Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý

Dead Snow 2

Dead Snow: Red vs. Dead

Komedie / Horor / Akční

Norsko / Island, 2014, 100 min

Šílenství je zpátky s větším rozsahem a lepší formou a mně jen v hlavě lítá otázka, zda je Dead snow 2 nejlepším Zombie Filmem či nejlepší hororovou komedii. První díl byl pro mě průměrnou nezajímavou žánrovkou se slabými digitálními triky a s minimem humoru, ale druhý díl !! mě posadil na zadek. Neskutečnéj masakr od začátku do konce, všude lítají střeva, vnitřnosti, krev pomalu teče i z obrazovky do toho parádní, chytlavý soundtrack a nejlepší masky zombíků, které jsem kdy viděl a také nemůžu nezmínit spousta jak zábavných a vtipných scén, tak i dialogů. No zde si dal opravdu někdo na filmu záležet, perfektní technická i režíjní stránka, film tak dobrý, že v něm musí být 3 světové jazyky, vše šlape jako švýcarské hodinky, milovník gore si opravdu libuje a já se nemohu dočkat další projekce s bongem v ruce. 10/10 Guilty Pleasure.(5.7.2014)

Wirkola natočil ve své domovině jediný dobrý film a to první Mrtvý Sníh, potom mu dali vela peňazí, natočil si s plejádou hvězd slušně odsýpající blbinu (samozřejmě jedině director's cut) a stouplo mu to do hlavy.Zatímco jednička, byla svižná a nápaditá jízda, plná skvělé atmosféry a dokonalého černého humoru, dvojka je rozvleklá nuda s neuvěřitelně násilně našroubovaným humorem.Scénky nejsou vůbec efektivní a svižné, přimomínalo mi to ten styl humoru televizních estrád, kdy někdo udělá fór a vteřinku se trapně čeká, jestli se divák začne smát a on začne, jelikož z produkce řvou smějte se čuráci.Jenže tohle Wirkola řvát nemůže a já mu na to seru.Pár vtipů ušlo, policajtka je kurva sexy a místy je dobře udělaná i akce.Jenže celý to nějak nefunguje, některé scény už jsou i na mě moc a to především výbuch dvou kočárku a sex s mrtvolou,Film paradoxně funguje nejvíc v těch pasážích, ve kterých odkazuje či přímo ukazuje první díl, který byl skvělý, díky sněhu měl úžasnou atmošku a odsýpal (dal jsem 5* mimo jiné) takže na dvojku jsem se tešil jako prase a jako svině byl zase zklamaný.Wirkolovi narostlo ego a už to není taková sranda a vy, kteří jste z jedničky udělali záležitost 59% a tohle jste namrdali na 77% jděte do hajzlu.Snad to spadne tam, kde to má být, na 50%.(19.7.2014)

Ja neviem, kazdemu sa viac pacil druhy diel, ale ja som sa viac bavila u prveho, ktory mi silno pripominal Cabin in the woods. Jednotka mala nejaku atmosferu, trochu hororu sem a tam, druhy diel bol len akcna crazy komedia.(10.1.2016)

Tak mám pocit, že nám Wirkola dospěl. Naznačovali to už jeho předchozí Lovci čarodějnic. Po vyloženě teenagerskejch blbinkách typu Kill Buljo a Død snø je tu najednou dospělácká komedie plná skvělejch gagů a povedenejch hlášek, navíc s emočně silným závěrem! :-) Vidět slabší jedničku není třeba, je to vlastně ztráta času, bohatě stačí pětiminutový shrnutí předcházejících událostí na začátku týhle parádní zombie-komedie.(25.10.2014)

Na rozdíl od prvního dílu, kdy první polovina filmu byla neskutečně nudná, se ve dvojce tvůrci pořádně rozšoupli a už od začátku servírují divákovi jednu vtipnou nebo masakrózní scénu za druhou... Ušetřeni před, s ničím se neseroucími se, zombie nacisty nejsou ani malé děti na pískovišti, ani invalidé na vozíčcích, ani maminky s miminky v kočárcích... Prostě nikdo (a tak to má být)... Gorefest je to výborný, komediální scény, až na pár trapných a podbízejících se scének fungují na jedničku, hluchých mít je opravdu pomálu... Za mě tedy spokojenost a po shlédnutí závěrečné scénky po titulcích, doufám, že vznikne třetí díl...(15.7.2014)