Mrzout

• Finsko Mielensäpahoittaja (více)

Mrzout je muž z minulosti. Ví, že lépe už bylo a nebude. Před vším moderním se zavírá, protože pro něj svět skončil rokem 1953. Z ulity ho vyžene až bolestivý úraz. Nutnost navštívit fyzioterapii v Helsinkách znamená pro starého muže celou řadu nepříjemných epizod – třeba jízdu autem, které řídí žena, nebo setkání se svým synem, ke kterému nikdy neměl příliš blízko. Mrzouta zkrátka čeká jeden velký mrzutý víkend. A jako obvykle se postará o to, aby bylo horko i všem ostatním. (Film Europe)

splaty

Finský Muž jménem Ove. Hlavní hrdina mrzouta skvěle zahrál. Chápala jsem jak jeho stranu, tak stranu nové generace. Film je film, ten si prozření vyžaduje. Ale ve skutečném světě si starší generace si málokdy připustí, že i jiná doba, než ta, ve které žili může být dobrá. ()

Vlad

Jeden z mala filmov, ktory som po (tej vraj dobrej) prvej polhodine vypol... S Muzom menom Ove sa to neda vobec porovnat. ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech