Ptačí svět

• Francie Le Peuple migrateur (více)

Obdobný tvůrčí tým, který si získal pozornost uměleckým dokumentem o tajemných obyvatelích hmyzí říše MICROCOSMOS (1996), natočil podobně laděný snímek věnovaný ptákům a jejich obdivuhodné schopnosti migrace. Ta je nejen důkazem výjimečné orientační schopnosti a téměř nekonečné životaschopnosti opeřenců, ale i metaforou naděje na návrat. Pro řadu druhů znamená životní nezbytnost podmiňující úspěšnou reprodukci a umožňuje jim přežití v často extrémních podmínkách. Pro člověka se však může stát poetickým obrazem života odhodlaného přetrvat navzdory nepřízni počasí, podnebí i osudovým náhodám. Ve filmu, který ke svým divákům hovoří prostřednictvím poetických obrazů a hudby a především obraznosti samotné přírody, se průvodního slova ujal režisér Jacques Perrin. Snímek získal v roce 2001 Césara za nejlepší střih a nominaci na Césara pro režiséry a autora hudby. (oficiální text distributora)

ibeh

Je neuvěřitelné, co za zázraky dokáže příroda vytvořit. Nejvíce jsem obdivovala výdrž těch malých tělíček, která zvládají stovky až tisíce km přeletů během pár týdnů. Navíc se často vracejí na stejná místa, takže mají naprogramovanou GPS navigaci v mozku. Filmařské zpracování úžasné, výborná spolupráce, přímo kaskadérské kousky za kamerou. K tomu příjemná hudba. Opravdový zážitek, doporučuji na velkém plátně. ()

balba

V průběhu hodiny a půl se odehraje mnoho zajímavých i zdánlivě banálních příhod ptačích aktérů. ()

kaposlav

Ťažko sa mi rozhodovalo. Bolo to presne medzi 3* a 4*. Priklonil som sa k 4* pre obtiažnosť natočiť tak kvalitné zábery a pre to, že si to ešte raz chcem o pár rokov pozrieť. ()

Crawler-D

Film, který nemusíte vidět celý a jeho krásu doceníte ještě víc. Dějuprostých sto minut nahrazují překrásné, někdy vtipné, ale hlavně ohromující záběry na ptactvo a nespočet prostředí. ()

Machrovic

Celou dobu jsem na film zíral s otevřenou pusou. (Možná to bylo tím, že jsem měl rýmu a nemohl jsem tudíž dýchat nosem. To však nevysvětluje proč jsem ji mezi nádechy nedokázal zavřít.) Ptáčí svět je vizuální skvost. Vizuální? Ne! Audiovizuální! :)) K pěti hvězdičkám má film blízko jako husa k oblakům. K zemi byl film sražen dlouhou metráží (hodina a půl byla na mě moc) a jistou stereotypčností. A teď budou následovat SPOILERY, TAKŽE BACHA! // Tučňák patagonský: 40% ječících, 50% řvoucích. // Nejlepší mystifikace včech dob: Ptáci letí kolem Sochy svobody a pak směrem k Eiffelovce. Říkáte si co je to za blbost, než vám dojde, že v Paříži maj minikopii Sochy svobody. Fakt jsem si myslel, že ty husy letěj New Yorkem. Až ta Eiffelovka mi nahlodala pčesvědčení. Dokonalá mystifikace! (Ale, kdo ví třeba maj v New Yorku maxikopii Eifellovi věže) // Ptáci utíkající před lavinou ani gumová husa (nebo co to bylo) nebyli špatní. ... ()

mr.filo

Pohled do života migrujících ptáků s příběhem. Fakty oplývá minimálně, o to více si užijeme famózní práce kameramanů. Příjemně kvalitní zpracování navazuje na mravenčí píli známou z filmu MICROCOSMOS. ()

SeanLSD

Aj keby tie zábery ( a skutočnosť za nimi ) neboli neskonale epické a úchvatné, už len realizačná úroveň tohoto filmu by zaslúžila plné ohodnotenie. ()

July

Nádherné, dech beroucí záběry, úžas nad tím, co všechno pojímá svět ptáků, a překrásná hudba. Zážitek, který si budete dlouho pamatovat. ()

dANo

Mám rád tieto minimalistické dokumenty zamerané na obrazové stvárnenie života zvierat. Veľmi príjemne sa to pozerá a človek pri tom môže dokonale "vypnúť"... ()

skretik

Putovanie vtákov... Najprv som sa dostala k soundtracku tohto filmu. Chytil ma za srdce, takže som si začala zháňať film... Je to zaujímavo spracovaný dokument, ktorý človeka rozosmeje, ale občas je mu až do plaču nad tou krutosťou sveta... Odporúčam zohnať si nielen film, ale aj soundtrack... ()

Scar

Fúha, tvorcovia dostali krídla spolu s hlavnými hrdinami filmu. Lietajú s nimi, lovia s nimi, zomierajú s nimi. Varujem ale každého, že film obsahuje zábery, po ktorých môžu cítiť hanbu za to, že sú ľuďmi. ()

solskjaer

Ačkoliv do ptáků moc nedělám :-) , tento dokument mi přišel navísost zajímavý. I přes jeho naprostou monotématičnost mě Ptačí svět upoutal hlavně díky dokonalé kameře která vás zavede do divu ornitologických záhad, tajů a mystérií. ()

NALBERTik

Záběry nádherné, to jo , ale místy uz mi to přišlo jednotvárné ( furt samí ptáci ) :)) A taky skoda ze nevykládal neco bližšího o jednotlivých druzích, bylo to proste ciste a jen zamerene na krásu beze slov... ale bylo to fakt udelane nádherně, to se musí nechat....a aspon ty 4* si to urcite zaslouží....uz za to bozatko tucnaka sezraneho pred zraky svych rodicu... :) ()

Rousse

Nepopsatelné kouzlo přírody, které mě na 98 minut naprosto umlčelo a uchvátilo. Úžasná kamera, skvělá hudba (jak ta přidělaná člověkem, tak i ta originální "made in nature":-) a do toho komentář originál ve francouzštině - co víc si přát? ()

klúčik

Príroda je krásná!!! Tento dokument je úžastný- prekrásne zábery.Ani neviem ako to ubehlo, len som sa díval a počúval zvuky vtákov. Veľký oddych!! 85%. ()

Romario

Uvažoval jsem o čtyřech hvězdičkách, ale za tu kameru si plný počet tento skvost zaslouží. Přemýšlel jsem nad tím,jak jsou záběry z ptačí perspektivy natočené, což mi osvětlil až bonus na dvd, v kině jsem si s tím marně lámal hlavu a podezíral jsem autory z nějakých triků- křivdil jsem jim...Oslava krásy a dokonalosti přírody. ()