Trabantem až na konec světa

• slovenský

Trabantom až na koniec sveta

Trabant vs. South America

(festivalový název)

Dokumentární / Road movie

Česko, 2014, 98 min

Seriál byl až trochu moc roztáhlej, tohle je zase moc vosekaný, nicméně mimořádný zážitek to je v obou případech.(1.2.2015)

• Lanark

Věřím, že být u toho mohlo být dobrodružství. A chápu, že pro gaučáky a fotříky, kteří si rozzuřené sekačky leštili ve svých garážích to může být terno. Pro mne to byl pouze nádherně natočený!, nicméně obsahově ne příliš zajímavý cestopis. O samotných místech, lidech kteří tam žijí a jejich kultuře se tu téměř nic nedozvíte. Zato o tom, kam všude trabant (ne)vyjede a (ne)zapadne se toho dozvíte až moc. Jestli vás tohle baví, tak v pohodě. Mě bohužel ne.(18.3.2014)

Spolehlivě nejlepší video z dovolený, během jehož sledování si člověk připadá tak trochu jako sráč a závidí aktérům každou lapálii. Sympatické je zejména, že se všichni vykašlali na "světový dokument" s chlapskými emocemi a smyčci v pozadí, ale naopak je to prodchnutý takovym tim českym patlalstvím, korunovaným sem tam nějakou kurvou a prdelí, sem tam nějakou sympaticky vtipnou debilitou (za mě vede uzavřením důkladné technické kontroly trabantů po průjezdu pralesem nacouváním do betonovýho sloupu). "My sme ty vole v pěti tisících metrech a budem tady ty vole předvádět Krále Šumavy."(24.7.2014)

• - Film otvára pôvodná nemecká reklama na vozidlo Trabant 601 z roku 1964. (georgieMT82)

• - V jedné ze scén se seznámíme i s kameramanem snímku, konkrétně v té ze začátku výpravy, Kameraman přijde zmlácený za ostatními a oznámí jim, že přespolní se mu pokusili ukrást kameru. (M.u.t.t.t.y)

• - Nikdo ze štábu - ani sám Dan Přibáň -  neumí dobře španělsky ani portugalsky, přesto se na cestu štáb vydal. (Terva)

• Dan Přibáň