• Anderton
  ***

  V podstate film, ktorý najlepšie charakterizuje slovenskú a českú porevolučnú kinematografiu. Tvári sa to ako umenie, ale je to komercia, nerieši to žiadne zásadné filozofické otázky, hrajú v tom tí istí herci ako inde, odohráva sa to v zidealizovanej minulosti a viac sa to hodí do televízie, ako na plátna kín. Takže v podstate spokojnosť a bodaj by aspoň takto vyzeral každý slovenský film.(30.6.2012)

 • Slarque
  ***

  Po dlouhé době celkem povedený slovenský film (dal bych i tři a půl hvězdičky). Nutno pochválit zejména herce Táňou Pauhofovou počínaje a pány Vetchým, Kassaiem a Hajdu nekonče. Tím koncem o tu chybějící půlhvězdičku tvůrci filmu přišli.(8.3.2003)

 • ivishka
  **

  Spíše než komedie je to velmi podprůměrné drama, které se snaží udělit hlubší význam divákovi. Přihlouplá postava neschopného chlapa, který se zjevně neřídí heslem "co si nadrobíš, to si sníš"(hraje ho Vetchý) se díky své neschopnosti uchýlí ke lži. Jeho dcera (zjevně z nějakého nejapného úletu) "díky" smrti její matky přijíždí do městečka kde žije její biologický otec, ale protože se mu nechce se o ni starat tak ji svěří svému kamarádovi jako jeho údajnou "neteř". Hloupoučká zrzatá slečna hledá sama sebe,zdárně rozvrací vztahy a zamiluje se jak do svého "strýce" - shodou okolností také ředitele místní školy, který ji zachránil před křesťanskou internátní školou a vzal ji k sobě domů a také do učitele. Ke konci filmu si s ním dokonce uletí a pak jede studovat do Prahy. Vrací se se slovy - "Přivezla jsem vám z Prahy Plzeň!" a tím film končí - zbytečné, nudné a o ničem. Oceňuji pouze herectví pana Ondřeje Vetchého a dohromady miniroličku(asi minuta) Zuzany Kanócz.(20.11.2012)

 • Houdini
  ***

  Křišťálový glóbus - výběr, Český Lev 2 nominace: Herečka VR - Anna Šišková, Střih(6.9.2004)

 • POMO
  ***

  Príjemný, skromný film, postavený na citlivej práci s hercami a krehkých psychologických momentkách. Na televíznej obrazovke je to za 4*.(13.2.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace