Ptačí svět

• Francie Le Peuple migrateur (více)

Obdobný tvůrčí tým, který si získal pozornost uměleckým dokumentem o tajemných obyvatelích hmyzí říše MICROCOSMOS (1996), natočil podobně laděný snímek věnovaný ptákům a jejich obdivuhodné schopnosti migrace. Ta je nejen důkazem výjimečné orientační schopnosti a téměř nekonečné životaschopnosti opeřenců, ale i metaforou naděje na návrat. Pro řadu druhů znamená životní nezbytnost podmiňující úspěšnou reprodukci a umožňuje jim přežití v často extrémních podmínkách. Pro člověka se však může stát poetickým obrazem života odhodlaného přetrvat navzdory nepřízni počasí, podnebí i osudovým náhodám. Ve filmu, který ke svým divákům hovoří prostřednictvím poetických obrazů a hudby a především obraznosti samotné přírody, se průvodního slova ujal režisér Jacques Perrin. Snímek získal v roce 2001 Césara za nejlepší střih a nominaci na Césara pro režiséry a autora hudby. (oficiální text distributora)

kolly13

Ptačí svět z pohledu spoludruha v letu, velmi zajímavé a místy těžko pochopitelné podmínky pro život mě nadchly hlavně bez přechodů na krajinu, ale striktní dějovou linií: krajina je důležitá, krásná, ale druhotná. ()

PavHer

Překrásný pohled na ptáky z jejich vlastní perspektivy. To úsilí, které stálo za pořízením materiálů pro natočení tohoto úžasného dokumentu je neskutečné, a nedá mi jinak, než ocenit maximální známkou. ()

Otan

Já jsem se strašně bál,že po Microkosmu se toto tak úžasně nepovede,ale nakonec jsem hodně spokojený.Nádherný svět,který máme nad hlavou a na který vidím je,když přiletí ptáci zobnou do naší budky.Podle mne úžasná kamera,zejména vedle letících ptáků a skvěle nasnímán smutek hus,sledující své odlétající sestry...95% ()

Dr.dogous

Hodnocení scénář: (příběh) 3 režie:(řemeslné zpracování5 Herci, herecké výkony2 výprava (hudba, triky, kostýmy)5 celkem: body 15 x 5 = 75 % poznamka: dokument naprosto famosní, i opatrný pták může být chycen. ()

demovka

Můžete vidět neuvěřitelné záběry částí Zeměkoule z ptačí perspektivy, které neustále vyvolávaly otázku v jaké výšce vlastně lítají. Takový záběr Grónska, Islandu a části Evropy se nezapomíná. Většinu ptáků se dalo poznat, žijí i u nás. I si divák spoustu informací zopakuje nebo se dozví. Např. to, že i když nikdy cestu nepodnikly, protože se zrovna vylíhly, jsou schopni uletět poprvé správně tisíce kilometrů. ()

ZelenyPaul

Oslava přírody, svobody a filmu. Tichou krásu přírody s jejími obyvateli staví tvůrci do kontrastu s naší civilizací. Ale v žádné případě se nejedná o ekologickou agitku, "pouze" o nádherné svědectví, jaké úžasné podoby nabývá život. ()

plissken

Nádhera! Žádný zbytečný kecy, prostě jen hodinu a půl trvající let po planetě v doprovodu tisíců ptáků. To vše zachycené kamerou jen tak jak je to ve skutečnosti. Líp se příroda prostě natočit nedá. ()

benway

Jediné, co mi trochu vadilo, byly zbytečné animace trochu rozmělňující vzrušení z kamery, jakou jsem do té doby NIKDY a NIKDE neviděl. Mikrokosmos jsem viděl až po Ptačím světě a zdál se mi jako velice slabý odvar - laťka byla nastavena příliš vysoko (kromě toho je mi vzduch bližší než země:-) ()

qnnaire

Nádherny dokument plný fascinujúcich záberov a zaujímavých informácií zo sveta sťahovavých vtákov. Za každým záberom je vidieť neuveriteľnú, namáhavú prácu filmárov. ()

Tempter

Balzám na duši a lekce z pokory. A OBRAZY, jeden za druhým, technicky brilantní a výtvarně dokonalé. Kde není slov potřeba... ()

Richard768

Naozaj putujú vtáky len kvôli prežitiu? Nazdávam sa, že za tým musí byť niečo viac, že ich presuny majú nejakú významnú úlohu z hľadiska celoplanetárnej cirkulácie. Napríklad o lososoch sa zistilo, že z morí do horných tokov riek prenášajú dôležité živiny. ()