Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý

Dead Snow 2

Dead Snow: Red vs. Dead

Komedie / Horor / Akční

Norsko / Island, 2014, 100 min

Hravé, krutě černohumorné, bez hranic.(13.7.2014)

Ja neviem, kazdemu sa viac pacil druhy diel, ale ja som sa viac bavila u prveho, ktory mi silno pripominal Cabin in the woods. Jednotka mala nejaku atmosferu, trochu hororu sem a tam, druhy diel bol len akcna crazy komedia.(10.1.2016)

Skvelé pokračovanie skvelého "Dead Snow" priamo nadväzuje na koniec jednotky a bez okolkov na to rozbieha príbeh jediného preživšieho v ambicióznejšom štýle. Ten sa preberá v nemocnici a ešte netuší, že zombíci sa vracajú, aby naplnili starý Hitlerov rozkaz. A ako to býva v hororových pokračovaniach častým zvykom, keď bola jednotka nenápadnejšia, tichšia a hororovejšia, dvojka je veľkolepá, hlučná a zábavnejšia. Všetko je profesionálne natočené, s prvotriednym spracovaním, audiovizuálom, maskami, efektmi a kvalitným gore, no na druhú stranu to rozpúta taký brutálny, drsný, nekomerčný a absolútne nekorektný masaker, že je to radosť pozerať. Ušetrený neostane nik; ani len deti a všetci tu dostávajú na krvavú prdel v epických splatterových scénkach. Už dávno som sa pri nejakom horore tak nenasmial, no našťastie tu je dostatok hororových elementov na to, aby to nepadlo do čistej komédie. Takže u mňa veľká spokojnosť, ale napriek všetkému mám „menšiu“ jednotku stále o kúsok radšej.(30.6.2014)

Komediální gore a splatter fanservice s náležitě ulítlou premisou, hrstkou fungujících fórků, ale bohužel i spoustou prvoplánového podbízení se cílovému publiku. [EFM](27.2.2014)

Kravinka, která ale potěší. Náckům nestačilo, že dostali nakopáno před sedmdesáti léty a tak opět lezou na zemský povrch, aby si to s nima jeden norskej týpek a trojice emerických nerdů rozdala nanovo a... je to prostě jízda, jestli mi jednička přišla spíš trapná než vtipná, tak dvojka... jako takhle, pořád je to hrozná trapárna, ale aspoň už je skutečně ftipná, s dostatkem gore scén (který působí spíš srandovně než nechutně, viz. hadice na benzín z tenkýho střeva) a konečně pořádnou akcí. Ještě pobavilo logo teho Zombie squad, dobré pomrknutí na Devítipalcové hřebíky.(21.9.2014)