Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý

Dead Snow 2

Dead Snow: Red vs. Dead

Komedie / Horor / Akční

Norsko / Island, 2014, 100 min

Je to veľmi dobrá akčná hororová komédia, ktorá je pokračovaním vydarenej jednotky. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa okamžite po udalostiach predchádzajúceho dielu, muž, ktorý ako jediný prežil útok nacistických zombií skončí v nemocnici, pričom mu jeho verziu očakávane nikto neverí a sám je obviňovaný z vrážd svojich priateľov. Ale podarí sa mu uniknúť a oživené nacistické zombie sa vo svojom vražednom ťažení chystajú pokračovať a tak chce urobiť všetko preto, aby ich konečne zastavil. A pomáha mu pritom nielen skupina nových priateľov, ale aj zombie ruka, ktorá mu bola omylom prišitá. So spracovaním som nadmieru spokojný, toto pokračovanie ponúka veľký potenciál pre mimoriadne zábavné béčko a ten sa podaril využiť snáď úplne naplno. Úvod okamžite nadviaže na predchádzajúci diel a netreba vôbec na nič čakať, film si už po chvíli nastaví vysokú úroveň zábavnosti a pod tú už ani na okamih neklesne. Je tu množstvo výborných nápadov, tu som mal skutočne miestami pocit, že jedna vydarená sekvencia strieda druhú, navyše tvorcovia sa nebáli žiadnych hraníc a tak nemajú problém ani s tým, čo mnohé podobné filmy a našťastie to ani raz neupadne do stereotypu, neustále prichádza niečo nové. Takže toto ma skutočne bavilo od samotného začiatku až do konca. Akcie je tu plno a je výborná. Po hororovej stránke to očakávane moc nefunguje, keďže o atmosféru alebo napätie tu nejde prakticky vôbec, ale to mi ani trochu neprekáža. Hlavne, že nacistické zombie tu majú plno priestoru, pričom o akciu sa nestarajú len oni, všetky akčné sekvecie sú technicky skvelo zvládnuté, rôznych zabití je tu nespočet a všetko je nápadité, slušné krvavé a aj úplne nekompromisné, keďže tu nie je ušetrený vôbec nikto. A za zmienku stoja hlavne všetky scény s tankom, obzvlášť nekompromisné vhodenie ženy pod pásy alebo smrť chlapca. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavný hrdina je opäť bez problémov, ale sadli mi aj všetky nové postavy, ako fanúšikovia, rukojemník alebo policajt. Réžia a technická stránka sú skvelé, výborná vizuálna stránka, vydarené triky a úplne ideálna atmosféra, tu nemôžem nič vytknúť. Takže som mimoriadne spokojný, vo svojej kategórii patrí Dead snow 2 medzi to najlepšie, čo som vôbec videl a kľudne by som uvítal aj trojku. 79%(10.7.2014)

Od dob Zombielandu a Doghouse uplynula hezká řádka let a máme tu konečně další nadupanou, skvěle fungující a vtipnou zombie komedii. Pokračování předčí svého předchůdce snad ve všech ohledech. Tohle je naprosto jiná liga a neuvěřitelně jsem si to užíval. Nejlepší byl ten zombík, který byl před přeměnou na vozíku. :D Pokud máte rádi zombíky a chcete se pořádně zasmát, pokračování Dead Snow rozhodně nemůžete vynechat.(2.11.2014)

Mierny pokrok v kvalite oproti prvému filmu, ale celkovo to vyjde tak nejak na stejno. Krvi i zombíkov si užijete, technicky veľmi niet čo zlepšovať, tu je to skôr o príbehu. Originálne to nie je, ale ako dôvod na zombie masaker ok. Vtipy a čierny humor sa vyskytujú často, ale ich kvalita je na úrovni pokus-omyl a častejšie to zaváňalo trapasom. Na pozretie fajn, ale čakal som viac. 60%.(6.12.2015)

Jednička mě zklamala v tom, že ačkoli její premisa (skandinávská hororová komedie o nazi zombies) slibovala mnohé, ale film byl nakonec vlastně jen vyvražďovačkou s bizarními způsoby zabití. Dvojka je ale přesně to (a víc), co jsem chtěla. Velmi krvavá, velmi nekorektní, šokující a vtipná. Nápady a vychytávkami se tu nešetří, ale upozorňuji, že bát se nebudete. Smát ale ano, zvlášť pokud máte rádi hodně černý humor. Velký palec nahoru dávám za drzost a politickou nekorektnost (film nešetří děti, matky s kočárky ani důchodce). Wirkola tentokrát přesně věděl co dělá a je radost jeho práci sledovat. A ta poslední scéna! :-D(8.3.2015)

• LIVINGDEAD

Nejdřív jsem si pustil jedničku, abych si připomněl děj. Na Blu Ray verzi parádní podívaná. Napětí, příjemné horské prostředí...Pak jsem pustil dvojku a bohužel, z horroru se stala akční komedie. Přehlídka masek na bitevním poli, přihlouplé trio z USA a jako třešnička na dortu gay z muzea... a ta šukačka na konci - HNUS! Já chtěl vidět horror! Místo toho jsem se modlil, aby tahle nudná komedie skončila.(15.7.2014)

• - Spoiler: Stig Frode Henriksen si zahrál již v prvním díle, a to postavu Roye. Ani tentokrát se jeho postava nedožila závěru. (Corpsegrinder)

• - Film se natáčel zároveň v norštině a angličtině. (Cheeker)

• - Spoiler: Když Martin Hykkerud (Vegar Hoel) jede na hřbitov oživit svou mrtvou přítelkyni z předešlého filmu (Charlotte Frogner), je slyšet píseň "Total Eclipse of the heart" od Bonnie Tyler. Martinova přítelkyně má pak stejné šaty jako právě Bonnie Tyler z videoklipu na onu píseň. (NormanBates)