Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

LukKon

Skúsil by som to napísať vo vzorci, ale na toto žiadny vzorec netreba - stačí len jedna obrovská "0". Zvuk a strih je jediné čo sa ako tak dá pripísať k dobru. Ale rádoby-matematické žvásty schizofrenika doplnené judaistickými kecmi o spáse (bez urážky, ale inak ako kecy sa to nazvať nedá) môžem len ťažko považovať za dobrý film. Kamera, ktorá mala dopĺňať už tak úbohú atmosféru, bola príšerná. ()

Vikinec

Trochu povrchní matematika. Tvůrci zašli trochu daleko v démonizaci matematiky. Moná se jí měli chvíli zabývat, než o ní začnou poučovat. Taky moudré "objevování" Archimeda filmu moc neprospělo. Na druhou stranu když se člověk trochu snažil uvěřit tomu matematickému mišmaši, pointu to celkem mělo. Kdyby někdo trochu doladil scénář a nesázel na to, že divák má jen první stupeň základky, dal bych 4*. Takhle 3,14. ()

yaqwsx

Věřím, že v matematice je všechno, ačkoliv hodně jiným způsobem, než to Arofonsky podává. Arofonsky filmem možná chtěl poukázat na existenci velké pravdy, ale já si z něj odnesl něco jiného - příběh nadšence, vyprávěný výstižnými monology a perfektní zritou černobílou kameru. Tak kontrastní, tak originální kameru jsme už dlouho neviděl. ()

tohl

Darren Arnofsky je jedným z mojich najobľúbenejších režisérov a Pí je jeho majstrovské dielo. Temná atmosféra výborný soundtrack (podobne ako Requiem For a Dream) - proste ideálne psycho na chladný jesenný večer. Ale z tohto filmu si každý niečo odnesie. Pre mňa to bola myšlienka čo je dovolené človeku poznať. Filmová klasika – jasných 5 hviezd. ()

Born2BeAlone

23:22, osobní poznámka: Když jsem byl malý, matka mi říkala, že se nemám koukat na filmy Darrena Arranofskeho, protože je to magor. No, měla jako vždy pravdu, ale já dodám "nápaditý magor". ()

Blalle

Kdo se na tomto světě chce dostat příliš blízko k Bohu, musí za to holt zaplatit smrtelným životem. Lidská budka je totiž na celého Pánaboha malá. A pí krátké. ()

dragonian

film pre vsetkych, ktori chcu uvidet Boha. Ale naozaj ho uvidel? Ci len jeho mysel tomu uverila? Da sa Boh a vsetky rozmanitosti zivota naozaj zaznamenat do cisla? Podla mna by to bol dost chladny pohlad na zivot. Existuju premenne, ktorym matematika nikdy nemozu a nebude rozumiet, ci uz ide o ludske pocity, alebo vasne, ci jednoduchost a priamost mystiky ako popisuje Aranovsky vo Fontane. Jedna hviezda.. ()

Hrabovo

Ano, vypadá to hodně efektně, ale je to prázdný obal, čokoládku někdo cestou realizace ztratil. Aspoň že z nich teď dělají tak pěkné kabelky v Mexiku... ()

Horxus

Arnofskyho tahy režisérskou taktovkou jsou v tomhle filmu jasně vidět. Běh s kamerou se záběrem na obličej, trhaná repetice záběru na krabičku s léky, zdeptaní lidé... Jako rozjezd a příprava na filmovou pecku Requiem for a dream, je Pi skvělé. Ovšem jako samotný film, mi to moc nesedlo. Těšila jsem se, že budu zdeptaná, ale nic. Těšila jsem se, že to se mnou něco udělá, ale nic. Vlastně jsem čekala podobnou depku jako po Requiem for a dream, ale nic. Prvních dvacet minut bylo velice zajímavých, černo bílý obraz z toho dělal zajímavou podívanou, ale po chvilce mě samá čísla (a to normálně matematiku zbožňuju) a dokola se opakující záběry začaly nudit a absence barev začala být otravná. Celek někde mezi 2* a 3*. Zajímavý komentář: Galadriel ()

Viper86-V1

Aronofskeho nízkorozpočtový, hluboce undergroundový debut, proti kterému jsou jeho další filmy po formální stránce naprosto běžnými produkcemi. Tohle je totální depresárna natočená černobíle vysoce kontrastní kamerou, která celé schizofrenické atmosféře dodává ještě větší hloubku. Film takřka celý o jedné geniální a zároveň těžce nemocné postavě, minimalistické lynchovské psycho. Tuhle psychopatickou jízdu bych rozhodně nedoporučoval citlivějším jedincům, gurmáni si ale pošmáknou :) ()

rob_troy

Ty střihy, záběry, hudba, efekty, celej audiovizuální zážitek je ultrasilnej a buďto diváka znechutí a umučí svou naléhavostí, nebo ho pohltí a stane se z toho černobílý zážitek na dlouhou dobu. Najednou si připadám chytřejší než všechny učitelky matematiky, který jsem kdy poznal. Přítomnost pravdy je děsivá a forma jejího podání je silně dramatická a pokud celá realita funguje dle matematických vzorců, jen těžko by s tím člověk bojoval, aniž by zešílel. Celý snímek včetně teorií čísel, Vesmíru a vzorců, to vše mě ovlivnilo nejpozitivnějším způsobem, a to včetně úžasnýho OST. Ovace za mistrovské dílo, které si někdy rád dopřeji znovu a znovu. Herecký výkon Seana Gullette byl naprosto špičkový a bezchybný. Prakticky se jedná o film jediného herce, což zvedá úroveň dokonalosti ještě výš. ()

kubilov

Nejsem si jistý, jestli to byla podivná divnost nebo divná podivnost. Kombinace občas díky černobílé nečitelného obrazu, divných a nepříjemných zvuků a šílené matematiky, aneb sonda do hlubin mysli zmagořeného vědce. Já vždycky říkal, že moc matiky škodí. Oceňuji, že se Aronofsky snaží odlišit, ale já mu to nebaštím. ()

Akvarista

Myšlenka mě sice docela minula, ale natočený je to naprosto skvěle, Aranofsky prostě umí. Určitě stojí za shlédnutí. ()

adamix

Kontrastujúci čierno-biely Aronofsky hľadajúci skrz matematiku číslo vyjadrujúce zmysel života? Prečo nie? Darren vie a vždy vedel, ako sa dostať divákovi do hlavy vďaka precíznej práce s kamerou, postavami a prostredím. Slušný pilot jeho začínajúcej kariéry. U mňa 4*. ()

Chrysopras1

Naprosto strhující vizuálně umělecký zážitek. Maxovi očividně něco vrtá hlavou a rozhodně to nejsou pouze číslice a číselné řady. Spirituální linie jde do kontrastu s psychickým rozladěním. Film pěkně funguje i po obrazové a herecké stránce, kdy hlavní role je bravůrně zvládnutá. Hudba je geniální a tempo místy závratné. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)