poster

Teorie všeho

 • anglický

  The Theory of Everything

 • slovenský

  Teória všetkého

Životopisný / Romantický / Drama

Velká Británie, 2014, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sharky
  *****

  90 % Čekal jsem lacinou, patetickou, uslzenou dramatiku, dostal jsem krásnou velmi chytře a citlivě natočenou pohádku (pro dospělé) s prvotřídními hereckými výkony ve všech rolích.(16.1.2015)

 • Javert
  ***

  Původně jsem chtěl dát "Teorii" vyšší hodnocení, ale poté, co se mi v hlavě uležela, nenapadá mě nic, čím by se nějak vymykala klasickému syžetu jiných biografických filmů (nejen) o vědcích. Hawkingův příběh je bezesporu zajímavý a srdceryvný, ale ne snad proto, že by se tvůrcům povedlo nějak inovativně či nápaditě převést géniovy osudy do filmu, ale pouze a jen z toho důvodu, že těží a prezentuje reálná fakta, která sama o sobě dokáží navodit mrazení v zádech a jistou dávku dojetí. Ač se jinak herci snaží seč můžou a dávají svým rolím všechno, celý výsledek pak ale působí značně dokumentárně, chladně a odosobněně, což bych u tak silného tématu nečekal.(4.12.2014)

 • cheyene
  *****

  Po všech směrech vynikající film, který je o to silnější, že vychází ze skutečného životního příběhu výrazné vědecké osobnosti. Snímku nechybí silné emoce, které prožije a ocení zejména citlivý a pozorný divák, ale není prostý ani skvělých hereckých výkonů, zejména představitel Stephena Hawkinga je ve své roli natolik přesvědčivý, že ocenění jeho práce Oscarem je více než zasloužené.(29.4.2015)

 • RHK
  ****

  Něco podobného jsem zažil i se svým tátou, obětí těžké nemoci znemožňující ovládat svaly, takže jsem měl bohužel příležitost porovnat film s realitou. Eddie Redmayne roli Stephena Hawkinga ztvárnil dokonale, všechna čest.(6.4.2015)

 • Radek99
  ****

  Když tělo je vězení... Herecký výkon, který tu předvádí Eddie Redmayne, je fenomenální...(26.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace