Penny Dreadful

• USA Penny Dreadful
USA / Velká Británie / Irsko, (2014–2016), 25 h 21 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvůrci:

John Logan

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong, Stephen Lord (více)

Série(3) / Epizody(27)

Výpravné seriálové zpracování původně hrůzostrašných povídek vydávaných v Londýně na začátku 19. století, jimž dal název fakt, že výtisk stál právě jednu penny. Týden co týden čekali dychtiví čtenáři převážně z řad chudiny na známé hororové postavy v podobě Frankensteina, Doriana Graye nebo hrdinů z románu Drákula. Všechny nestvůry jsou zasazeny do temného viktoriánského Londýna a kromě krásně strašidelného původního příběhu nabízí jejich seriálové zpracování i kvalitní dramatickou podívanou. (HBO Europe)

helraiser

Úzasně atmosferická, vizuální podívaná. Klobouk dolů. Kde jinde nez zde uvidite pohromadě tolik horrorových monster jsko zde. Setkáme se zde s Frankensteinem a jeho monstrem, panem Greyem, upiry, vlkodlajem, Draculou, carodějnicemi, Luciferem atd. Prostě nádhera. Doporučuju. ()

Ergon

1. Série (4*): Tolik legendárních postav a monster pohromadě jen tak neuvidíte. Seriál mně nejvíc zaujal detailně propracovaným viktoriánským Londýnem, hororovou atmosférou a všudypřítomnou magií. Vedle plejády zajímavých postav skvěle funguje i příběh napříč celou sérií, zejména pak flashbacky s Vanessou Ives, při kterých běhá mráz po zádech, nemají chybu. 2. Série (2*): Nedokoukána, jelikož příběh ztratil náboj a ustupuje dlouhým pasážím zaměřeným pouze na postavy. Pro mně velké zklamání, a proto musím snížit hodnocení na 3*. ()

Franc1s

Nápad na seriál velice dobrej, i jako celek to fungovalo a každá z hl. postav si zde našla místo ( Frankenstain, Van Helsing, monstrum, Dorin Gray, Vlkodlak,...) Samozřejmě se nesmí opomenout Eva Green, která tu je za jedničku a při všech těch vymítáních, lozeních po stropě a dalších psychárnách není možné aby byla při smyslech :) Myslím, že na druhou sérii je to parádně rozjeté! Trochu víc těch roztrhaných těl by nevadilo :) Tak zase za rok 8/10 ()

Rawar

Že já si to na večer pouštěl, teď budu mít co dělat abych tu ranní překlepal a neusnul. Tři díly v rychlém sledu a nevycházím z údivu. Tak skvělá záležitost a já se o ní dozvím čistě náhodou, při brouzdání. Ulice starého Londýna nabízí mnoho možností pro nekalé praktiky, zapáchající okultismem a černou magií. Za zdmi zděných domů se odehrávají příběhy které by hnuly žlučí i dlouholetému patologovi. A starý Londýn je místo, kde není v bezpečí nikdo. Mezi podsvětím a světem živých stojí sídlo Malcolma Murraye, který vlastní klub Badatelů a profesně využívá služeb krásné Vanesy Ives, jejíž příběh a minulost prozatím zůstavají zastřené tajemstvím...Tohle je přesně seriál podle mého gusta, budu to milovat, jsem přesvědčen a Eva Green rapidně stoupá v mém žebříčku směrem k prvním příčkám ********************************************************************************************************************************** No a je to tady, do konce třetího dílu bylo všechno v pořádku, ale potom se z toho vyklubala opravdu otřesná zhýralost, je mi jasné že viktoriánský Londýn byl místem dekadence ale svedení ostříleného pistolníka ze západu tím bohémským hejskem byla tvrdá rána pro mé westernové srdce, tohle si klidně pánové řežiséři mohli nechat do zkrocené hory 2, nebýt téhle skutečnosti nebyl by pokles mého zájmu tak rapidní, možná že kdyby to mělo alespoň nějaký zásadní význam pro děj seriálu, ale zkrátka si někdo usmyslel že když v hře o trůny poletují desítky zvadlých penisů a rozkuřujou se tam květinový rytíři, bude to fungovat i tady...přílišná ukecanost a teatrálnost dalších dílu mě nijak neobměkčila a odfláknutý finiš tomu nasadil korunu. Kdyby zůstalo u pilota, byla by to jasná pecka...ale tohle zklamání si za rámeček nedám. Jedna hvězda za Evu Green v Pilotu ()

zberatel

Obsahuje spoiler.. Chytlavy mix postaviciek z roznych romanov v jednom pribehu, chyba sice trosku rychlejsie tempo, no vynahrazuje to slusnou atmosferou, efektami a hereckymi vykonmi vsetkych predstavenych. Len ma zaujima odkedy moze medailonom a nejakym "vyprostovakom" vlkodlak utisit ci dokonca zahnat demona z tela ;) ()

1985lula

Smrad, špina a temná atmosféra sála z každého záberu - dokonalý viktoriánsky Londýn, dokonalá kamera. Počas 8. častí 1. série sa toho moc neudeje. Strata času to ale rozhodne nebola, pretože napr. taký výkon Evičky Zelenej bol vážne na Oscara. EDIT: 29. 3. 2016 Po 2. sérii musím zdvihnúť hodnotenie na maximum, seriál začína byť konečne pekne hustý. 3. séria bola rovnako výborná ako predchádzajúca a v poslednej epizóde som si celkom solídne 15 min. pred koncom poplakala, teda zmáčala som si riasenku, keďže som 15 min. revala v jednom kuse. Krásne a dôstojné ukončenie celej série. Úžasný seriál. Dokonca aj postavy sú tak perfektne zahrané, že si človek nevie nájsť ani svojho obľúbenca, keďže ústredné trio v zostave Vanessa Ives, Eathan Chandler a Sir Malcolm Murray mali charizmy na rozdávanie. ()

ER

Platí pro I.sérii....Kvalitka....i Sam Mendes a jeho tým to v seriálových vodách umí taky a nabízí pestrou paletu obecně známých,ale pořád zajímavých story včetně jejich hlavních postav. A v tom je seriál nadprůměrně zajímavý,že nejde jen o míchání žánrů,ale i notoricky známých postav jako Frankenstein či Van Helsing v méně tradičních pojetích,byť jejich "profláklé vlastnosti" zůstávají. Platí pro II a III.sérii.....seriál mně dostal a sledovat každý jednotlivý díl je požitek. Občas je tam toho hloubání trochu více (však víte,nesmrtelnost brouka apod.) a v rámci vícero důležitých postav je nutno se soustředit (tohle není žádná oddychovka) na jejich motivace, ale to je bonus seriálu pro ty,kteří nechtějí jen "čubrnět" na seriál s pivem v ruce. I tady ale platí, že to občas vyjde a občas ne, psychologické "výlety" do nitra monster nemusí být pro každého. ()

Evny

Nemohu říct, že by Penny Dreadful neměla žádné chyby, u prvních dílů si říkáte, jestli to není přitažené za vlasy. Tento pocit se změní v naprosté nadšení z bizarností, které se s dalším dílem stupňují. Míra násilí a sexuality je zde opravdu vysoká, odváži si říct, že určitě ještě vyšší než ve Spartakovi nebo GoT. Atmosféra tohoto seriálu vás naprosto pohltí a nepřestane vás šokovat, samozřejmě za předpokladu, že máte v oblibě fantasy. Pět z pěti hvězd! Nemůžu se dočkat třetí řady! ()

Franche

Hodně nadupané první dva díly pomalu ale jistě ztrácí své kouzlo a tempo. Vzhledem k tomu, že do konce zbývají 2 díly a nevíme skoro nic, jsem opravdu zvědavá co závratného stihnout dva díly říci. * ()

Nelishka91

Už dlouho se mi nestalo, tak jako u Penny Dreadful že by mě seriál tolik nadchl. Takové vzrušení a pocity naprosté slastné rozkoše mi dlouho žádný film nepřinesl. S každým dílem jsem velmi rychle dýchala a Vanessa v podání Evy Green mě naprosto očarovala a já se jí stala oddanou. Opravdu velmi překrásné zpracování viktoriánského Londýna! Seriál si mě dostal nejen obsazením hlavních rolí, ale především hudbou a elánem jaký seriál má. Jednoduše řečeno: Jsem uchvácená a naprosto očarováná! ()

denulik

Upíri, démoni a ľudia nimi posadnutí, Van Helsing, Frankenstein, jeho príšera s nevestou, Dorian Gray a americký vlkodlak na party uprostred viktoriánskeho Londýna. Niekto by mal konečne prestať piť. ... A teraz vážne: prvá polovica série nudná, naťahovaná a z môjho pohľadu nekonzistentná, v tej druhej už atmosféra hustne a dej začína naberať na obrátkach. Ale menej je niekedy viac. Napriek tomu, že má celá séria iba 8 dielov, nedrží veľmi pohromade, množstvo odbočení mi prišlo zbytočných a tak nejak nasilu, takže pecka to dnes nebude. ()

Uesbe

drsná zábava, ktorá spolupracuje s tmavými a sychravými večermi.....miestami mám pocit, že je to sebeironické až parodizujúce, ale to je dobre, lebo ja horory nemusím, toto bol klasika a mňa to po prečítaní Draculu a Frankensteina lákalo....teraz mi napadá, že v druhej sérií by mohla Vanessu prenasledovať andulka škriekajúca ,,nevermore"....alebo by mohli byť prvé slová vylepšenej oživenej Brony :,,Doctor?"........to by bola prča! ()

3mates33

Od tohoto seriálu, asi nebudem jediný, som čakal omnoho viac. Nápad bol skvelý a dúfam že ďalšia séria využije naplno svoj potenciál. ()

Murdock

Čistě rozumově 4*...jenže tematicky, obsahově je mi to blízký a v porovnání s chabou konkurencí prostě dávám plnou palbu :) ()

Nyenor

Exploatační Béčko. Jako vždy šarmantní Eva Green, postarší sir, mlčenlivý negr, americký pistolník a mladý doktor Frankenstein společně bojují proti temným silám ve viktoriánském Londýně, které zastupuje podivný mix úpírů, duchařiny, egyptských bohů a oživlých mrtvol. A když se na scéně objevil (na rozdíl od své knižní inkarnace) neskutečně nesympatický, bisexuální Dorian Gray, myslel jsem si, že si tvůrci dělají srandu. Nedělali. Po celo dobu první série si tvrdě jedou po své linii přeplácanosti, přepjatého estetizování, využívají mnohé "nečekané" záběry kamerou, jako nadužívané pohledy do zrcadla atd. Tak proč to stojí za to? Na seriálové standardy je zde slušná akce a úvodní znělku můžu směle přirovnat k té z True Detective. Eva Green (nejen) svým charismatem zastiňuje všechny ostatní a mysteriózní, hororová atmosféra je hustá jako ranní mlha nad Temží. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Seriál Penny Dreadful se vrací

Seriál Penny Dreadful se vrací

04.11.2018

Po překvapivém zrušení před dvěma lety se populární seriál Penny Dreadful vrací zpátky k životu. Alespoň částečně. Stanice Showtime totiž oznámila chystaný spin-off s podtitulem Penny Dreadful: City… (více)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona