Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý

Dead Snow 2

Dead Snow: Red vs. Dead

Komedie / Horor / Akční

Norsko / Island, 2014, 100 min

Rozpočet NOK 35 miliónov ($5,6milióna)Tržby Celosvetovo $1,149,000▐ teda, tak toto je haluz, do ktorej okrem Naci zombiikov zasiahnú aj ruský zombii a likvidačný zombii tím z USA, fakt haluz veľkolepá, masky premakané, krvavá likvidácia až nadmieru a nápaditosť teda tá sa tu sype tiež vo veľkom, moc podarené /80%/(17.7.2014)

Chudák tetuška na vozíčku... ale snažila sa, teda aspoň v rámci možností. Chudák detičky na pieskovisku... aha, tank! Ups, tak už sme pod ním. Chudák mamičky s bábätkami v kočiarikoch. Áno, aj tie si zalietajú. Vlastne, tu poletujú všetky časti tela a s vnútornosťami a črevami sa dajú robiť hotové zázraky. Zasnežené prostredie je síce preč, ale film baví rovnako. Pravá, nefalšovaná masakráž, nič pre milovníkov "filmového umenia", ale pre mňa ako šité na mieru a dúfam, že bude aj trojka. Konečne začína tohtoročným hororom svitať na lepšie časy, len tak ďalej.(1.7.2014)

Šílenství je zpátky s větším rozsahem a lepší formou a mně jen v hlavě lítá otázka, zda je Dead snow 2 nejlepším Zombie Filmem či nejlepší hororovou komedii. První díl byl pro mě průměrnou nezajímavou žánrovkou se slabými digitálními triky a s minimem humoru, ale druhý díl !! mě posadil na zadek. Neskutečnéj masakr od začátku do konce, všude lítají střeva, vnitřnosti, krev pomalu teče i z obrazovky do toho parádní, chytlavý soundtrack a nejlepší masky zombíků, které jsem kdy viděl a také nemůžu nezmínit spousta jak zábavných a vtipných scén, tak i dialogů. No zde si dal opravdu někdo na filmu záležet, perfektní technická i režíjní stránka, film tak dobrý, že v něm musí být 3 světové jazyky, vše šlape jako švýcarské hodinky, milovník gore si opravdu libuje a já se nemohu dočkat další projekce s bongem v ruce. 10/10 Guilty Pleasure.(5.7.2014)

// Distribútor: Well Go USA // Počet premietajúcich kín v USA: 25 // Otvárací Víkend v USA: $17,331 //(19.8.2015)

Krotitel hobitů má konečně důstojného nástupce na poli krvavých úletů! Takže sice nemáme maminku co žere vlčáky vcelku, ale máme poměrně nepodařenou masáž srdce. Nemáme kreativní použití sekačky na trávu, ale máme ještě kreativnější použití pro tenké střevo. Srk, srk. Sex mrtvých máme nahrazen sexem s mrtvou a mrtvých dětí a matek není nikdy dost. Sečteno, podtrženo, máme radost Vincente.(13.11.2014)

• - Spoiler: Když Martin Hykkerud (Vegar Hoel) jede na hřbitov oživit svou mrtvou přítelkyni z předešlého filmu (Charlotte Frogner), je slyšet píseň "Total Eclipse of the heart" od Bonnie Tyler. Martinova přítelkyně má pak stejné šaty jako právě Bonnie Tyler z videoklipu na onu píseň. (NormanBates)

• - Ve filmu je použita pojízdná replika tanku Pz.Kpfw. VI Tiger postavená na podvozku sovětského tanku T-55. Ta je jinak k vidění ve vojenském muzeu Munkedal ve Švédsku. (p3tris)

• - Film se natáčel zároveň v norštině a angličtině. (Cheeker)