Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

jirin_cz

Normálně bych dal 4 hvězdičky, protože tam byl zkrátka pomalejší rozjezd, film trochu při pátrání nudil. Ale pokud přihlédnu k tomu, že jde o scénáristický i režijní debut, tak musím hodnoti plným počtem. Člověk tak nějak celý film přemýšlí kam to směřuje, a když má už jasno, zjistí že konec je jiný než si myslel. Osobně jsem byl překvapen a to mile. Trochu zklamání, že po odhalení a prvotní reakci se již nijak neřešilo, jak to bylo dál a jen bylo shrnuto jendou dvěmi větami v závěru. Ocenit taky musím netradiční pojetí, kdy natáčí sám hlavní hrdina. ()

hull

Dvě hvězdy za České Budějovice, Už dlouho tu chyběla propagace jihočeské metropole, která letos (2015) slaví 750 let od založení. Samotný film byl bohužel trochu nudný. Ani správňákovi Vetchému jsem nevěřil, že jen náhodou propagoval zrovna zařízení Arpida, bohužel to zřejmě byl jediný popud, proč ve filmu účinkoval :/. ()

nula87

Nechci se moc opakovat, protože všechna chvála, kterou bych napsal i já, už tady v komentářích je - malý film, a velké pozitivní překvapení. 80% ()

kslaww

Nebylo to až tak zlé sledovat jak kluk natáčí okruh svého života + konec který je dost nečekaný dává dohromady hezký rodinný průměr. ()

thomasnikrs

Může mi někdo odpovědět, který debil určuje u filmu žánr??? Tohle že je komedie? Tak mi někdo popište jedinou vtipnou scénu, jen jednu jedinou... ()

haffen

Mne to popravde moc ako komédia neprišlo. Skôr rodinná dráma keďže som sa zasmial počas filmu asi 3x a bolo tam zopár vypätých situácií. Trochu pomalší rozjazd, ale potom to už slušne sypalo. Celkom milé prekvapenie, ale na štyri hviezdy to nevidím. Chcelo to na záver nejaké doťuknutie. 3 1/2* ()

Pitryx odpad!

Tak pro mne naprosto vražedná kombinace. Monology, fotbal, kamera blarvíč. Trapné a jeblé dialogy, herci to odflákli, tedy, ono nebylo co hrát, a prostě to celé bylo stupid jako noha. Naštěstí vím z webu, že jsem se díval na komedii. Fakt to bylo k popukání. Hlavně ten konec. A asi jen kvůli tomu to každý hodnotí film výše, než si zaslouží. U mne naprosto propadl. ()

ostravak30

Já jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi a nakonec jsem zvolil vyšší hodnocení. Důvodů mám hned několik. Film je sám o sobě vlastně tragikomický. Komedií bych jej asi nenazval. Sledujeme příběh, který od počátku natáčí kluk v pubertě, jež mnoha věcem nerozumí a tak si je vysvětluje po svém. A jeho pohled je rozhodně minimálně zajímavý. Mě kupříkladu donutil se zamyslet nad tím, jak jsem některé věci v tomhle věku viděl já. Přitom ale i relativně sprostší téma, jako je sex rodičů, je nakonec podán citlivě, stejně jako závěrečné odhalení lží rodičů. Hodně mě například naopak zarazily záběry bití matky. Ty vzhledem ke kameře působí autenticky a tím víc reálně. Film tak získává na kvalitě. Výkon představitele hlavní role je pak velmi přesvědčivý. Pozitivně hodnotím i hudbu a scénář. Na režisérskou prvotinu se Jiřímu Mádlovi povedl husarský kousek a to ten, že je film skvělý. Klobouk dolů, Jiří! ()

Gamekeeper77

Film mi přinesl úplně něco jinýho, než jsem čekal, ale myslím, že spoustě (možná i většině) lidí tady zrovna tak. Ale jo, proč ne. Je to originální, veselý i dojemný, skoro celou dobu jsem netušil, kam bude příběh směřovat. Na sto procent si udržel mojí pozornost a o to jde. 90 minut se bavit, aniž bych koukal na časomíru, kdy už to skončí. Hodně se mi líbila scéna s taxíkem. 70%. ()

Tominni

Velmi milé překvapení a zdařilý debut od Jiřího Mádla. Jedenáctiletý Tomáš chce být filmařem, ale místo toho musí hrát fotbal, který nemá rád. Pak dostane od rodičů kameru a pustí se do natáčení svého prvního filmu se svým kamarádem Harisem. Nejprve jenom milé záběry jeho rodiny, ale pak zjistí, že kamera může odhalovat i pravdu. Film celkem zdařile balancuje mezi naivitou pro dospělého a možná až moc přemýšlením pro děti, ale ten balanc se mu daří. Přispívá k tomu výborný výkon obou hlavních dětských hrdinů. Tak nějak jsem se smířil s tím, že už v Čechách neumíme natočit dobré dětské filmy, jsem rád, že mě Jiří Mádl vyvedl z omylu. ()

MirkaP

Zvláštně pojatý filmeček o rodině a jejích různých podobách. Za zas.anýho Nedvěda jedna hvězda dolů. ()

PlayEasy

Na tento film jsme se ani nechystali, ale už asi znáte, že náhoda vás kolikrát dovede tam, kde ani nechcete být :) A i když se to nepodobá tupým novodobým českým komediím beze smyslu a vzhledem k tomu, kdo se filmu ujal, to mohlo být o mnoho horší, přesto bychom to my viděli na takový trošku lepší průměr. Obsazení docela ujde, i když hlas hlavního hrdiny zní celkem blbě, celý film má poselství, není takový umělý, nýbrž osvětluje každodenní život typických Čechů a na nic si nehraje a navíc jsme měli kdysi podobný sen jako hlavní protagonista. Přesto má scénář několik výrazných děr, a i když je to Found footage docela efektivní, tak jsme si častokrát připadali jako v nějakém amatérském filmu. Ačkoliv to byl pravděpodobně režisérův úmysl, nám se nezamlouval. A navíc: vzhledem k tomu, že se údajně mělo jednat o rodinnou komedií, tak jsme se snad ani jednou nezasmáli a navíc nám to nepřišlo jako přístupný film. Každopádně, abychom tady jen nekritizovali, mělo to i spoustu hezkých scén, jako například dojímavý konec. P.S. Snad si Mádl nemyslel, že naláká diváky do kina plakátem, kde je vyobrazeno moře :-)) 55% ()

JosefTomas

Mádl mě upřímně překvapil. Vypracoval se z poměrně slušného herce na skvělého režiséra/scénáristu. Herci hrají na Česko dobře a popravdě jde o nejlepší český film roku 2014. Mádl mě popravdě vyvedl z omylu. Už jsem začal myslet, že české filmy/seriály budou kvalitou jen upadat do zapomnění. Naštěstí jsem se mýlil a těším se na další Mádlův film. ()

hrumsrt

Ještě jsem neviděl film točený takovýmto způsobem. Našlo se tu hned několik zajímavých okamžiků. Nejvíce mě bavil taxikář! Ve výsledku vlastně hrozně milý snímek o lásce v rodině. Avšak trošku mi tam chybí nějaká hlavní linka, která by protkala celý film, bohužel jde jen o několik střípků, které tak nějak "jsou" vedle sebe. Vůbec bych se nebál to zkrátit třeba i o půl hodiny. Často mají režiséři strach dát trošku netradiční stopáž. I krátké filmy mohou povědět vše. 65% ()

Kanalizato odpad!

Zvladnul jsem jen nekolik minut uprostred filmu...tohle je vazne masakr...vubec nechapu soucasne CSFD hodnoceni 69% WTF? Videl jsem studentske filmy co se tvarili profesionalneji. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz