povzbuzuje ve čtení a v touze po vzdělání. Postupně se mění i její přátelství s mladým sousedem Rudym (Nico Liersch), který Liesel sice škádlí, ale přitom se do ní zamiluje. Dobu plnou utrpení a strádání pak všichni společně překonávají pomocí knih, které nejen pro sebe Liesel krade v knihovně místního starosty. A postupně se naučí vážit si nejen síly slov, ale i moci nad nimi. (CinemArt)

Sitar1

Nemám rád filmy z války proto, že po nich vždy nenávidím Němce, ale u tohoto se to nekonalo. Dal bych šest hvězd, ale nějak mi to tam kazilo to míchání nemčiny a angličtiny. ()

B3njamin

Ten film mi přišel naprosto o ničem, strašně zdlouhavé a děj nic moc. Nicméně Sophie Nelisse to zahrála skvěle, proto * * ()

KeiGe

Na první dojem to vypadalo na vyumělkovaný film, kde vás dostanou tak maximálně zlodějčiny velké oči. Ve finále ale dobrý, neškodný a oddechový film, který si drží "ještě nějakou úrověň" a má své určité kouzlo. ()

Kassandra

Moc super scéna byla, když Liesel zmlátila toho kluka :D Jinak moc krásný a dojemný film s neobvyklým vypravěčem, místy jsem měla co dělat :) "I want to grow up, before I die." ()

Ghely

Citlivě zasazený děj postavy děvčete Liesel do druhé světové války se špetkou humoru: ,,Náhodou, byla to nejlepší polévka, co jsem kdy zvracel." ()

Kozlowski8

V Evropě zuří 2. světová válka. Dívka Liesel a její mladší bratr jsou odebráni od své matky - německé komunistky a mají být svěřeni do péče německé rodiny. Cestou k novým rodičům chlapec zemře. Liesel přes prvotní nedůvěru postupně nachází k manželům Hubermannovým cestu... Jediné drobné (a velice subjektivní) negativum, které jsem při shlédnutí filmu cítil, byl lehký pocit jakési strojenosti a svázanosti jako důsledek toporného režisérského vedení. Jinak už jenom samá chvála - za krásnou kameru, kulisy, kostýmy, za pěknou hudbu i za herecké výkony, které byť vesměs neměly punc mimořádnosti, rozhodně byly poctivě odvedené. Celkově výborný zážitek. 80%. ()

Hladho

Další příběh, který se mi vtiskl do duše. Nevím, jestli jsem jediný, ale od tohoto snímku mám rád šťastné konce... Musím dát velké plus hudbě, kameramanovi, hereckým výkonům a kostýmům. Za mě - 85% ()

kolodej1

takových podobných variací na téma druhá světová válka jsem viděl už celou řadu. Stejně se mi ale další a další příběhy dokážou dostat pod kůži. Je to tím, že se jedná o tak dramatické a silné téma, že to každý příběh umocní a nedává moc prostor banalitám. I tento příběh, soustředěný na osudy několika lidí uprostřed války, měl svou sílu. Film na mě opravdu zapůsobil. Jen v některých momentech, především v první polovině, by si film zasloužil trochu sestříhat, některé pasáže byly trochu zbytečně natahované. FIlm by získal větší hutnost a intenzitu. Nicméně jako celek film zcela jistě obstojí a stojí za vidění ()

robfi

trochu moc doják na city, až se stanu afektovanou šedesátiletou babkou, tak to bude to pravé ořechové. ()

Jana548

Děvčátko které si jde za svým a čte knížky i když by nemělo. Skvěle znázorněná doba za A. Hitlera. Konec mě překvapil a dojal. Úžasné dílo. ()

LencaN

Nejspíš delší než by filmu slušelo, ale zase to hezky plynulo. Možná je právě Zlodějka knih filmem, který by měl člověk jednou za život vidět, aby poznal, že ne všichni Němci byli za válek, které rozpoutali, ti zlí, ti zabijáci, ti nacisti, kteří se jen vozí po Židech a vyvražďují davy lidí. Právě tady je hezky vidět, jak měli mnozí obyčejní Němci strach z bombardování, jak se neopovážili se vzepřít, protože by to stálo krk nejen je, ale třeba i celou rodinu. Trpěli hladem, ale přesto se uměli zamilovat, uměli snít, hrát si a udržet si nějakou tu lidskost pro nacisty nežádoucí. Co mi trochu vadilo to přepínání mezi jazyky. Tak buď to mělo být celé v němčině a nebo celé v angličtině. Takhle to vypadalo dost nekompaktně. Naopak se mi moc líbil vizuál. Super výprava a hlavně barevné kompozice. Ty rudé vlajky s hákovým křížem na omšelým rozpadajících se domech vypadaly jako vykřičníky, jako upozornění na něco zlého. Vypravěčem je smrtka. Sice je to trochu pesimistické, ale její postřehy byly trefné a celý film to svojí dětskou naivitou, romantičností a nadějí vyvážil. Ovšem je pravda, že konec jsem stejně obrečela. ()

Maki.K

Hezké. Kouzelné...... A velice dobře vybraná hlavní hrdinka, která svou specifickou mimikou je naprosto luxusní. Jakoby po shlédnutí tohoto filmu měly knihy opravdu duši... :) Doporučuji :) ()

Hvězdář

Nápad zajímavý a určitě fajn, jen mi to přišlo dost nedotažené, nedomyšlené, neucelené... prostě spíš tak, hlavně aby to bylo líbivé a byly tam všechny možné události a situace, které by se tam daly nacpat. Místy poněkud naivní. Škoda. Efekty velká bída, obzvlášť exploze... Ale koukat se na to ještě dalo. ()

bonovox

Miestami podmanivý príbeh na pozadí vojny. A vhodný hlavne na dnešné posledné dni pripomenutia výročia 2. svetovej vojny. Veľmi dobrí herci, dobrý nápad zo smrťou ako rozprávača príbehu a pekný koniec. (ten zo súčastnosti). 7/10 ()

Leegy

Ze začátku mě film moc nezaujal... Dokonce jsem koukala na čas, jak dlouho do konce... Jenže pak mě pohltil a konec mě chytil nehorázně za srdce... A jestli někdo říká, že filmů s podobnou tématikou už bylo mraky, já říkám že takových filmů není nikdy dost, protože po každém z nich si uvědomíme, jaká je válka svině... ()

ill

Navzdory faktu, že filmová adaptace zřejmě nebude ve světě kinematografie takovou senzací jakou je knižní předloha v tom literárním a obecně uznávané premise, že se film knize nevyrovná mohu s klidným svědomím říci: "u mě dobrý." ()

brasek

Snímok sa môže pochváliť slušným príbehom, postavy sú sympatické a myslím si, že aj herecké výkony sú veľmi dobré. Samotnú pointu sme už niekoľkokrát videli a preto snímok automaticky nie je predurčený k úspechu vo svete filmu. ()

Saxos

Válečná doba v prožitcích školou povinné dívenky, jejich vrstevníků, ale i civilního obyvatelstva v městečku nacistického Německa, vše komentováno panem smrťákem. Nedivím se nominaci na Oskara za hudbu, protože ta k filmu opravdu seděla. ()

zampano

tak nevím, jestli je to pohádka pro dospělé, nebo drama pro děti, každopádně mě si film naprosto získal (možná proto, že jsem stále tak trochu obojí). skvělé herecké výkony a hudba johna williamse. jediné, co mi trochu lezlo na nervy, byla jakási zvláštní "germenglish", o kterou se herci snažili. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014