Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

Grran

Vynikající nápad, smysluplný příběh a hlavně žádné klišé. Zas jeden film, na kterej jít do kina, byla radost. ()

Kamca_

Filmy od Tima Burtona mám ráda, ale tenhle mi úplně nesedl. První půlka byla docela fajn, ale ten konec se mi moc nelíbil. Na mě to bylo až moc fantasy. Trochu mi tam chyběla hudba od Dannyho Elfmana. 60%. ()

Lacike

Nemam rad Burtona, fantasy a ani Butterfielda. Film som si skusil pozriet len kvôli big bad motherfuckerovi Samuel L. Jacksonovi. Ale uz po par minutach som sa ukrutne nudil, tak som si preklikal len sceny s Jacksonom a aj tie za nic nestali a Jackson bol rovnako trapny ako cely film. Kto ma rad infantilne detske fantasy, tak asi bude spokojny. Ja som z toho uz davno vyrastol. ()

Mike.Myers

Dobrá Burtonovka o cestování časem? Dá se to tak říct? Tak či onak, byl film skvěle obsazen, protože tolik specifický smích, jaký má Jackson nelze napodobit. Příběh velice poutavý a co se mi opravdu líbilo, byla nečitelnost jednotlivých prvků. Nevím jak u vás, ale proč se dělají smyčky a jak to vlastně celé funguje bylo docela originální. Za mě 4 hvězdy s velkým likem. ()

malylada

Hodně zvláštní film a nevím, co si o tom myslet. Nebudu brát ani v potaz záležitosti kolem časových smyček, které mi přišly dost banální a trošku nesmyslně nedomyšlené. Měl jsem pocit, že sleduji slepenec vizuálního vyřádění Burtona, ve které se skoro nic neděje a nedokáže něčím pořádným zaujmout. Akce se dočkáme až na závěr, funguje velmi dobře, ale celé je to strašně málo na to, abych si řekl wouuu. Hlavní hrdina mi moc nesedl, Eva Green toho nemá moc co hrát a všechny postavičky nedostávají tolik prostoru. Docela mě překvapuje, že film je pro děti, neboť některé věci jsou ve filmu hodně nechutné a docela zralé na noční můry pro menší publikum. Hodně dojem vylepšuje vitzuál, který je hodně vyhraný a drží celý film svou nápaditostí.......5/10 ()

Gwaihir

Nezatížen předlohou, upoután námětem, vydal jsem se vstříc dobrodružství, jež ve mě zase jednou probudilo zbytečky dětské duše toužící po objevování nových fantaskních světů. Vyprávění mě dokázalo postupně vtáhnout do děje, jemuž nechybí především tajemno a nápaditost, v němž se výborně prolíná "skutečnost" a "fantazie", jenž baví nejen úžasnými podivnostmi svých hrdinů, v čele se skvostnou slečnou Peregrinovou, ale také svou neotřelou burtonovskou hravostí, a jemuž se dostalo i krásného audiovizuálního zpracování. 90 % ()

BoPo

Beetlejuice, Batman, Střihoruký Edward, Ospalá díra, a potom sa to nejako zvrtlo. Prišla Alenka v říši divů, Temné stíny a teraz Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Burtonovky ste predtým spoznali aj predávkovaný vianočnou dávkou cukru. Spoznali ste ich aj rozbitý vítajúci Nový rok. Jednoducho to bol samostatný žáner. Teraz pokiaľ zmeškáte úvodné titulky a predčasne vypnete záverečné, tak o prítomnosti veľkého béčka ani neviete. SSPPPD nie je špatná rozprávka. Príbeh mi prišiel zaujímavý, ale žiadna postava u mňa nedokázala zabodovať. Dojem by do nadpriemeru nestrhlo ani lepšie finále. ()

Litsarch

Knihu jsem nečetl. Nicméně fantasy mám rád a Burtona také. Toto bylo ale totálně vedle. Děj víceméně jako přes kopírák, konec předvídatelný. Přitom to nezačalo až tak špatně. Tedy, začátek byl sice takový nijaký, scéna s dědou úvodní zaražení do sedaček nepřinesla, ale první seznámení se sirotčincem, slečnou Peregrinovou a podivnými dětmi trochu dávalo naději v příjemný obrat, či aspoň postupné zlepšování. Byl tam pro mě krásný nádech fantasy, na které jsem se těšil. To se ale nestalo a oním nádechem vše skončilo, leč sem tam zajímavé scény byly, nijak ale v paměti diváka nezůstanou. Naopak film v druhé půlce, jak se divák začal dozvídat více o příčinách a ději samotném, nabíral na nelogičnostech a absurdnostech, které gradovali až do konce, po kterém to nedávalo logiku celé. Snímek pro mě jel pořád ve stejné rovině, rozdíl mezi klidnými a "akčními" scénami nebyl nějak více patrný, takže jsem skoro nepostřehl, že se již odehrává "final fight", který sám o sobě byl pojat formou, která mnohdy je spíše zasazena do příběhu jako "výplň". "Boj" monster s kostrami raději nezmiňovat, jelikož do teď nevím, zda to bylo k smíchu, nebo k pláči. Vzhledem ale k hudbě, která "boj" podkreslovala, tak asi spíše k pláči. Říkal jsem si, že asi sám Burton to pojal schválně jako trolling, jelikož si uvědomoval, jakou kravinu to vlastně točí. Závěr jen podtrhoval většinovou trapnost. O nějakém pracování s postavami, aspoň hlavními, také nemůže být řeč. Žádné tam nebylo a jaký byl Jake na začátku, takový byl i na konci. Škoda, jelikož fantasy prostředí sirotčince se mi líbilo a jednotlivé "podivnosti" dětí nebyli až tak špatné (dvojčata jsem si zamiloval hned, ale to je spíše dáno tím, že by vzhledem pasovala do nějakého hororu). Bylo to ale naprosto nevyužité, splácané nelogicky do nějakého děje, kde "zápletka" se jako zápletka vlastně vůbec nejevila. Když přítelkyně odejde na několik minut na záchod a o nic vlastně nepřijde, tak je něco prostě špatně. ()

Martinibaby

Moc jsem chtěla, aby se mi to líbilo víc, ale žel bohu - nepodařilo se. Mám z toho jen nemizící pocit nějaké takové try-hardovitosti a přesto absolutně nevyužitého potenciálu knihy. Smuténka. ()

bouncer

Jistě, není to nejlepší Burtonovka, není to ani průměr, ale pořád je to dost dobrý film, který okouzlí, vytvoří zvláštní atmosféru a ty 2 hodiny utečou a pobaví. Velmi dobrý casting. ()

Pink.Panther

Další burtonovská pohádka pro podivné děti s podivným scénářem. Slabší povahy možnostem současné animace nedokáží odolat, je pro ně velmi svůdná, než aby zfilmování těchto kravinek přenechali cvokhausu pro podivné producenty. Produkce: Twentieth Century Fox ()

vurhor

S šokem jsem si uvědomil, že naposledy jsem nějakýho Burtona viděl před 10ti lety, respektive se jednalo o Sweeneyho Todda. Po letech ale koukám, že ten chlapík furt neztratil styl. Furt se umí velice dobře pohybovat na ustálené hranici mezi horrorem a dobrodružnou fantasy, přičemž jeho vypravěčský styl je stále originální a nápaditý. Většinou mě dětský protagonisté ve filmech serou, ale pitoreskní X-meni sirotčince byli do jednoho skvělí. A ta Eva Green je teda neskutečně charismatická. Nebudu říkat krásná nebo sexy, protože tu už by bylo moc klišé, je prostě úžasně charismatická. Trochu mi tam ale chyběla klasická Elfmanova hudba, plus hl. záporáci by zde měli vyhrát cenu za největší dementy ve filmové historii, ale líbilo se mi to. Ale tak, hej, dyť je to Burton! Slabší 4* ()

corpsy

V poslednom období sa naši režisérsky miláčikovia akosi necítia vo svojej koži. Viď také esá ako Steven Spielberg, Christopher Nolan, či taký Robert Zemeckis. Tim Burton patrí k nim. Akosi zabúdajú, v čom boli dobrí. A Ich posledné projekty, to ale dokazujú. SLEČNA PEREGRÍNOVÁ môjho obľúbeného gothic tvorcu je príkladom toho, ako sa všetci ( proste všetci ) svojskí a aj komerčne obratní tvorcovia prispôsobujú dnešnej zdegenerovanej populácii milleniánov a ich rovnako otrasných, podobne žijúcich stvoriteľov. Nuda plná dokonalých efektov, pri ktorej je čas na brázdenie po internete, ktoré dnešná mladá generácia tak strašne absolvuje. ()

sidzej

Dobrý námet, bohužiaľ na Burtona slabá réžia. Je to zvláštne pretože príbehovo je to látka priam stvorená pre neho, ale natočené je to strašne neosobne a chladne. Technickému spracovaniu nemám čo vytknúť, triky fajn, kamera, výprava aj herci sympatickí, obzvlášť musím vyzdvihnúť skvelú Evu Green ktorá by si ale zaslúžila viac priestoru. Problém spočíva v emóciach, ktoré nefungujú a pôsobia vykalkulovane. Keď by som film spätne porovnal s Edwardom je to neskutočný rozdiel. Škoda že Tim nám podobne ako Spielberg stárne a už zrejme nikdy neprinesie také emotívne dielo ako niektoré počiny z jeho rannej tvorby. ()

ConanVJ

Hodně zajímavý příběh okořeněný hereckým obsazením, které nenudilo a bylo uvěřitelné. Akce zde moc není. Efekty a zvuková stránka na výbornou. Za mě 85% :) ()

berny2468

Tímhle filmem jsem si nebyl vůbec jíst, co od něj očekávat. Na jednu stranu Burton jehož stylizaci filmů mám rád, ale na druhou téma, které záživné neznělo. A právě příběh je největší slabina celého filmu. Je to samozřejmě hodně předvídatelné a až moc to připomíná x meny, což je prostě špatně. Aspoň že ten Burton z toho vytřískal co šlo. Zvlášť závěr se mu celkem vyvedl. Jen je škoda, že S. L. Jackson nedostal mnohem více prostoru, neboť byl zřejmě tím nejlepším ve filmu. Trošku mi vadilo obsazení Evy Green, která mi sem prostě nějak nesedla. Celkově to mohlo dopadnout mnohem hůř.... 60%. ()

Tryskomyš

Nejdřív jsem si myslela, že je to spíš horror. Pak jsem si přečetla tady v komentářích, že je to skvělé a že to připomíná Nekonečný příběh. Tak jsem se natěšila, ale asi až moc. A možná proto jsem byla po shlédnutí zklamaná. Fantastická zvířata a kde je najít jsou o dost lepší. Připomíná mi to spíše Harryho Pottera, který byl ale taky o hodně lepší. 69 %. ()

Rybizek

Mistrovský um Pana režiséra nejspíše těžce podléhá zalíbení se dnešní společnosti. Téměř vůbec mi to totiž nepřišlo jako jeho typická tvorba (Edward Scissorhands, Charlie and the Chocolate Factory, Big Fish...). Obzvlášť když obsadil takové individuum jako je S.L.Jackson a ty jeho "americký kydy". Dokonce ani "Evička", ačkoli vypadala úžasně, tak to její strohé dialogy nezachránily. O příběhu nemluvě. Přišlo mi to kýčovité a plné patosu, nějak to na mě nefungovalo. Podobně jako u Temných stínů. Tak dlouho jsem se těšila, až mé nadšení vystřídalo velké zklamání. Nebýt to od Burtona, tak se možná smiluji na více než 60%. ()

Kryton

Co se může podělat, když máte ultimátní kombo Tim Burton - fantasy - knižní předloha (nečetl)? Připravte si milé děti prsty na jedné ruce, začneme počítat. 1) Hlavní hrdina je celou dobu na přes hubu 2) Chemie mezi veškerým osazením nefunguje - měl jsem chuť hodit bombu na sirotčinec za Luftwaffe sám 3) Vedlejší postavy buď přehrávají (Samuel L. Jackson a Eva Green) anebo jsou duchem někde jinde (Chris O´Dowd, Ella Purnell) 4) CGI a celé výtvarné pojetí je tak deset let staré 5) Kromě dvou scén (les a souboj loutek) jsem nepoznal, že by to byl film Tima Burtona. Takže pěstičku po počítání sevřít a ukázat prostředníček. Milý Hollywoode vrať nám zpátky Tima Burtona! P.S.: Time proč?! Hodnocení OST: je cítit, že Margeson udělal hudbu k prvnímu Kapitánovi a Skautův průvodce zombie apokalypsou. Tohle je přesně ta kombinace obou filmů. Hudba lepší než film. 6/10 ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona