poster

Trabantem až na konec světa

 • slovenský

  Trabantom až na koniec sveta

 • anglický

  Trabant vs. South America

  (festivalový název)

Dokumentární / Road movie

Česko, 2014, 98 min

 • cervajzik
  ***

  Po skvělé Africe přišlo menší zklamání. Tentokrát bylo putování takové dost zdlouhavé, místy až nezajímavé. Na můj vkus bylo ve filmu až příliš nicneříkajících "koridorových" záběrů kabiny či prosté silnice. Oproti Africe bylo dost ubráno na zajímavých doplňujících informacích, přičemž právě ty mě na celé cestě bavily nejvíce. Ze zajímavých míst Jižní Ameriky jich bohužel bylo navštíveno opravdu málo, zde film jednoznačně nenaplňuje potenciál. Nakonec to zachraňují tradičně perfektní momenty s náhodnými problémy (motor, most...). Jako oddechovka se na to koukat dá, jen je třeba nemít přehnaná očekávání. 65%(12.1.2015)

 • heyda
  *****

  No je to už asi rok, co jsem byl naposledy v kině, ale nemohl jsem si po tak dlouhé době vybrat lepší film než mé oblíbené trabantíky, jak si to peláší napříč Jižní Amerikou. Kdybych měl být objektivní, tak Afrika byla přece jen o maličký chloupek lepší, především díky úžasné hudbě a divočejší přírodě. Také bych se nebál do filmu přidat ještě nějakých 15 - 20 minut záběrů z amazonských pralesů, pouští a hlavně setkání s místními lidmi. Takto skvělý projekt by klidně utáhl stopáž 110 - 120 minut. Nicméně v tomto sestřihu je zase větší sranda, takže pokud má člověk chmury, tak tohle mu jednoznačně zvedne náladu. Co se týče hodnocení, tak určitě zde bude klesat, přece jenom je to fanouškovská záležitost, každopádně jsem rád, že jsem si zpříjemnil večer a alespoň zas trochu podpořil Dana a ty ostatní blázny v tom, aby nic nebalili a co nevidět vyrazili pokořit třeba Austrálii a Nový Zéland. My fanoušci se nechme překvapit a vy ostatní radši sledujte Ordinaci v Růžové zahradě. :-D 90% ___ (Africe jsem dal 100%)(19.3.2014)

 • Chrustyn
  ***

  Ze začátku zábavný s odstupem času trochu stereotypní dokument o česko-slovenské posádce napříč Jižní Amerikou v letitých automobilech.(28.9.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Celkem bylo pořízeno 480 hodin filmového materiálu. (willy1)

 • - Cestovalo se skrze šest jihoamerických států, konkrétně přes státy Guyana, Peru, Bolívie, Brazílie, Chile a Argentina. (Terva)

 • - Nikdo ze štábu - ani sám Dan Přibáň -  neumí dobře španělsky ani portugalsky, přesto se na cestu štáb vydal. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace