Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

Deadmann

Kvalitka...film má především vynikající depresivní ATMOSFÉRU, kterou tvoří jednak kvalitní hudba, a především to, že je snímek točen na černobílý film - díky tomu se pí přilbližuje třeba starým Lynchovým filmům. Taky bych chtěl někdy rozumět matematice :) ()

Klemi

Tento film jsem asi nepochopil a ani se o to znovu nebudu snažit, protože to utrpení nechci absolvovat znovu. Pokud jde o vylíčení nitra maniakálního matematika Cohena, tak to se asi podařilo, ale film je tak strašně nudný, že si u mě vysloužil 40%. ()

gauny8

Aronofsky je pan režisér, aplaus! Film mě zaujal nejen svou mysteriózností, ale především originálními scénami, během nichž jsem se na židli napřímil a s lehkým úsměvem hltal vše, co mi Aronofsky naservíroval. Podobnost s Requiem for a dream je jasná především díky scénám jako "polykání pilulek", "odemykání zámků", "pronásledování fotografa" atd. Hudba: Clint Mansell- netřeba nic dodávat. Trošku mě zamrzel konec (mafie z Wall Street a ortogoxní židé), možná bych jej nechal ještě trochu více otevřený. ()

ali-n

Uf! Čiernobiely, miestami naozaj hrubo zrnitý obraz, kamera čiastočne fixovaná na Maxovu hlavu, opakujúce sa zábery (povinná dávka tabliet), cyberelektronická hudba - to všetko použil Darren Aronofsky pre nastolenie depresie a vnútornej klaustrofóbie. Genialita sa vždy rada snúbi so psychickými poruchami, zníženou schopnosťou žiť sociálne či paranojou. Sean Gullette hrá vynikajúco človeka uzavretého vo vlastnom numerickom svete, vo svete, kde splývajú rozdiely medzi preludmi a realitou. MOJE NAJ - .. a tým horšie, že Matematika je všade a vo všetkom. ()

pasqviL

Jak kdyby se Aronfonsky tímhle filmem připravoval na Reqviem, jsou zde použity podobné psychadelické záběry, jen dějově film prošel kolem mě jak Justin Timberlake. Výborná konečná scéna s vrtačkou mě ale zvedla ze židle. Tudíž film je pro mě ukázkou co umí utvořit režisér z hovna. ()

jack_scott

Ačkoliv matematice nerozumím vůbec, tak to bylo i zajimavě filosoficky pojato, jakkoliv snímek zaujme nejspíš úplně každého...Samotné provedení je absolutně špičkové, v čele s vynikajícím scénářem a kamerou, takže jasných ***** a 95%. ()

Hypnoser

Výborná atmosféra, kamera, herci, námět... Ono se tam toho sice zase tolik nestalo, ale způsob jakým je to vykládáno si mě získal. Ty šílené zvuky, hudba a podobně v člověku vyvolávají opravdové emoce a tak má správný film vypadat. five-stars. ()

cigicigi

Na tento film som asi este nedozrel. Pripada mi ako nejaka fetarina. Mozno je to vykreslenie dusevnej choroby hlavneho hrdinu? V popise je cosi o matematikovi, no ja som tam moc matematickych veci nepostrehol. Snad len sem tam nasobenie a delenie z hlavy. Dej zmateny, hrdina zmateny, ja som zmateny a to som to pre moje dusevne zdravie radsej pozeral s prestavkami. Dakujem, neprosim, jedna hviezda ako symbol nasobenia... ()

blahblah12

Nepochopila jsem,proč tam pořád lezl ten mravenec a proč tam byl ten mozek. Byl to spíš nudný film, nezáživný, ale ten konec se celkem povedl akorát nevím jestli by to někdo přežil, když si vyvrtal mozek. Jinak ten poslední příklad co mu dá ta holka vyjde 3,14285714285714 atd. ()

Apoxyomenos

príbeh ma až toľko nechytil, ale ten spôsob akým to je natočené je super, najviac ma dostal ten chlad z filmu ktorý vo mne zostal na konci titulkov ()

x_ander

Neuvěřitelně atmosférický a dost psychedelický snímek. A taky jeden z důvodů, proč považuju Aronofskyho za jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů. Pro běžného (řekněme až konzumního) diváka to bude sousto prakticky nezkousnutelné, pro toho náročnějšího lahůdka. ()

yatan

Pi je predpovedou vsetkych vasni Aronofskeho, a smerom ktorym sa bude uberat jeho filmova buducnost..Ma to hlbku, styl, myslienku a k tomu aj to umenie. Pi je ale prilis chaoticky aby som ho stihol absorbovat na 100% a prilis neprijemny aby som si ho pozrel druhy krat.. Rozmyslam ci sa mi viac pacil Following od Nolana alebo Pi od Aronofskeho..oba ciernobiele, oba rok 98, oba debuty najtalentovanejsich reziserov svojej generacie..Pi intelektualnejsi, Following rafinovanejsi..ale numbers ma lepsie following aj Nolan! ()

Insspektor

Ak ste videli Requiem za sen je asi zbytočné pozerať Pí, pretože je to v princípe veľmi podobný film, no však po všetkých stránkach aspoň o dva stupne pozadu. Ak by som však videl Pí ako prvé môj názor by bol možno úplne iný. ()

PartyzanFilm

Toto je nutne hodnotit jako debut a jako debut je to velmi dobre. Dobry vykon Seana Gulletteho a odvazny, ale spravny hudebni podklad. Co ve mne zustava jako mozna zbytecnost je ten silny cernobily kontrast a zrnitost, nevim do jake miry bylo toto rozhodnuti 'nutne.' Nehlede na to, ze takto natocene filmy vzdy vypadaji velmi efektne a da se v nich skryt spousta nedostatku. ()

ChandlerBing

Čekal jsem psychické vydeptání a to se bohůžel nekonalo. Nicméně hodně zajímavý snímek, založený na skvělém nápadu. Trochu mě zklamalo propojení pointy s náboženskými žvásty, které prostě nemám ve filmech rád (ale to je můj problém). Ovšem za jedinečný Aronofského styl 4 hvězdy určitě. Stojí za shlédnutí. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)