Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (Cinemart)

Disease

Vcelku standardně natočený životopisný film. Chápu, že steven Hawking si ho vzhledem ke svému přínosu vědě zaslouží, ale ani "obohacení" o romantickou linku film nezvedá nad přečtení hlavních životopisných údajů např. na Wikipedii. ()

Mitin

Stephen Hawking byl a je, pokud se film moc neliší, jeden z nejúžasnějších lidí o kterých jsem kdy viděl film. Geniální člověk s takovým charakterem a odhodláním. O to víc jsem rád, že byl film podle toho tak skvěle natočený a Eddie Redmayne rozhodně v roli Stephena nesklamal, žasnu nad jeho neuvěřitelným hereckým výkonem. A Ačkoliv ve filmu spíše převažovala romantická stránka, mně to rozhodně neurazilo a na film se koukalo výborně. 4,5*. ()

Shimargh

I když je vše i sám osud proti vám, zatněte zuby a postavte se mu,možná budete překvapeni čeho všeho i přes jeho nepřízeň jsme schopni, vůle žít je mocnější než tupé rady neschopných felčarů. ()

Danken

6/10 Výjimečný výkon hlavního představitele, který je pro mě horkým kandidátem na letošního Oscara. Grimasy, mimika, skoro jako by to byl opravdový Hawking. To byla fakt kvalitní práce. Musím si však trošku rejpnout do scénaře. Chápu, že se jednalo o hodně prekérní, nepředstavitelnou situaci, do které se samotný Hawking a jeho blízcí dostali, chápu, že síla lásky je maltou mezi mužem a ženou, chápu, že to muselo být ve filmu detailně vykresleno, ale přece jenom je pro širší veřejnost tento vědátor známý svým bádáním o smyslu vesmíru, na což tento film moc zaměřen není. To mě mrzelo. Filmu, kde by bylo i něco víc z Hawkingovy kariérní a vědecké evoluce a jeho objevů, bych nejspíš udělil i o hvězdičku vyšší hodnocení. ()

Jespi

Slušný životopis jedné z nejlepších myslí naší doby. Klobouk dolů před výkonem Redmayna, oscar jednoznačně zasloužený a z výběrů nejlepších filmů, bych radši viděl sošku u tohoto filmu, než u stupidního Birdmana. Na můj vkus se film, až moc zaobíral osobním životem, a kdyby se více zabýval jeho prací, dal bych i plné hodnocení. Hawkinga mám docela nastudovaného, takže žádné nové informace jsem nezískal, ale i tak byl film dobře a hezky natočen. 80% ()

kill-tec

Ve své podstatě velmi silný příběh mapující mladý život neobyčejného člověka. Oscara si Redmayne za svůj výkon bezesporu zaslouží. Život jako měl pan Hawking bych ale nikdy zažít nechtěl, i přesto jak chytrý a úspěšný byl. Film jako takový mě ale příliš nebavil. Stopáž je zbytečně dlouhá, přestože paradoxně by na celý jeho život zdaleka nestačila. Ke konci jsem již nekontrolovatelně zíval a modlil se k závěrečným titulkám. Hold životopisné filmy pro mě nejsou úplným favoritem. I tak ale tvůrci zaslouží velké uznání. ()

Randyz

Doporučuji. Sice možná až moc laděné do romantického filmu a nezabívající se příliš jeho objevy, ale líbilo se mi to moc a obdivuji jak se dokázal poprat s velkou nepřízní osudu. ()

.baris.

Výborně natočený film se skvěle vystavěným scénářem, kterému však bohužel chybí něco, co by mě přimělo, abych na něho nedokázala zapomenout a abych při každé vzpomínce na něj měla v očích slzy. Dojemné to je, což o to, ale možná až příliš na to, aby to ze mě vyždímalo všechny emoce, co mám. Co bych však vyzdvihla, je absolutně geniální výkon Eddieho Redmayna. Zasloužený Oscar. ()

DannyBoy80

Hlavní postava je vynikající. Parádně zahráno a oscar zasloužený. Ovšem film jako takový mě moc nebavil. Je to romantika šmrncnutá fyzikou. Přestože je stěžejním vodítkem nemoc, tak není plně využita a emoce hlavní postavy by mohly být zobrazeny lépe. Je to rozpolceno mezi životopisem a romancí a film si jaksi ne a ne vybrat. ()

Asmodin

Jeden z nejlepších životopisných filmů. Obsazení bylo velmi dobré. Eddie Redmayne konečně dostal roli ušitou na tělo. Felicity Jones a Charlie Cox byli skvělí. ()

angloumene

Teorie všeho dokonale plní veškerá (trailerová) očekávání o filmu. Divákovi se dostane pár těch dojemnějších scének, tak trochu se seznámí s životem jednoho z nejvýznamnějších mužů současnosti a navíc bude z kina odcházet s takovým tím hřejivým pocitem u srdíčka... Tohle dílko je prostě takové pěkné, což navíc podtrhují neustálé kontrastní scény, na kterých celý film dost stojí. Když to shrnu tak Teorie všeho 100% plní cíl, který si vytyčila. Otázka je, stačí to? Za mě ne tak docela :) Celkově 68 %. ()

Mantis

Velmi dobrý herecký výkon hlavního představitele je jediné proč se na to, když už, má smysl podívat. Ostatní je jen slušné řemeslo ve spojení s nic moc scénářem a sladkou hudbou. Celé to tak nějak klouže po povrchu. Slabší 3* ()

qxkamo

Životopisný / Romantický / Drama - ak by mi niekto ponukol tento multizaner bez toho, aby mi povedal nazov, popis alebo cokolvek dalsie o filme, tak ho poslem do... No prave preto, ze sa jedna o Stephena Hawkinga, tak zo zaujmu som si film pozrel. Natocit film tak, ze som sa stale prichytil pri pocite, ze sledujem domace nahravky samotneho Stephena Hawkinga je skutocne umenie. Herca, ktory stvarnil Stephena Hawkinga mozem s pokojom nazvat samotnym Hawkingom, ta podoba, neuveritelne zahrane vsetky fazy zivota, oslabovanie svalstva a postupny pad az do aktualneho stavu, to je to najvynimocnejsie, co herec vie predviest, ak je umelec. Eddie Redmayne podal spickovy vykon a jemu by som dal aj dvoch oskarov :). Piatu hviezdicku filmu som nedal preto, lebo ocakaval som, ze v nom bude viac aj o jeho vedeckom zivote. V neposlednom rade chcem vyzdvihnut jednu mimofilmovu, ale vo filme zobrazenu mimoriadnu sluzbu, ktoru exmanzelka Stephena Hawkinga prenho robila. Starostlivost. K tomu nemam ani slov. ()

lucijelucije

Asi se budu opět opakovat, ale přesto, že je příběh S. Hawkinga neuvěřitelně silný a hodný poklony, trošičku se v určitých úryvcích točil v kruhu, a protahoval se. To je ale jen špetka vítky, která je nepatrná ohledně naprosto exceletního hereckého výkonu, který ztvárnil právě E. Redmayne. Bylo to tady řečeno jednoduše a věcně, on nehrál S. Hawkinga, on se jim na ten určitý čas prostě stal. Ať už Stephen, který je sám o sobě velkou osobností, ne jen z hlediska jeho teoríí, ale i z hlediska jeho životního příběhu, tak i sám Eddie, který nám dokázal přiblížit těžký život samotné ústřední postavy, či jeho rodiny, nám dokázali předvést a ukázat velkou životní cestu, která se stala skutečností. Je to ohromná věc a zaslouží si velký potlesk. J. Marsh věděl, co dělá, hudba a k tomu kamera, téměř dokonalá interpretace. ()

Mauric

Ač se mnohem radši podívám na některý z dokumentů BBC o vesmíru, jímž hlavní hrdina tohoto filmu vévodí, romantický sen každého vyšinutého kvadruplegika bych označil za skvostný. Piedestal rozhodně zaslouží ústřední dvojice, režisér za téměř dokonalé skloubení jednotlivých momentů v jeden neuvěřitelný příběh, a hudební doprovod. Slaďák, neslaďák - pro každého zavilého šprta filmová povinnost. ()

jasiska

Celkom dobrý film, ale až tak veľmi ma neuchvátil. Hawking je rozhodne zaujímavý predmet filmu a Eddie Redmayne ho stvárnil bravúrne, ale celkovo sa mi zdal film dosť presladený a nevyvážený - príbeh sa totiž veľmi sústredil na romantický život, menej už na ten profesionálny a tempo bolo nedostatočne gradované. ()

Honzeek95

Obyčejná ždímačka na emoce, ničím výjimečná. Tvůrci si během filmu stále nemohou vybrat, čemu se chtějí věnovat více, zda linii, která popisuje objevy, anebo linii, která se věnuje tragickému životu Hawkinga. Postupem času si nakonec vybírají variantu číslo dvě, ale je již příliš pozdě.. ()

Wishkah

V jednom dni sem stihnul zkouknout oba oscarové kandidáty, kteří bojovali o oscara za hlavní roli ve filmu o vědátorech. Jedním byl samozřejmě film Kód Enigmy a druhým Teorie všeho. Musím přiznat, že oba filmy se mi líbili, ale Teorie je přece jen o trošku víš. Oproti Enigmě je Teorie víc natočená pro diváka, je tam tak trochu hejskovitý hlavní hrdina, který díky lásce dokáže překonat mnohé neskutečně velké problémy. Enigma nemá hlavního hrdinu, kterého by si divák zrovna oblíbil a celý film jako by se ze všech sil a za každou cenu snažil ukázat, jaký hrdina Turing byl a jaké nespravedlnosti se mu dostalo. Co oba filmy spojuje jsou vynikající herecké výkony jak Redmaynea, tak Cumberbatche. Bohužel oba prohrávají se starou dobrou Čistou duší. Pánové Marsh a Tyldum musí odpustit, ale Ron Howard je zkrátka Ron Howard. ()

ondrula

Fenomenální herecký výkon Eddieho Redmayna, za který si tedy opravdu zasloužil Oscara. Jinak jsem se u některých scén nudil - ono taky asi není prdel natočit poutavě dvě hodiny z obyčejného rodinného života paraplegika (byť génia). Mladý Hawking na mě působil jako trouba a chtělo se mi na něj křičet: Neeerd! ()

kobe6

Stálo mě to hodně úsilí, ale překonal jsem se, dokoukal jsem a přiznám spokojenost. Povedený životopisný snímek, který není přecukrovaný a příjemně utíká. Eddie výborný výkon o tom žádná...řekne toho divákům hodně aniž by pořádně otevřel pusu. 80% ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)