Zlo nikdy nespí

• USA Before I Wake (více)

Poté, co Jessie (Kate Bosworth) a Mark (Thomas Jane) ztratí svého syna, adoptují do své péče 8letého chlapečka Codyho. Cody je nesmírně citlivý a hodný, má však jedno velké tajemství - bojí se usínání. Jessie s Markem zpočátku předpokládají, že jeho averze ke spánku je trauma z jeho předchozích nestabilních domovů a nešťastných rodin, kterými prošel. Brzy ale zjistí něco úplně jiného: Codyho sny se stávají skutečnými, když spí. Jeho snění může být plné přenádherných barev či pro rodiče neuvěřitelných zázraků, jako je chvilkové zjevení jejich mrtvého synka. Codyho noční můry jsou naopak až příliš reálné a všichni tři se pomalu dostávají na pokraj šílenství. Chtějí-li se zachránit, musí se Jessie s Markem vydat na nebezpečné pátrání a nalézt pravdu o Codyho nočních můrách... (Bohemia MP)

Sfinkter

Prototyp mainstreamové hororové pohádky, který zaručuje určitou kvalitu, na druhou stranu však rutinu bez nabídky něčeho opravdu originálního. ()

uiu

Dobrej rozjedz, kdyby se jednalo o pilot k sci-fi seriálu, jako "horor" film rozhodně nepůsobí. Cody má dar v podobě toho, že když spí, tak jeho sny se zhmotňují a jsou skutečné. A ve snu má i nějakého bubáka, co požírá lidi. Jako epizoda Grimm dobré, jako celovečerní film, špatné. ()

venison

Béčkový horůrek "Zlo nikdy nespí" mne příjemně překvapil svým ústředním nápadem na hlavního bubáka.. Představa zhmotnění snů je úžasná. A také lehce využitelná v děsivých filmech, pokud se Vám zrovna zdá noční můra.. Potenciál snímek má, bohužel plně nevyužitý.. Bála jsem se málo, ale celkově mě příběh, i přes laciné vizuální efekty, bavil.. Velké mínus přisuzuji hlavním hercům, kteří ztvárnili adoptivní rodiče - vypadají jako přestárlí pornoherci.. Oproti tomu mladinký Jacob Tremblay byl dobrou volbou.. Tenhle chlapec má fakt talent, bavil mě už ve filmu "The Room".. Pokud jeho dětská hvězda rychle nevyhasne, mohl by z něj být do budoucna obstojný herec.. Měl by si ale začít vybírat lepší kategorie filmů než byl tento.. ()

Jazzzz

Moji vyhodou zrejme bylo, ze jsem od filmu na ktery jsem nahadou narazil v televizi mnoho necekal. Diky tomu jsem jim byl misty i prijemne prekvapen. Rozhodne jsem se nenudil a jakozto vecny mrmlal ohledne toho jak horory obvykle konci, jsem byl se zaverecnou pointou spokojen, davala mi smysl a logiku. Proc tedy po kladnem komentari pouze tri hvezdy? Film lec neni nudnym, neni ani zadnou peckou a vse co v nem je lze vstrebat ihned na prvni shlednuti. Rozhodne v nem neni nic co by mne primelo k tomu si ho v dohledne budoucnosti poustet znovu. ()

Danny F.

Film se děsně táhne. Obzvlášť prvních 45 minut. Lekaček pár a v malém množství dobře lekací. Samotný závěr filmu byl o mnoho lepší, to se film teprve rozjel. 50% ()

Yoda sama

Milé temné fantasy o prekonávaní bolesti zo straty. Flanaganove filmy sú zaujímavé, teším sa, keď nájde ten pravý nápad a konečne nám totálne vytrie zrak. ()

VasaX

Zajímavý ústřední námět o silné fantasii, jenž dokáže zhmotnit nejen motýlka. Osobně jsem zklamaný i když jsem moc nečekal, protože je to takové unylé a v podstatě zde není ani nitka pouta k ústředním postavám (leda adoptivní otec, ten hlavní, ne ten z úvodu, měl alespoň trochu mých sympatií). Za mě to jako horor moc nefunguje (i když se tam naroubují lekačky), přeci jen to "poselství" je trochu někde jinde a tu hororovou stopu rozbíjí. Škoda, nápad byl dobrý, ale zpracování i provedení je zde ten hlavní horor. ()

Trapper33

Docela pohodový film, který ale opakuje spoustu věcí co tu již bylo a ani pořádně neděsí. Bubák se mi docela líbil, až do finální části a jejího rozuzlení, které mi celý dojem totálně zničilo. ()

Forsberg11

Vcelku pozerateľná ducharina, ktorá ako jednorázová záležitosť nemôže uraziť. Našlo sa tu pár skutočne znepokojivých a desivých scén. Niektoré ľakačky boli naopak zreteľne samoúčelné a zbytočné. Také strašenie pre strašenie.Čo sa týka konca, na rozdiel od ostatných, ma celkom potešil. Všekto bolo zrozumiteľne vystvetlené a objasenené. Aspoň raz za čas môže mať film aj normálny koniec. 60 %!! ()

sedm.1

Toto emočně mysteriózní drama mě tedy bohužel příliš neoslovilo, a to třeba už jen právě ze zavádějícího žánrového zaškatulkování, neboť tato podívaná má s thrillerem, natož pak s hororem, skutečně jen pramálo společného. Before I Wake je totiž vážně především rodinným dramatem, kde se díky tématu mrtvých dětí tlačí nekompromisně na emoční notu, kterou nechci tedy označovat za nějak vyloženě nepůsobivou, či nefunkční, ale to, že se tam třikrát za film objeví nevýrazný bubák, vydávající tak akorát rádobystrašidelné pazvuky, to příliš hororové radosti nepřinese a na thriller je to pak zase zcela zproštěno napětí a atmosféry, a po celou dobu se zde vážně spíš hraje na vývoj vztahů a charakterů jednotlivých postav. Samotná zápletka má pak nepřebernou spoustu much, tedy pardon, motýlů, a to doslova, celé mi to přišlo strašně naivně vykonstruovaný, bez výraznějších a záživnějších momentů, s prapodivnou pointou, která vyzněla vyloženě nudně a nenápaditě, veškeré postavy se pak navíc po celou dobu chovají divným, nepřirozeným, případně až iritujícím způsobem, prostě slabota, na které vážně nevím, co bych ohodnotil kladně, snad tedy až na profesionální zpracování, ale to mě do varu tedy vážně dnes už nedostane. Nebavil jsem se, ale nudou mě to o rozum také nepřipravilo. ()

bari68

Freddy Krueger v inej podobe plus trochu toho sentimentálneho sociálneho psychologického dramatu o stratenom synovi. No, desivá atmosféra tu moc nefunguje, všetko je to také akoby viac rozprávkové než hororové. P.S. Jeden z filmov na ktorý hneď po zhliadnutí zabudnete. Ja som toho žiarivým prípadom, keď po týždni píšem tento komentár a márne hľadám myšlienky a slová. ()

Han22

Nevyužití potenciál. Od Nočních můr v Elm Street tu nebyl žádný pořádný horor se sny a bohužel Zlo nikdy nespí to nebude. Nápad s klučinou, který zhmotňuje vše co se mu zdá je k nezaplacení. Bohužel je na to naplácnuté rodinné melodrama o manželském páru, který ztratil dítě a vzájemně se odcizil. A ze snů zbývá jen spousta motýlů a jeden bubák. Ten je docela strašidelný, ale víceméně klasický (proč všichni duchové poslední let křičí?) a jeho samotné jméno je docela spoiler. Byl jsem sice zvědavý jak to dopadne a finále bylo slušné, ale to je málo. ()

iXtr3m3

Hororové prvky slúžia v tomto filme podobne ako sci-fi prvky v Passengers, t.j. len ako pozadie k ťažkému životnému príbehu. Rovnako ako Passengers boli romantickým príbehom odohrávajúcim sa v dokonalom sci-fi audiovizuálnom spracovaní, tak tak isto je Somnia ťažkou životnou drámou odohrávajúcou sa v reálnom svete dospelých, do ktorého sa tlačí rozprávkový svet detí. Nie, nie je to horor ani thriller, je to dráma s happyendom s úsmevom cez slzy a myšlienkou na lepší zajtrajšok. ()

Corpsegrinder

Mike Flanagan se po tomhle definitivně zařazuje na post kurviče hororů, protože cokoliv na co sáhne jde automaticky do prdele. Od začátku mě sraly především dialogy který jsou naprosto šílený a v reálu lidi takhle prostě nemluví. Zejména všechny scény z těch psychosezení s terapeutem jsou vážně na zastřelení. Nejhorší je to však s hlavní dvojicí, Thomas Janička ještě ujde ale Kate Bosworth je antiherečka jak prase a s každou další minutou jsem doufal že tam vtrhne nějakej duchcát a ukopne jí hlavu. Samotný strašení je spíš srandovní a doopravdy jsem se v tom filmu bál asi jednou a to ve scéně kde jim po bytě lítaj motýli, jelikož hmyz naprosto nesnášim. Takže když tam na scénu vtrhnul hlavní bubákof (kterej mimochodem vypadá jako vyzáblej člověk v masce kostlivce od Vietnamců) tak jsem se cejtil pohodlněji. Sice použiju otřepanou frázi ale tohle bych hororem nenazval, je to pouhý paranormální rodinný drama pro těhotný a blbý (né nutně jedna a ta samá osoba). ()

Litvicek

Koukatelné. Hlavní herecký pár je kombinací "umím" a "jdi se vyjebat". Respektive, On, všechny scény zdařilé a herecky skvěle provedené. Ona, bezduchý odříkávající robot s předvedením 0 % emocí (snad kromě jedné scény). Klučina velmi fajn. Vždycky je šílené sledovat, jak takhle mladý člověk může na plátně hrát tak výborně. Pokud jde o příběh, je to velmi slabé jak neobnošené spodní prádlo. Necítíme žádný strach, žádnou potřebu husí kůže a tak nějak čekáme na konec filmu. Nůůůdááá. Každopádně, dokoukal jsem to a pár scén bylo fajn, tudíž se ten průměr dá uznat, i když s velkým štěstím. ()

Hanys_

Tohle bylo sakra divné. Nemůžu říct, že bych se párkrát nelekl, ten nápad taky nebyl špatný, jenže to všechno pohřbívá ten stupido scénář. Protože přece není normální, že když dítě zhmotňuje své sny, tak se všichni dospělí budou tvářit, že to je úplně normální a bězná věc. ()

Jespi

Dobrý nápad, debilní zpracování, občas logika absolutně v prd.... Malej kluk to zahrál dobře, za to rodiče docela fail. A když ti stvůra sežere manžela, tak to mají emancipované ženy 21. století v <> a brečí nad adoptovaným dítětem. 25% ()

lucijelucije

Sice duchárna, ale zajímavý námět. Krásná vizuální stránka, do doby, než se začne zjevovat podsvětí, ale i tak to stojí za to. A hlavně, děj je ukončen, což musím říct, je větší plus, než se zdá.Určitě tři hvězdy, protože k tomu všemu, má Before I Wake i příběh. ()

qxkamo

Celkom chutny hororik s dobrou davkou fantazie, avsak celkom milym spracovanim. Nakolko horor pracuje so znacne tichymi scenami, do ktorych vleti standardne silny treskot, krik a moment prekvapenia, aj som sa obcas zlakol, cize ucel to plnilo. Po tretine filmu je uz mozne predvidat, kedy treba ubrat hlasitost. Tvorcovia stavili aj na talentovaneho chlapceka z filmu Room, ktory to zahral znova skvele. ()

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)