V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

machopoltar

cožeeeee to slovo som povedal kazdych 5 minut,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,proste norsky komedialny horor o nemeckych zombikoch,,,,to hovori o vsetkom,,paradny našlap,,, ()

Horryx

Některé scény zbytečně tlačí na pilu. Z některých se dalo naopak využít mnohem více např. scénky s policajtama. ()

Maza2222

Ok, tak jsem to dokoukal. Tak čím začít, příběhem, který je hodně zajímavý a dost dobrý. Co dál? Výkony herců. Ty se povedli.!!!SPOILER!!!- První scéna v autě-luxus, pak je to v nemocnici, zabije se policista značkou od Mercedes hm , Náhoda, ne? Občas nějaká strašidelná scénka, nějaká vraždička, hodně dobrá byla scéna , jak zabily tu holku ve vaně. Pak lehká nuda a já měl pocit, že to vypnu a pak.... Zombie tank, bože, co to bylo? To bylo tak super. Pak ještě zombie, co vytvoří Rudou armádu a budou bojovat s mrtvýma náckama. Zajímavé. Hodně mě pobavila scéna, jak z toho zombíka tahal střevo, potom ho hodil na ten eletrickej drát a toho Zomba to zabilo. Legrace. Potom je souboje mezi mrtvou a rudou armádou. Akorát ten Herzog to s tím tankem schytal, jak mu ustřelil hlavu (škoda :D). Martin a Herzog- Oba na mě působili víc než v minulém díle a ta jejich závěrečná bitva mezi nima-luxusní. Luxusní byli i další souboje, ale ten s Herzogem s Martinem byl best. Bylo tam dost vtipných scén, hlavně mě pobavila scéna ,,Ty pí*o!'' nebo jak toho člověka ( nebo Zomba) přejel tank. Řekl bych ale, že jednička je lepší. Wirkola se přesunul z chaty do města a to bylo super. S brutalitou to bylo přehnané, ale bylo to i tak dobré. Plno krve, plno akce, strašidelné scénky, nějaká vraždička a vtipné scénky-Tak má vypadat správný horor s mixem komedie a akce. Jenomže u 1 jsem se nasmál víc. Ale i tak tento díl rozhodně doporučuji. 100%. ()

Angus250

Vobec to nebolo zle, bolo to priam osviezujuce! Vtipne hlasky, cierny humor, akcny dej...Akurat hviezda dole za toho opiercingovaneho, pocarbaneho, nalakovaneho teplomila z recepcie muzea. Ale zas taka kreatura sa do muzea W W II hodi...Dufam, ze bude aj trojka, Tommy! ()

megacik

Ako nechutná komédia...s prižmúrenými oboma očami, môže byť....ok, keď sa to niekomu páči..... ale ako zombie horor, ani zďaleka. Zombíci sú nevyvážení, v prvej polke roztrhajú za pár sekúnd celý autobus ľudí, a na konci kopa tých istých zombíkov nedokáže premôcť dve baby, to čo je? Naopak z roztrasených padaviek sa stanú na konci superhrdinovia. Keby druhá polka filmu mala také isté tempo ako prvá, a nesnažili by sa z toho nasilu, za každú cenu urobiť nechutnú komédiu, mohlo to byť super. Ešte zhruba v polovici som tomuto snímku chcel dať plný počet, avšak na konci som to ledva dopozeral, tak zle to dotočili, zombíci sú v druhej polke nemotorní, asi preto, aby dali priestor aj živým hrdinom, a z hlavného hrdinu sa dokonca stal úchylák. Vôľa, urobiť tento film bola, ale asi im došli peniažky. Úplne najhoršia scéna(okrem teda tých, kde vystupovali zbytoční policajti, ktorých hrali neuveriteľne znudení herci... a čo malo byť akože vtipné), bola tá, kde na bežiacich zombíkov, hádzali dve baby bomby....hádzali ich asi z kilometra, na baby teda dobrý výkon...vtedy som si spomenul na 80te roky, kde také nezmyselnosti boli štandardom. ()

Beliel

Tohle skutečně není horor, ale akční komedie. Od začátku do konce jsem se skvěle bavil a to lépe, než při filmech, které se jako komedie prezentují. Krev, střeva a nadpřirozená ruka. K tomu skvělé hlášky, naprosto neskutečná Zombie squad a nejlepší policejní jednotka na světě. Jo, všechno to do sebe zapadne a člověk se nemůže nudit. ()

Wiceman

Vůbec jsem nečekal, že by dvojka mohla být ještě lepší než jednička a ona namouduši je. V prvním díle jste si nebyli jistí, jestli jde o komedii nebo horor, kdežto tady máte jasno. Nicméně tady je celá ta mytologie ještě dotažená k dokonalosti a krom Nazi zombíku tu máme i zombie Ruské armády. Přidejte k tomu ještě vsuvku amatérského amerického zombie killer týmu a fajnová podívaná je na světě. Původní přeživší se vrací a krom toho, že se z doktora, co nesnáší pohled na krev, stal drsoň se zombie rukou, kterou si může oživit svojí vlastní armádu nemrtvých a jednoho chudáka, co slízne každou ránu :D Závěr tomu nasadil obří korunu :D 5* jak vyšitejch :D ()

Dalajlada

V porovnání s prvním dílem přibylo více humoru a horror téměř odpadl. Bohužel už je to jen vtipná akční podívaná, která nabízí velice zajímavé momenty, ale v podstatě je to jen klon jiných akčňáren. ()

drkaldj

Hned od začátku jde poznat vyšší rozpočet. Scénky s rukou pobaví. Úplně vše je zde povýšeno na vyšší level oproti předchozímu dílu. Tommy Wirkola je norský Neil Marshall (Pád do tmy), případně Sam Raimi (jako na začátcích jejich  kariéry). Toho hodného zombíka mi bylo líto, ale účel plnil. Doufám že se dočkáme v budoucnu nějaké další bitvy protože tato stála za to (vojenský doktor byl fakt super). Na závěr bych snad už jen dodal že láska je prostě láska a je věčná (+ doufám v podobná díla). ()

foldpe

Kdo se chce zasmát a má trochu zvrácenější smysl humor, tenhle kousek je rozhodně vhodným přítelem k večernímu posezení u pivka. Zajímalo by mě, co se režisérovi při vymýšlení tohohle snímku honilo hlavou. Docílil za mě nicméně výborné podívané, u které se člověk nenudí a jen čeká, jaká šílenost se stane v dalších minutách. Krom hlavního hrdiny by metál zasloužila ještě postava zombíka "kamaráda", který by se hodil do každé rodiny... třeba když zapadnete s autem... Tenhle film je prostě morbidní zábava se vším všudy. ()