50/50 (2011)

Velmi dojemný film, který dokáže rozbrečet i nejtvrdšího chlapa. Téma filmu je dost těžké a hraje často na city, takže se není čemu divit. Rakovina patří rozhodně mezi nejhorší nemoci, které člověk může dostat, a myslím, že hlavní myšlenkou filmu je se hlavně nevzdávat a zkoušet všechno možné, protože vždycky je nějaká naděje. Upřímné drama doplněné humorem, který mi je sympatický. Herecké obsazení i hudba do toho sedlo, takže za mě poctivých 7,5/10

Dokonalý smysl (2011)

Dost podobný film jako Nákaza z roku 2011, ale jak řekl POMO více filosofický a za mně minimalistický. První polovina je za mě dost klidná a moc mě nezaujala, ale v druhé polovině se to rozjede a začínal jsem mít stejný pocit právě jako u Nákazy. Vždycky doufám, že takový stav na naší planetě nikdy nenastane, protože tyhle filmy to dokážou ukázat tak krásně a zároveň hrozně, že to fakt nikdy nechci zažít. Deprese, panika, hrozba, šílenství, ale i romantika. Tohle všechno obsahuje Dokonalý smysl. 6,5/10

Přes prsty (2019)

Zápletka filmu není zvlášť nijak originální. Film je o dvou volejbalistkách, které se chystají na mistrovství Evropy, ale předtím jim to málem překazí Rudolf, kterého hraje Jiří Langmajer. Ten si klasicky začne úplně se všema a bez něho by to nebyla ta pravá česká komedie. Přece jenom vždycky tam musí být někdo, kdo bude spát s každou ženskou a pobíhat nahej nebo hrát toho hodinového manžela. Film se nese celou dobu na vlně lehké letní vztahové komedie. Bohužel až moc lehké, protože z prostředí plážového volejbalu se nic moc nedozvíme. Místo toho totiž ve filmu dost často slyšíme, jak se jednotlivé postavy navzájem soudí a občas tomu přidají trochu šovinismu. Ze samotných herců extra nikdo nevyniká, což je za mě škoda. Jediné na co se dá ve filmu koukat jsou dvě hlavní herečky, protože aspoň nějak vypadají. Ve filmu má podstatnou část samozřejmě taky humor. Místy se člověk zasměje, ale jinak jsou všechny vtipy pro mě až moc trapné, což mě ani moc nepřekvapuje vzhledem k hereckému obsazení. Někdy tlačí až moc na pilu, dialogy taky většinou skřípou a vrcholem je Vojta Dyk, který mi do prostředí volejbalu vůbec nesedí. 4,5/10

Láska a jiné závislosti (2010)

Jake Gyllenhaal a Anne Hathaway působí jako sympatické duo u kterého už předem víme, že to nebude fungovat a ten vztah nebude vždycky růžový. Tvůrci zároveň, aby trochu film obzvláštnili, tak tam přidali dramatické pasáže. Jakeovi přidali problém s erekcí a Anne přidali problém s Parkinsonem. Chápu jakou má tento film cílovku, ale když se k tomu připočítají písničky, které jsou ve filmu, roztomilý pár a praštěný bratr Jamieho, tak z něj dělá docela obstojný romantický film. 6/10

Sexbomba od vedle (2004)

Jedna z mála teenage komedií, která stojí za to a není tak stupidně trapná jako ostatní. Spolu s docela neznámým hereckým obsazením se fakt jedná o kvalitní komedii, která upřímně pobaví a nemusí se za nic stydět. Příběh není nic nového, ale stejně se k této komedii někdy rád vrátím. 7/10

Život Davida Galea (2003)

Kevin Spacey v další skvělé roli. Jakmile se jedná o krimi drama a v hlavní roli se objeví Kevin Spacey, tak to je záruka dobrého filmu. Když se k tomu ještě přidá Kate Winslet, tak to musí být skvělé. Příběh o soudu, trestu smrti a jednoduše o tom, komu budete věřit. Zároveň tvůrci do toho zapojili dlouhou debatu, která zajímá celý svět a to, jestli trest smrti by měl existovat nebo ne a jak kvůli tomu vznikají různé demonstrace. Film má super atmosféru, hlavně teda na konci, fajn zápletku a vynikající herecké obsazení. 8/10

Východní přísliby (2007)

Dost netradiční příběh o ruské mafii. Během 100 minut můžeme vidět příběh o ženě, která najde deník mrtvé holky a najednou se zaplete do ruské mafie. Filmu nemám moc co vytknout. Dobré herecké obsazení, zajímavý příběh a občas i dost drsné scény (hlavně scéna v sauně). Jediné co bych možná vytknul je délka a více tíživá atmosféra. Vůbec by nevadilo, kdyby film měl třeba o půl hodiny víc. A možná by to chtělo trochu napínavější atmosféru, protože za mě byla dost "klidná" a občas by to chtělo přitvrdit. 7,5/10

Opustit Las Vegas (1995)

Tady v tom filmu je krásně vidět, co s člověkem může udělat alkohol, popřípadě, když jste na něm závislí. Nicolas Cage to zahrál úplně na Oskara, chvílema jsem si až říkal, jestli to vůbec hraje nebo to je realita. Vystihl to fakt perfektně a každý, kdo má závislost na alkoholu, tak by tento film měl vidět, protože alkohol je jedna z drog, která pro člověka může být fakt nebezpečná. Když si jí člověk dá, nastane problém, když jí má nedostatek, dostane absťák a opět nastane problém. A dostat se z této závislosti je nesmírně těžké. Škoda, že takovéto herecké výkony Cage nevydržely až do dneška. 8,5/10

Rivalové (2013)

Jestli bych měl vybrat nejlepší sportovní film, pravděpodobně bych vybral právě tento. Výhoda filmu je, že i když se absolutně nezajímáte o formule, třeba jako já, tak stejně si film naprosto užijete. Protože tenhle film není jenom o tom, kdo na dráze vyhraje, ale hlavně o síle přátelství a spíše životní dráze obou hlavních hrdinů, která je naprosto neuvěřitelná. Ron Howard je expertem na životopisné filmy o známých osobnostech, proto se zde jen těžko hledá něco špatného. Výborná režie, stejně tak herecké výkony obou hlavních herců. Jen by to chtělo toho Oskara. 10/10

Transformers (2007)

První film o Transformerech a taky ten nejlepší ze všech. Pak už to šlo jen z kopce. Michael Bay prostě věděl, jak to má udělat. Ani nevím, co bych tomu filmu vytknul. Herecké obsazení je skvělé, ať už Megan Fox, které to tu extrémně sluší, nebo Shia LaBeouf, který se k ní hodí a odstartoval si tím kariéru. Nablýskané káry, hlavně žluté Camaro, parádní filmové efekty, nějaký ten humor a hlavně jeden z nejlepších filmových soundtracků, který znám. Hudbu z těchto Transformerů si moc často pouštím jen tak doma a může za to Steve Jablonsky. Hudba působí epicky a velkolepě a spousta dnešních skladatelů by se od něj mělo učit. Zkrátka k tomuto filmu se velmi rád vracím a vždy jednou za čas si ho pustím. Škoda že takové Transformers filmy už asi nikdy nebudou vznikat. 8/10