Trabantem až na konec světa

• slovenský

Trabantom až na koniec sveta

Trabant vs. South America

(festivalový název)

Dokumentární / Road movie

Česko, 2014, 98 min

Nedělal bych z toho zase pecku nezapomenutelných rozměrů - na sobotní odpoledne do televize super, na české poměry úkaz, ale jinak nic závratně výjmečného. Ani nápadem, ani provedením, ani humorem.(9.11.2015)

Seriál byl až trochu moc roztáhlej, tohle je zase moc vosekaný, nicméně mimořádný zážitek to je v obou případech.(1.2.2015)

• Attta

Tohle nechci hodnotit, protože byť se mi některé části zpracování nelíbí, tak si to stále zaslouží velký obdiv. Věřím že si to všchni suprově užili a smekám před nima kloubouk, nicméně některé jejich komentáře jsou mi prostě nesympatické a naopak nejsypmatičtější byli poláci s naším slovenským sousedem. Možná mi nesedl střih nebo komentář, fakt nevím. Tak jak tak to stojí za zkouknutí.(17.12.2014)

Jsem sice zvyklý na kvalitu vánočních speciálů Top Gearu, ale na české poměry je trabantové dobrodružství také svým způsobem zábavné. Bohužel tento dokument trpí nevyvážeností mezi nudnými pasážemi (přejezdy, opakování podobných scén, koupání) a potenciálně zajímavými pasážemi, které jsou nastříhané zase zbytečně zkratkovitě (problémy na cestě, opravy, technické záležitosti). Předchozí Afrika mi proto přišla zpracováním o něco lepší. 70%(14.10.2014)

4 hvězdy objektivní, jedna navrch subjektivní. Parádní práce a zábava, srovnatelná s bezva přednáškami Dana Přibáně. Malý sál Světozoru narvaný k prasknutí.(15.3.2014)