Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (Cinemart)

dammit83

Výbornej film, u kterého mi ani nevadilo, že se neponořil hlouběji do Stephenova života, co se vědy týče, ale bravůrní výkon Eddieho ( OSCAR ho proboha snad nemine) a skvěle mířený soundtrack mi to zcela vynahradili. ()

NeverEver

U tohodle typu filmu je vzdy problem oddelit samotny film od silneho pribehu. Pribeh je uzasny, osud Stephena je tak jedinecky, jako on sam. Jeho osud je sice vseobecne znamy, ale autorum se urcite povedlo vybrat a zfilmovat zasadni okamziky decentne a lidsky velmi poutave. Film ma spad, vyvaroval se zbytecnych emocionalnich vylevu a navic v mnoha ohledech je kupodivu velmi vtipny. 4**** a poklona za skvely filmovy zazitek.(Je to stejne skoda, ze priroda vzdy neco vezme, pokud nadeli nejaky extremni talent. Proto budeme po vetsinou obklopeni pouze "zdravou" prumernosti:-() Jeste ze aspon o tomhle filmu to rici nemuzeme. ()

maco19

Film sa mi veľmi nepáčil. Na môj vkus príliš nudný. Ale nezáleží na tom aký bol film. Nič to nezmení o mojom úsudku k S. Hawkingovi, Je to veľký človek. A klobúk dole čo dokázal. život je sviňa. Celý život sa ti môže zmeniť z dňa na deň. ()

Wedzie

V první řadě, musím ocenit Eddieho výkon, nejen, že jsem mu to věřila, ke konci filmu, jsem si ho bez vozíku ani neuměla představit, jednoduše dechberoucí. Za druhé oceňuji práci kamery, která dotáhla atmosféru k dokonalosti, co mi vadilo, byla hudba. Ke konci mi už lezla na nervy, ta samá písnička stále dokola, ale to je možná jen můj subjektivní pocit. Za mě jedno z vynikajících děl, za které si James Marsch zaslouží velikou poklonu, těch deset let práce, se na filmu kladně projevilo. K samotnému příběhu asi takto, je to snímek, po jehož zhlédnutí jsem dalších několik desítek minut přemýšlela a už jen proto, jsem ráda, že jsem si těch 123 minut mohla užívat. Poslední věta ...,,Podívej, co jsme stvořili".... mluví za vše. Perfektní, silné, k zamyšlení. Jsou to zasloužené 4 hvězdy (nebýt hudby, je to pět) ()

alisek87

Urcite zajimavy film, kdy se dozvite o zivote Stephena Hawkinga, ale po skonceni na nej radi zapomenete, nic co by vas zaujalo a donutilo vas rici, tak to byl vyborny film. ()

jarkor

Mozna je to moc romanticke..mozna moc pro holky..mozna to plyne moc pomalu..mozna je to i nekdy trochu nudne ,ale me se to vazne libilo....Pro me skoda ze tam bylo malo o teoriich a tematech ,kterymi se Hawking zabyva,ale to uz by nebyl romanticky film..Pro me je to film spise o prvni manzelce S.Hawkinga,ktera si vytrpela a objetovala dost kvuli lasce...ktera vlastne dopadne smutne... Ale to co predvani hl.predstavitel je neuveritelne... Pro me jeden z nejlepsich (ne)romantickych filmu vubec. ()

JayDeer

Výborný film. Eddie Redmayne předvedl v hlavní roli oscarový výkon. Výborná kamera a skvělý soundtrack. Škoda jen, že film také nezmapoval dobu jeho soužití s druhou manželkou Elaine. Režisér by se pak možná částečně vyhnul výčitkám ohledně zbytečně romantického náhledu na látku. ()

katherine7

Krása! Krása! A zase Krása!! Vše co má film mít, tak tento má. Silný příběh, dechberoucí výkony hlavních aktérů a tu správnou atmosféru v prostředí krásné Anglie. Výkon Eddieho Redmayna mi naprosto a totálně vyrazil dech. Už od doby, kdy jsem ho poprvé viděla v TV sérii Pilíře země, tak jsem věděla, že se tu pomalu a jistě rodí nová hvězda! Tento herec se zkrátka zlepšuje fenomenálním stylem, že je to až k nevíře. A teď, mě naprosto odzbrojil. Jeho mimika, jeho gesta a zkrátka vše co udělal, bylo dokonalé. Rozhodně si dal záležet i na maličkostech a jeho rozdíly se skutečným Stephenem Hawkingem jsou minimální. Doufám, že toho Oscara vyhraje! A Felicity Jones – Hawkingova žena a láska života. Výkon této herečky byl taky velmi dobrý, na tuto roli se hodila parádně. Celkově film hodnotím jako to nejlepší z nejlepších, co jsem zatím letos viděla. Proto za mě 5*. ()

Jeez

Příběh na pozadí by byl asi fajn, film jako ukázka života významného vědce také jistě dobrý počin. Bohužel nám ale film ve finále moc o Hawkingovi neukazuje. O fyzice se člověk moc nedozví, o významnějších myšlenkách Hawkinga také ne. Na druhou stranu, od podobného filmu se tohle čekat asi nedá. Kina by asi neplnil film ukazující tabule plné fyzikálních rovnic. Než životopis samotného vědce se spíše jedná o romantický příběh dvou lidí a o tom, jak se se svým vlastním počátečním rozhodnutím vyrovnávala především Hawkingova manželka. Normálně bych obodoval za tři, ale přeci jen tu něco je. Opravdu vynikající výkon Redmayne, který ho hraje s naprostou přesvědčivostí a propracováním do detailu. ()

ButterflyEl

Nádherné, dojemné, úchvatné. Dostala jsem od filmu ještě víc, než jsem očekávala. Stephen Hawking je obrovská osobnost, natočit o něm životopisný film chtělo vskutku velkou dávku odvahy, velmi kvalitní scénář a především perfektního herce. A Eddie Redmayne si toho Oscara zatraceně zasloužil! Věřila jsem mu každý pohyb, každý tik ve tváři i pohled vyjadřující vše, co cítí a co chce říct. Někdo tu píše o přehnané romantice a přeslazenosti fimu... S tím nesouhlasím. Přiznejte si, kdyby byl film o jeho životě zaměřený výhradně na jeho práci a jeho teorie, většina lidí by to po půl hodině vypnula, protože se nechce dívat na sérií výpočtů a hypotéz. Lidé chtějí příběh a to jim Teorie všeho dá! Dá jim skutečný příběh, který vezme člověka za srdce, donutí ho k zamyšlení a k posmrkání nejméně jednoho balíčku kapesníků. ()

sousenk

Kdo četl knížky od Stephena Hawkinga (Stručnou historii času, Stručnější historii času, Vesmír v kostce, Velkolepý plán) případně něco od Susskinda (Válka o černé díry) tak bude z nedostatku fyziky ve filmu určitě zklamaný – Stephenův hlavní objev je ve filmu ztvárněn jen okrajově (Hawkingovo záření černých děr). O to víc je ve filmu vylíčeno jeho životní utrpení a přidány spousty srdcervoucích scén. Být ženská tak většinu filmu řvu :) Na druhou stranu kdo z nás chlapů by doma nechtěl mít tak oddanou ženu jakou ztvárnila Felicity Jones. Kdo z vás může říct, že zažil takovou velkou pravou lásku - já ano :) Jak jsem někde četl: „Stephen by vám hravě vysvětlil zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska“. ()

VaxMarkus

Obvykle komentáře nedávám. Stačí mi přispět hodnocením, ale výkon hlavního herce je pro mně úžasným zážitkem a musel jsem to zde napsat. Celý film je zážitkem a právě proto miluji filmy a jejich možnosti vyprávění příběhu. ()

robbez

Tradiční životopisný snímek, který nijak výrazně nenadchne ani nenaštve. Stephen Hawking sám je rozhodně zajímavější a pozoruhodnější než tento film o něm. Člověk, který měl být z lékařského hlediska už dávno po smrti, je silou své vůle, intelektu či nevím čeho stále ještě na živu. Svět fyzikálních teorií a jejich často (více či méně) podivínských tvůrců je skutečně svět sám pro sebe. Drtivá většina lidstva mu vůbec nerozumí a ti co tvrdí opak, své porozumění obvykle jen předstírají. Každopádně Eddie Redmayne zahrál postupující Hawkingovu nemoc skutečně velmi věrohodně a přesvědčivě. Když jsem viděl jeho "civilní" výstup na předávání Oscarů, zdálo se mi, že by se na ztvárnění nějaké "normální" postavy ani příliš nehodil. ()

Margareth35

Již po shlédnutí traileru jsem věděla, že tenhle film musím vidět a zároveň tušila, že bude stát za to. Podle očekávání jsem se nemýlila. Příběh génia, kterého postihne krutá nemoc. POZOR SPOILER! Steven jednoho dne při běhu upadne, následuje vyšetření a následná diagnóza s prognózou dožití tak 2 let. Pro mladého člověka, co má těsně před ukončením doktorátu to znamená určitě šok. Avšak dívka, s kterou se schází to nevzdá a Stevena si vezme za manžela a rozhodnou se společně čelit zrádné nemoci, při které ochabují postupně všechny části těla, které jsou řízeny přes mozek. Aby to nebylo všechno tak moc "jednoduché" objeví se v průběhu filmu další, zdravý muž, který není Stevenovo manželce lhostejný. Jeho stav se neustále zhoršuje. Z předpovězených 2 let se stane několik desetiletí. Největším šokem pro mne asi byl fakt, že ho jeho manželka nakonec opustí. KONEC SPOILERU! Divákům, co holdují vědě a zároveň romantickému a srdce rvoucímu žánru se bude film zaručeně líbit. Celou dobu jsem žmoulala v ruce kapesník a polovinu filmu probrečela. Přesně tahle témata mě totiž dokáží neskutečně dojmout. Celé zpracování je také fantastické, herci za mě také výborný výběr. Nezbývá nic jiného než udělit 5 hvězdiček...!! ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)