V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

barker3040

Jestli jsem se bavil nad jedničkou, tak dvojka vše naprosto překonává. Ten film má vše co je potřeba k zájmu diváka, Najde si v něm něco opravdu každý. Tento kousek totiž nepostrádá akci, krev, oddělené končetiny, napětí, nácky, zombie, hromadu vtipu, hlášek a dokonce ani romantiku s láskou doslova až za hrob. ()

iarda

Abych řekl pravdu, od té doby, co jsem viděl Braindead a Bad taste od Jacksona jsem nečekal, že najdu něco, co by mě v tomto žánru dokázalo překvapit. Ale stalo se a režisér opravdu posunul hranice zombie filmu zas o kousek dál. Kdo má rád horory, nadsázku a černý humor, přijde si zaručeně na své. ()

Lyshitski

Varování: V tomto filmu nejsou žádné části lidského těla v bezpečí. Během filmu nebyla zraněna ani usmrcena žádná zombie. Tvůrci filmu nenesou odpovědnost za stav vaší bránice při jeho sledování. Film není vhodný pro děti a milovníky Twilight Ságy. Tak si to shrneme. Perfektní neohraný humor? Máme. Hromada mrtvého pochodujícího masa? Máme. Parádní gore efekty? Máme. Nacisty? Máme. Sověty? Taky. Vlastního zombie otroka? Zatím jetšě ne. Co chtít více? Jedině snad další pokračování. Já osobně jsem se už dlouho u ničeho takhle nezasmál. Jsem rád, že někdo konečně natočil něco, co není stokrát omletým recyklátem. Pokud máte rádi vše výše uvedené, je tento zombie masakr směrován právě k vám.Já filmu uděluji pravou rukou napsaných 89%. ()

Pincos

5 z 5. Opravdu můžeme vidět, že si producenti dali záležet, aby diváka opravdu pobavili. Film obsahuje skutečně černý humor (viz scénka Tiger vs děti). Pro ty, kteří rádi krev a černý humor, určitě doporučuju, smál jsem se celých 100 minut ()

Bafit

Přáteléé. Po prvním dílu jsem se trochu bál co z toho vzejde, ale nakonec jsem se celkem i bavil a usoudil, že ten slabší článek byl právě díl první. Pěkné překvapení ()

ciapok

plný počet dávam tak ľahko, ako sa štiepačka prebije cez lebku zmrznutého zombíka. Pri jednotke som trochu váhal dať full, no bol to evidentne predkrm k týmto hodom zo severského stola. Extrémne zábavné, cynické, trochu desivé, akčné, drsné a ešte raz zábavné ! A nie je to nijaká nízkorozpočtová akože ironická, narýchlo zbuchnutá študentská recesia, je to poctivý, dobre odprodukovaný vyspelý celovečerák. Opäť teda zadul svieži, mocný severák a nastolil dominanciu v žánri ! plesám, až mi čierne zvratky klepotajú na stôl :D ... no a záverečná scéna ... uf to bolo veľmi blízko mojej hranice ;) ()

balstar007

Podle mě úspěšné pokračování nacistických zabijáků. Co se týče prvního dílu tk tohle bylo podle mého názoru o hodně lepší. Plno vtipných scén u kterých jsem se velmi zasmál i když to bylo pojato v černém humoru ale jak horror a komedie to jde dohromady u tohodle filmu ano ;-) Můžu říct jediné prostě slušnej horor proto dávám 4 hvězdičky :-) Doufám že bude zase někdy pokračování ???? ()

kratajirka

A paráda pokračuje. Killing scény udělané ve stylu "odčerpáme benzín pomocí tenkého střeva" :D Hej já už chci další film z této produkce. Bombových 80% ()

Sekyn

To byla ale moc pěkná blbost :-) nemohl jsem jinak než 4 hvězdy. Tři by byly za tak pěkné nápady málo. Pokud jste fandou tahání střev a cákání krve, určitě vám tohle nesmí ujít. Já teda zrovna takovým fanouškem nejsem, ale přesto jsem se celkem bavil. A když už tu Červeňák hodnotí nejlepší scénu, tak pro mě to bylo rozhodně doplnění pohonných hmot pro tank :-) ()

vincenzzo7

To že to bude sračka jsem věděl ale co jsem nečekal že mě to tak pobaví :-D s klidným svědomím dávám tři hvězdy je to fakt zábavička ale na hlavní večerní film bych to nedoporučoval spíš taková nedělní zombíodechovka ;) ()

Scorpik87

No to jsem teda nečekal. Takovýhle filmík se zombie se špetkou humoru. První díl byl spíš slabý horror ale druhý díl ten mě teda uzemnil, masáž srdce plesk zlomený hrudník a to jsem si myslel prvně že toho kluka oživí, pak ženský utíkají s kočárkama už jsem si myslel že je Herzog nechá utéct no nic poslal tankovou střelu. A závěr to byl humáč vykopat svou dívku a pak . . . Rozvádět to nebudu ale fujtajbl. No mě se film líbil tak že se na něj opět podívám :) ()

lineker

Šílená ujeťárna, kde krom pojídání vlastních výkalů je potřeba se připravit na vše. Wirkola se oproti jedničce rozhodl tít do živého od samého začátku. Trochu škoda, že film se vystřílí v první hodině a nápady na final faight, jako by došly. Ale i tak skvělá jízdá! ()

Pollini

Tolik střev jsem ve filmu ještě nikdy neviděla. Nevěděla jsem jestli dřív zvracet nebo se smát. Tolik krve a humusu a to mám silný žaludek. Pro zastánce nechutných scén jsou to hotové hody. Příznivci si jistě přijdou na své. Hvěždičkama radši nehodnotím. ()

baronGrga

Wirkola se pustil do odvážného projektu, který mohl dopadnout lecjak. Jestliže si v jedničce tak trochu zahrával s hororovými klišé a do mrtvolného sněhu poházel pár vtípků, u nichž jeden mohl váhat, zda jsou ulítlé záměrně, nebo jde jen o špatný Wirkolův vkus, ve dvojce již není pro podobná dilemata prostor. Wirkola zcela obdivuhodně dokázal nalézt přesně tu mez, která ještě snese všechny jeho společensko-etické nekorektnosti, aby královsky pobavil, aniž by současně sklouzl k trapnosti. Vtip obstarává Wirkola jednak čerpaje z absurdity samotné situace, kdy zadumanou norskou krajinu brázdí zašedlí Einsatzgruppen s vypůjčeným tankem, k čemuž se samozřejmě další bizarnosti nabalují eins zwei, jednak prostřednictvím trojice Američanů, kteřížto svým "američanstvím" jako vystřiženým z hollywoodských filmů působí mezi rozvážnými mlčenlivými Nory jako sloni v porcelánu. Død Snø 2 mohlo dopadnout otřesně, ale, možná až nepochopitelně, nedopadlo. 75%. ()

Edwin44

Podle mě mnohem lepší jak jednička. V jedničce trvalo až moc dlouho než se dostavila akce, tady ve dvojce se "vraždí" hned ze začátku. Sice si mohli odpustit to trapný shrnutí prvního dílu, jako by tohle byl nějakej seriál, ale aspon si člověk připomnel co se stalo. Tentokrát je tu víc krve víc nechutností viz např konec uplnej..ble. Finalní bitva mohla bejt trošku epičtější ale i tak to ušlo. Oceňuju hodně to, že se to všechno odehrávalo za dne, že to nebyly klasický noční horor kdy vidíte velký prd většinu filmu. Dost jsem se i zasmál, u mě spokojenost. ()

Kokotek230mm

Wirkola asi sežral hodně vtipnej papírek napuštěnej LSD a to mu asi pořádně hýblo s s fantasii .. tohle byl úlet roku a nic mě tak dlouho nepobavilo , jako SSák co si lohne pzkpfw tigra a jde si pro svou kořist z války.. Jinak nečekejt nic víc, než kupu pořáný zombie zábavy , kde se nakonec střetnou Růdoarmějci vs Divize SS zřejmě Totenkopf.. 95 % . Na tyhle ůchylárny ja mám buňky ()

KiR0

Tak takhle ulítlý film nepamatuji. Snad všechny scény byly dotaženy ad absurdum, některé scény jsou lehce morbidní, závěr ukončen "hollywoodským love story", to vše propleteno tenkou dějovou linkou lehce přiblblých policistů, v jejichž rajónu od roku 1974 nebyla žádná vražda - co dodat?... Snad jen pokud se bude natáčet 3 pokračování, tak si ho nenechám dojít ()

vrch07256732

1-ku som preskočil a pozrel si rovno toto. Vynikajúca zábava, suchý severský Humor, geniálni típci (Zombie komando USA nemá chybu), akcia, splatter nešetrí nikoho od nemluvniat po dôchodcov, nástup ruských zombíkov, atď... k tomu tu a tam geniálne hlášky...jednoducho čierna splatter komédia ako má byť. Určite aj na 2 pozretia aby si človek vychutnal spústu detailov čo na prvé pozretie uniknú. ROZHODNE to nie je film pre všetký krvné skupiny, ale komu sa páčil Braindead a podobné tu si príde na svoje. ()