Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

topi80 odpad!

Při sledování tohoto "filmu" jsem měl dojem, že sleduji spíše to dětské video, které si malý hrdina nahrával, zatímco skutečný film se někam zatoulal. Vzpomínka na zlatou éru českého filmu pro děti se nekoná, jen fušéřina, amatérismus, absolutní neschopnost a nezajímavost. O "hudbě" ani nemluvím. Připomíná mi to takové ty narychlo spíchnuté dětské scénky ze Studia kamarád, Klubu Marmeláda a podobných pořadů, i když ty byly o dost zajímavější. ()

pushover

1. Jirka se hodně snažil být originální, bohužel to nefunguje. 2. Proč nikdo neřekne tomu Veselýmu, že je totální dřevo i ve scénách, kde jenom stojí a čumí? ()

Fajt

Hvězdičky za České Budějovice a za skvělý herecký koncert dvou klučinů i když všichni zúčastnění byli výborní !!! ()

Sidarius

O tomto filmu už jsem slyšel poměrně dost a dlouho dopředu (díky poměrně pravidelnému sledování ČT24, jako jediného televizního programu, na který se dá koukat), takže když mě má žena přemlouvala, ať na to jdeme do kina, tak nemusela vyvinout ani příliš úsilí (a to jsem na český film nešel do kina ani nepamatuji). Původní plán, že uvidím zajímavě natočený film mladého nadšence (kterého jako herce moc nemusím), který chce dělat filmařinu pořádně (a ví moc dobře, že to se tady naučí jen těžko, a tak neváhá odjet studovat film za oceán) se naplnil jen částečně, protože já k lásce pro film a zajímavě natočenému filmu dostal i milý příběh, úžasné herce, velkou porci neumělých emocí a hlavně pointu, kterou jsem čekal jen na půl (a o to víc mě ta druhá půlka pointy překvapila). No co víc dodat, snad jen zamyšlení, zda to šlo udělat za daných podmínek lépe? Možná ano, ale rozhodně ne o moc! Nejnovější český film, kterému jsem dal 5 hvězdiček, jsou s největší pravděpodobností Pelíšky (1999) a byť u nich to bylo 100% a tady to vidím tak na 90%, tak i přesto si Pojedeme k moři a hlavně Mádl mých 5 hvězdiček zaslouží, protože odvedl skvělou práci a jasně dokázal, že to jde i bez patosu a komerce a oživil mé umírající naděje na budoucí kvalitní český film! Troška, Olmer a bohužel i Poleďňáková a jimi podobní by se měli jít už zahrabat někam k moři a přenechat filmařinu mladé generaci, která naštěstí (na rozdíl od nich) nezapomněla na Formanův odkaz! ()

Dopikasan

kluci to zahráli luxusně, fandím jim v další herecké kariéře. Bavil jsem se celou dobu, i když se pořádně nic nedělo, kluci tomu dávali pořád štávu :) ()

Doutas

Jako režisérský debut to vůbec není špatné a myšlenka filmu jako „amatérského“ videa dvou hravých kluků je vcelku svěží a originální. Škoda jen, že se jí Mádl nedrží s větší důsledností během celého filmu. Dětští herci jsou správně klukovsky bezprostřední, ale že by jejich výkony byly nějak odzbrojující, to se říct nedá (i když možná jde o záměrnou „amatérskou“ stylizaci). Od tvůrců filmu je tato stylizace vlastně vcelku chytrým tahem, neboť za ní mohou alibisticky skrýt i vlastní filmařské nedostatky. Pojedeme k moři není špatný film, ale žádný zázrak od toho nečekejte. ()

Mugs

Mádl se mi líbil už loni v Produbím se včera - možná to bylo předloni- ale tady si mě získal. Na besedě působil velice dobrým dojmem a vypadá to, že to má v hlavě srovnaný a ví co chce. Zábavná a originální podívaná. ()

Barghest

Tohle je režijní debut, o kterém si většina českých filmařů může nechat jenom zdát. Takový ten malý a civilní, leč nápaditý snímek, který sice žádný uragán na scéně nezpůsobí, nicméně je příslibem do budoucna. Už jenom najít u nás sympatické dětské herce je husarský kousek. ()

F-red

Námet hlboký. réžia chabá. zle vybudované situácie. to, že si film "točia" malé deti ako súčasť deja je výhoda pre málo skúseného režiséra, lebo inak by zle dopadla asi aj remeselná stránka. Film je však unikát. ()

DJ Kritik

Tak ma to podanie znervózňovalo, že som nechápal to hodnotenie, ale neskôr sa to z trápnej inscenácie rozbehlo do peknej "malej rodinnej drámy". Veľmi rozťahaný začiatok je ale na mňa dosť priveľa na opätovné zhliadnutie. ()

Plastík

Určitě doporučuji. Sám to mám už za sebou. Taková komedie bez vtipu, a to absolutně - není to chyba filmu, jako spíše přidělení žánru. Rodiné to je tedy totálně. A pro kameramany určitě velmi moc motivující. A navíc jsem tak nějak načatej - velmi dlouhý děj a pak děsně rychlé vyřešení. Nu což! Až pan Mádl zase něco stvoří, rád to zhlédnu. ()

fordhont

Krásný pohled na svět jedenáctiletých kluků. V tom filmu byla taková spousta momentů z reálných života některých zdejších obyvatel, až to mrazí. ()

teba

Mnoho tvůrců se snaží natočit něco "jako", aby to vypadalo jako "doopravdy" (a ještě lépe "nenuceně"), ale často selžou. Proč tomu tak je, nevím, ale radila bych jim zeptat se Mádla... ()

Forsetino odpad!

Jediné, co na tomhle filmu bylo vyspělé, tak byly dialogy 11letých chlapců. A to tak, že téměř ani zlomek z nich nebyl uvěřitelný a působil vyumělkovaně. V podstatě to působilo tak, jako kdyby vkládal slova do úst sám pan "skvělý suprový režisér", ze kterého cáká ego jak proud hoven z prdele při pořádným průjmu. Mádle, už mě pěkně sereš, tvoje seběvědomí a ego je snad nekonečný. Měj si ho velký jak chceš, ale dávat to takhle na odiv jen ukazuje to, jakej seš rozmazlenej fracek. A hlavně, pokud tohle měla být rodinná komedie, co na tom bylo vtipnýho? Že nejlepšímu kamarádovi hl. hrdiny mláti fotr mámu, že mu umře babička, že zjistí, že je nevlastní syn, že má postižnýho nevlastního bratra nebo že mu na závěr nejlepší kamarád odejde pryč? Hlavně se nezapomeň pochválit, ty Formane. Už dlouho mě film takhle nenasral!!! ()

MFloyd

Taková dětská blbůstka, ale jak dokáže dojmout. Jestli si něco přeju, tak aby Jirka Mádl točil dál. Doufám, že ho nedonutí názory některých kritiků přestat. Chápu, že se to někomu nemusí líbit, ale nesnáším, když někdo přemlouvá a říká, že by se nám to líbit nemělo. Mě se to prostě líbilo, to je vše. ()

unrocker

Cekal jsem co z Madla muze byt za režiséra, ale musim uznat ze to bylo hodne dobre nadupane... film ma krasnou atmosféru, pekne výpraveny příběh a hodne dobre herecke vykony...moc povedene Jirko jen tak dál! ()

boombang

Formální, kamerové a další chyby a přešlapy, které tady mnozí chytráci pitvají, projednou vem čert - film se mi líbil, hlavně díky sympatickým výkonům ústřední dvojice kluků. A závěrečné odhalení má velkou sílu, tím spíše, že je pro hrdinu nakonec docela hodně kruté - a divák to cítí přímo mrazivě a hmatatelně (mně u toho tedy spadla brada... a ehm... spoiler, nebylo by lepší nevyklopit Tomášovi všechno najednou?). Podobný film tu už dlouho nebyl. ()

Petule3

Já myslela, že to bude komedie :D. Film mě fakt překvapil, to pojetí se mi moc líbilo. Kluci odvedli super práci. Mám prostě ráda filmy, které jsou autenticky natočené a to tenhle byl rozhodně. Ta zápletka se povedla. Jirko, dobrý! ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz