Ptačí svět

• Francie Le Peuple migrateur (více)

Obdobný tvůrčí tým, který si získal pozornost uměleckým dokumentem o tajemných obyvatelích hmyzí říše MICROCOSMOS (1996), natočil podobně laděný snímek věnovaný ptákům a jejich obdivuhodné schopnosti migrace. Ta je nejen důkazem výjimečné orientační schopnosti a téměř nekonečné životaschopnosti opeřenců, ale i metaforou naděje na návrat. Pro řadu druhů znamená životní nezbytnost podmiňující úspěšnou reprodukci a umožňuje jim přežití v často extrémních podmínkách. Pro člověka se však může stát poetickým obrazem života odhodlaného přetrvat navzdory nepřízni počasí, podnebí i osudovým náhodám. Ve filmu, který ke svým divákům hovoří prostřednictvím poetických obrazů a hudby a především obraznosti samotné přírody, se průvodního slova ujal režisér Jacques Perrin. Snímek získal v roce 2001 Césara za nejlepší střih a nominaci na Césara pro režiséry a autora hudby. (oficiální text distributora)

Prochy38

Chtěl jsem hrozně moc dát plný počet, ale nemůžu. Jako dokument to předává málo informací a jako příběh z přírody to nefunguje. Dost ale negativ. Dát dohromady s takovou hudbou tolik neskutečně profesionálně zpracovaných záběrům nemá obdoby. Nádherná práce a já jen žasl. Amatérsky se ptákům věnuji, četl jsem toho mraky, viděl taky spoustu, ale tohle ne. Tohle se jen tak nevidí. Krásná práce. ()

willis

Novátorské záběry jsou sice atraktivní, ale přeci jenom je film až příliš monotematický. Když vidíte v podstatě stejné záběry na letící hejno už podvacáté, tak to začíná trochu drhnout. Na druhou stranu nepodívat se na ty krásné obrázky by byla neodpustitelná chyba. ()

Alf

naštěstí jen velmi drobné náznaky příběhu, žádné stupidní lidské hlášky vkládané do ptačích zobáků, jen krásné záběry na krajinu s těmi nádhernými a statečnými tvory v popředí... . ()

Furmi

Dokumenty su moje a na moje som si prišiel i pri vtačiom svete. Nedokážem uveriť ako úžasne a citlivo sa dá obyčajný dokument o vtákoch natočiť. 87% ()

Honza dAve

Ptáci - nikdy nebyli mí oblíbení živočichové, vždycky jsem radši obliboval chlupatější stvoření vhodné k ochočení a k pohlazení, a od té doby, co mě celýho posral z výšky racek, si od ptáků dávám zdravý odstup, dokonce je ani nejím. Ovšem tento úžasný film dokazuje, že ptáci jsou úžasní, zajímaví a inteligentní tvorové. Díky mimořádným způsobům natáčení s nimi proletíte celý svět a vidět tančit jeřáby a vzlétat bernešky opravdu stojí za to. Také se v tomto filmu skrývá významné ekologické poselství. No 4 * minimálně. ()

Carbo

Naprostý rozdíl oproti Mikrocosmu. Tohle je pro mne barevnější,zábavnější a hlavně to má spád. Také kvituji přidáni aspoň nějakých komentářů. ()

Pfff

5* za tu nádhernou hudbu! Viděla jsem to v nějaké rozšířené 4-dílné verzi na ČT2 a normálně se mi u toho chtělo chvilkama i plakat dojetím :-) ()

Darkslayer

Úžasný dokument zo sveta všakovakeho vtáctva. Perfektné zábery rôznych druhov vtákov zasadených do nádhernej scenérie rôznych kontinentov a podfarbene občasnou hudbou, ktorá však perfektne dotvára dokonalý zážitok z tohto dokumentu a mohlo jej byt ovela viac. Pri niektorých scénach som mal až slzy na krajíčku. Je pravda že tie skvele scény mohli trvať aj dlhšie pre umocnenie zážitku ale to je len malá trieska v oku tohto dielka. Čo sa týka estetického zážitku pre mňa lepšie ako Microcosmus. 10/10 nemôžem len odporučiť každému kto má len trochu rád prírodu. ()

jojo-Jozin

Sedl jsem si k televizi, po dni v práci, jaksi neplánovaně s tím, že buď u toho usnu nebo to zhlédnu. Posléze se má pusa začla rozevírat, nebylo to zíváním, ale němým úžasem. V tomto tupém výrazu jsem vydžel až do závěru. Nádherně poetické. Ke konci stopáže mi už vážně škubalo v ramenech a paže mé se začínaly nevědomky pozvedávat. Vzdávám holt těmto opeřencům, těmto vládcům oblohy. Vzdávám holt tomuto filmu. ()

Mocoft

Nádherné až dojímavé. Neskutečné. Nepochopitelné jak to bylo natočeno. Dobrá hudba. Neřekl bych, že se ani trochu nebudu nudit u dokumentu beze slov s takovou stopáží! ()

wito

nadherna vyprava s vtakmi napriec kontinentami. okuzlujuca hudba a dychberuce zabery privadzaju oci k slzam. ()

Marat

Na film jsem byl v kině a šel jsem do kina s tím, že když budu přes hodinu koukat na ptáky, tak se neskutečně uvolním. Uleva byla obrovská. Člověk se sám cítí jako pták, a třetí rozměr pohybu tomu dodává onu volnost. Hudba Bruno Calaise je taky skvělá. Byl jsem unešen a tento film si mě od prvních vteřín získal. A na závěr píseň Nicka Cave - Tommorow I Will Fly? no může být člověk v tomto směru spokojenější? ()

Fanak

První půlhodina vypadala na 4 až 5 hvězdiček, když se ale i další hodinu neustále opakovaly ty stejné (byť nutno říct úchvatné) záběry různých ptáků, začalo mě to tak trochu nudit. Tvůrci totiž zůstali na rozcestí několika možných variant. Mohli vytvořit relaxační snímek, ale to by jej museli zkrátit. Dokument by vyžadoval podrobnější a zasvěcenější komentář, klasický film pak nějaký příběh nebo alespoň rámcovou osnovu dění. Žádná z možností nemusela být chybou, nejhorší řešení bylo nezvolit žádnou. ()

InfernaL

Možná je plné hodnocení přehnané, já však mám pro dokumentární snímky slabost. A když je v něm navíc toliko krásných záběrů, které se nedají nazvat jinak než "pastva pro oči", mé srdce plesá. Moje původní obavy, že koukat 90 min na ptáky s minimálním komentářem příliš zábavné nebude, byly vyvráceny. A po tomto snímku také k ptákům chovám veliký respekt. Jsem rád, že nejsem jedním z nich, putovat tolik tisíc kilometrů 2x do roka a s rizikem smrti na každé cestě by se mi asi nechtělo:-) ()

obscurite

Nádherná kamera a zvučná hudba. K tomu skromný francouzský komentář. Nádherná podívaná, která je na pohled velice okouzlující... ()

Texxa

Dechberoucí, fascinující, krásné, dojemné. Budu usínat s hlavou v oblacích.... Tohle ve mě zůstane hodně dlouho. ()

ariari

vtáčí svet bol spúšťacím nápadom pre pokračovanie tohto druhu prírodnej tvorby...sme v roku 2013 a práve pilotuje program BBC Zem z vtáčej perspektívy, ktorá vychádza z rovnakého spôsobu natáčania. ..film sa snáď ani komentovať nedá, slová by to asi kazili. ()