Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

hofiktom

Pro mě docela velké překvapení a musím říct, že velmi povedený debut Jirky Mádla. Film natočený stejným způsobem jako tento, že ho vlastně točí hlavní hrdina, jsem ještě neviděl. Opravdu už jen toto dělá z toho filmu pěkný kousek a navíc příběh je taky zajímavý, takže rozhodně stojí za tu hodinu a půl času.. :) 80% ()

doublefish

Vážím si dospělých, kteří se umí vcítit do dětské duše a obdivuji ty, kteří to umí přenést na plátno/na papír/do éteru. Ať to byl Jaroslav Foglar, Markéta Zinnerová, Marie Poledňáková. Panu Mádlovi se povedlo něco podobného. ()

eliza56

Možná, někdy....v časech budoucích, až film shlédnu podruhé...se mi líbit bude. Každopádně mě neurazil ani nenadchl. Dokonce mám tušení, že jsem v některých chvílích ani nevnímala...což je asi o to horší. ()

dedavena

Po něcele pulhodině sem myslel, že to vzdam. Pan režyser by se mjel věnovať jakimsi inym aktyvitam. Tak co, tak nic. Nudne, nězaživne, cypatě ukecane, bez jaksiho napadu na oživeni usinajuceho divaka. To ni. To němusim. Plus za Nedvědy a Nikony. ()

PinkButterfl

Keďže Jirku Mádla mám veľmi rada ako herca, bola som veľmi zvedavá na film, ktorý režíroval. Musím priznať, že ma až tak neuchvátil. Najviac sa mi páči najmä netradičné poňatie filmu ako aj zápletka, niektoré pasáže ma nudili. Film ma teda príliš nenadchol, hoci netvrdím, že by som si ho ešte niekedy nepozrela znovu. ()

HoncPe

Pěkně zvládnutá kamera ala vlogy malého kluka. Překvapivá a dojemná pointa. Vcelku dobré herecké výkony i na věk herců. Myslím si že na první režisérský počin (a navíc čecha) je to opravdu dobré! ()

Helmbrecht

Dva nudní a poměrně nesympatičtí mladíci si vzali do ruky kameru a rozhodli se, že budou točit všechno, co zažijí. Fajn. Tedy fajn by to bylo, kdyby šlo o domácí film, předurčen ke shlédnutí jen a pouze příbuznými oněch dvou chlapců. Ve skutečnosti se ale jedná o celovečerní film, s dalo by se říct hvězdným obsazením. Celé to navíc napsal a zrežíroval Jiří Mádl, takže očekávání z mé strany byla poměrně velká. Kdybych ale měl celý film shrnout jedním slovem, okamžitě by mi naskočilo: Nuda. ()

r3musko

Maximálne stupídny film. Fekálny a sexuálny humor sa podľa môjho názoru nehodí do filmu, kde sú hlavné postavy dvaja malí chlapci. Videných 40 minút. ()

Bagis

V jednoduchosti je síla. Mádl přišel, postavil sebe, resp. Tomia a Harise před kameru, zavzpomínal na léta, kdy ještě spolu s Kokotkem nedosnowboardovali do čela kopulárních teenagerů a projevil své sympatie vůči Formanovi. Zároveň však nechtěl, abychom zažili Ameriku, nechal tedy boty na nohou a stvořil nadprůměrně originální i originálně nadprůměrný český snímek. Byť se svým způsobem jedná o ódu na slovanství, nečekejte žádnou vidláckou sračku ala Troška. Také je fajn, když člověk tu a tam narazí na film, jehož dialogy nejsou prkenné jako bezruký slepec hrající na kytaru. Podobně jako zeď mého pokoje to sice má své mouchy (ne vždy stoprocentní logika děje, bizarní product placement apod.), však vzhledem k celkovému výsledku rád zůstanu shovívavý jako Alláh a poblahopřeji - Mádlovi k ne neúspěšnému režijnímu debutu a švarným jinochům k zástupu obdivovatelek, které nepochybně získali. ()

Brain32

Plných 5*! Velké překvapení :), Ondřej Vetchý je nepřekvapivě výborný herec a Jirka Mádl PŘEKVAPIVĚ výborný režisér :) ()

Valtrik27

Hodnocení odpovídá tradičnímu střetu očekávání a výsledku. Alias nečekal jsem nic převratného a o to víc jsem byl překvapený. Možná i proto, že jsem po všech těch Hřebejcích, Trošcích a Poledňákových přestával věřit, že u nás může někdo natočit něco tak jiného, tak dobrého a s tak kvalitními výkony dětských herců. ()

Zombice

Zajímavě provedený film vyprávěn z pohledu 11cti letého chlapce. Film zobrazuje jak se Tomáš (chtějíc být skvělý režisér) vypořádává a natáčí svůj život. I když se film zpočátku zdá být jako oddechovka, jak se děj odvíjí tak projevuje pravou tvář "perfektních" rodin Tomáše a jeho nejlepšího kamaráda Harise. Konec byl nepředvídatelný a překvapivý. Skvělá režije Jiřího Mádla a fantastické a nenucené výkony herců zasloužily, že Pojedeme k moři je jeden z nejlepších českých filmů roku 2014. ()

kecal

Smekám. Jak by řekl fundovaný kritik. Svěží vítr do pomalu zasmrádající české filmografie. Doufejme, že to nebyla náhoda a tenhle mladíček nám v budoucnu ještě něco předvede. Nechápu snahu některých zdejších rádoby chytráku film někam zaškatulkovat a pak mu vyčíst že té škatulce neodpovídá, ale to je tu časté. Chyba není ve filmech, ale ve vaší hlavě. ()

MiselB

Nudnější film jsem už dlouho neviděla. Strašně se to táhne. Z názvu by mělo vyplynout, že se jelo k moři, avšak děj se odehrává v prostředí dvou školáků a moře ten film skoro nevidělo a to mě trošku zklamalo. Prostě hodně slabé. Za mě hodně špatný film. ()

Tereza11

Opravdu velmi milé překvapení na to že řežii i scénář spáchal Jirka Mádl tak jsem vyloženě nadšená, chlapce jsem zkrátka nikdy moc nemusela, ale myslím že tímto filmem vytřel zrak všem pochybovačům (včetně mě). Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na tu kameru, ale čím trval film déle tím lepší mi to přišlo... Lehce hravá a dramatická originální autobiografie... Ale abych kluka ušatýho zase moc nepřechválila, tak ta první scéna jak Tomáš vyskakuje před kamerou, tak je na 100 % vyfouklá z Billyho Eliota :-) ()

isabellac

Snaha byla, ale i při nejlepší vůli více než dvě hvězdy fakt nelze - jednu za své rodné město a Centrum Arpida, kde jsem byla na praxi, a druhou za jediný přesvědčivý herecký výkon - a to Ondřeje Veselého. Zbytek od fekálních scén, přes slabou Trníkovou (a překvapivě i Vetchého), po nesmyslné chování většiny postav si hodnocení nezaslouží. ()

sarkikos

Nový a úplně jiný, než všechny ostatní český filmy. Povedlo se na první dobrou a já před Jiřím Mádlem smekám. Osvěžující, vtipný, chytrý. Autentický dialogy, skvělí herci. Nenašla jsem chybu a to jsem na film šla , přiznám, s velkým despektem. Lehoučká filmová řeč bez manýr a bez póz. Nádhernej příběh, skvěle odvyprávěnej. Viděla jsem dvakrát a ještě určitě uvidím. Je to doušek vychlazený oranžády v parným létě. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz