Slow West

Šestnáctiletý Jay přicestoval ze Skotska do amerického Colorada 19. století, aby pátral po ženě, kterou miluje. Evropskému zelenáčovi dělá společnost nájemný zabiják Silas, který souhlasil, že ho za úplatu na cestě ochrání. Divoký západ však není místo, kde by věci vycházely přesně podle plánu, a tak Jay zažije během svého putování celou řadu zvratů v nekompromisním duchu tohoto vysoce autorského westernu. (AČFK)

Maq

Slabé. A jestli v tom začnete hledat nějaký smysl nebo dokonce "poselství", tak běžte doprdele. ()

slunicko2

Westernoidová balada o lásce a životních hodnotách. 1)  Toto není akční thriller ani western. Ve filmu rozmlouvají dnešní lidé s dnešními vědomostmi, kteří vnímají svět dnešním pohledem. Nepíše se rok 1870, ale rok 2015 a nejsme na Divokém Západě, ale na Novém Zélandě. Film nepůsobí autenticky, což ovšem neznamená, že je špatný. Dnešní desperados se prostě přenesli časem do 19. století._____ 2)  Roztomilá je i stylizace střelby - jak všichni s tehdejšími nepřesnými a špatně seřízenými bouchačkami uměli zacházet a jak se strefili vždy na první pokus!_____ 3)  Režisér a scenárista (jinak také hudebník) Skot John Maclean (věk jsem nezjistil) vystudoval malířství. Poté osm let za klávesami, samplery a gramofony spolu se třemi kamarády z vysoké školy (Beta Band) vytvářel art-pop. Kamarádství s Fassbenderem vedlo k natočení dvou krátkých filmů a posléze i této celovečerní prvotiny._____ 4)  Zaujali mě 18letý Australan Kodi Smit-McPhee (zamilovaný Jay) a 37letý irský Němec (nebo německý Ir?) Michael Fassbender (Jayův parťák Silas). Věk uvádím k roku 2014._____ 5)  Zajímavý koment: Matty****, burton*****. Bystrý koment: JitkaCardova*****, která poznala, že nejde o western (sláva, alespoň někdo!)._____ 6)  Všechno už víme, zbývá jen vyrazit. Ho! For the West! ()

rockyt

a teď bych chtěl režiséra poprosit o rychlý východ, protože jestli ten název bude stejně trefný jako v tomto případě, tak to bude pěkná mela! Pomalé tempo filmu je doslova hypnotizující. Nádherně nasnímaný film svým pomalým tempem vtáhne a nepustí až do vyhroceného finále. Příběh asi ničím nepřekvapí, ale přesto jsem na konci nedýchal a jenom zíral. A poučení pro příští generace? První láska nikdy nevydrží, ale udělá vám vždycky pořádnou díru do srdce. ()

Lucjen

John Maclean akoby si uvedomoval, že príbeh nie je ani zďaleka 100 percentný a vyrovnáva to spracovaním - dobré svižné tempo, zvýraznené hudbou a určitý nadpriemer si pán režisér zaisťuje obsadením. Ľahko strávených 84 minút, ktoré by som nemala problém zopakovať. ()

JohnMiller

Ako som už neraz spomínal, western ako filmový žáner, patrí k mojim veľmi obľúbeným. Ide o takú moju srdcovú záležitosť pre ktorú mám slabosť, takže keď vidím, že sa nejaký dnešný tvorca pokúsi znovuzrodiť tento dávno zabudnutý žáner, je isté, že mu musím dať šancu a film si pozrieť. Ešte predtým, než som si to pozrel, ma tento kúsok zaujal niekoľkými prvkami. Hlavnú postavu tu hrá Michael Fassbender, ktorý už hral v takom polowesterne 12 YEARS A SLAVE, ktorý sa stal mimochodom najlepším filmom za rok 2013 podľa filmovej ceny OSCAR. Tam sa mu postava krutého plantážnika nesmierne hodila a sadla mu. Ďalšia vec ktorú by som chcel spomenúť je tá, že časopis CINEMA, Slow West ospevoval ako Artový Western... Také spojenie sa nevidí každý deň. Vo svojom živote som mal zatiaľ iba raz takú česť vidieť artový western a aj to bol mindfuck od Alejandra Jodorowského EL TOPO ale zase to je kapitola sama o sebe. Ide o pekný western, výprava a produkcia si dali náramne záležať, hoci to bolo viacmenej v komornej atmosfére, v ktorom sa dej krútil iba okolo pár postáv. Musím pochváliť vizuálnu stránku a cit pre detail, bolo to niečo nádherné. Kamera mala srdiečko na tom správnom mieste. V nádherných umeleckých záberoch som sa priamo vyžíval. Je to všetko nádherné ale tieto faktory ešte nerobia s filmu čistý art. Prekážal mi jednoduchý príbeh v ktorom sa dokopy nič nedialo. Jeden 16 ročný fagan zo Škótska sa zaľúbil do dievčaťa, ktoré ušlo do USA a tak sa rozhodol, že ju pôjde nájsť. Ako trasu si zvolil Indiánske teritórium plné banditov. tu stretáva samotára (Michael Fassbender) ktorý mu za žold pomôže prejsť toto nebezpečné územie. Ono je to krátky film, takže sa to vlečie iba hodinu až sa nakoniec film dostane k nesmierne realisticky krutému koncu. Je to asi tak drsná prestrelka ako v DJANGO UNCHAINED. Ľudia padajú, strieka všade krv, kričia, chaos, proste bomba. Ako, páčilo sa mi to ale videl som aj lepšie modernejšie Westerny, dalo sa... taká jednohubka ktorá rozhodne neurazí. ()

Dont

Za skvělou scénku s loupežnými indiány a v závěru rozstřelenou slánku zaokrouhluji nahoru. A taky za Michaela Fassbendera a jeho nenucený projev. ()

PP66

Smutné melodrama s rádoby šťastným koncem... Tarantino dovede naservírovat houf mrtvol s větší grácií a legrací. Za tři a půl hvězdy. ()

radektejkal

Klasické westernové schéma už nedostačuje. Tvůrcům možná víc než divákům. Nač vyhledávat dosud nespatřené filmy s Johnem Waynem, když už je tady "Meek's Cutoff" a brzy se snad ke mně dostane i "First Cow" od Kelly Reichardtové (už rozhovor s ní je nadějný) a na druhé straně tíživě existenciálníí westerny typu "Slow". Je jasné, že western má budoucnost, a budoucnost není nikdy beze změny. ()

Lischai

Divný, ale dobrý! Marný kluk a sympatický pistolník spolu jedou prérií a potkávají nebo střílí náhodné lidi. Nejzábavnější na tomhle artovém westernu určitě je, že vůbec netušíte, co se stane v příští scéně. Kdokoli může mít pod kabátem pistoli, každý hodný pán může být střelec a každý střelec hodný pán - co je vlastně zábava na koukání. ()

Martin741

Hm, taxa mi zda, ze mnoho 4 hviezdicovych uzivateloc bolo zas namako z Michala Bednara /Alien Covenant, 300 Bitva u Thermopyl, Svetlo mezi oceany, Stud/. Westerny je tazke ozivit, hlavne po westernovej inflacii zo 60. rokov. Prilis poznat exterierove kulisy, uz na mna fakt neposobi krasna priroda /ani ranny vychod slnka ani zapad slnka ma nezaujimaju/. Kedysi posobila, ale jaxa hovori, pantha rei, vsechno plyne, ze jo. Takze ked si odmyslim tu planu kopu vatovo planych plkov tak mi ostala jedna slaboducha prestrelka /u ktroej som ani nevedel preco, kto a ako a zaco striela/. Jo a distributor melie cosi v tom zmysle, ze "Jay zazije behom sveho putovani celou radu zvratu v nekompromisnim duchu tohto vysoce autorskeho westernu". Teda neviem, ci som dusevne zaostaly alebo som osprostel uz nacisto , ale tie spominane "nekompromisne zvraty" som jaxi doteraz neobjavil : 5 % ()

bourec odpad!

Za zvuku utahaný hudby se odehrává nudnej komorní snímek,na kterym neshledávám nic,co by mě mohlo přimět dokoukat těch posledních dvacet minut,protože sem po tý útrpný hodině tohodle shitu ležel měsíc v nemocnici na kapačkách.A jak koukám,spousta z vás asi taky něco bere,skoro sedmdesát týhle kravině ,to je silná káva.0%. ()

dubinak

Slow West bych zařadila do těch hodně zvláštně natočených westernů. Nejsem zrovna jejich fanoušek, ale tenhle jsem chtěla vidět víceméně kvůli Fassbenderovi, který mě dokáže okouzlit v každé roli. Slow West má hodně hodně jednoduchý příběh, krátká stopáž mu hodně napomáhá, protože se tam většinu času nic moc neděje. A když se děje, není to bůhvíjak převratné. Nejdůležitější je na tomto snímku jeho finálová scéna, kdy se vše rozuzlí. Naneštěstí ale ani ta finálová sekvence nemá moc velký spád ani ambice. Po celou dobu ale film doprovází hlavně výborná hudba a oku lahodící exteriéry. Když vyzdvihnu mínusové body, určitě bych zaměnila Kodiho Smithe-McPhee za někoho jiného a přidala bych trochu víc akce, protože to má opravdu takové to uspávací tempo. Jinak považuji Macleanovu druhou Fassbenderovku za průměrnou povedenou westernovou oddychovku. ()

Topco

Malý, pomalý, celkom príjemný western, ktorý ma však nechal úplne chladným. Chlapcovi chýbala charizma a Fassy celý film, ktorý nemá byť o ňom, neutiahne. Zopár scén však veľmi fajn: šíp v ruke, soľ na ranu či pripaľovanie cigary počas prestrelky. ()

Gaaron

Jedno velké přání, aby to vysoko nad průměr mířilo celistvě a ne "jen" mnohými momenty. Spokojenost veliká, smutek z nevyužitého potenciálu nemenší. ()

laik_60

zaujímavo poňatý film, chcel som trocha oddychovú kovbojku a ono sa z toho vykľulo zaujímavo režijne i herecky poňaté dráma so slušnou kamerou a celkom par pekných pesničiek :) je to taka lepšia trojka, ()

dresi

Všechno jak má být. Málomluvný kovboj a klasická zápletka s neobvyklým tragikomickým nádechem, jemnou melancholií a groteskními situacemi. Takhle nějak by asi vypadal western od umírněnějšího Wese Andersona. ()

PanZahadnyCZ

Střih a příhodná hudba činí z některých scén de facto umělecké vyjádření určitého poetična, o jehož zařazení bych v takovémto filmu silně váhal, ale rozhodně neříkám, že se mi to nelíbí. Kupodivu velmi prázdný western na mě nepůsobil nudně, ale spíše oddychově. Našlo se pár originálních nápadů na dobré scény, a také samotné záběry na putování krajinou se sledují nádherně, příběh ale ničím zvláštním neosloví. Lehký nadprůměr. ()

mr.filo

Vcelku odlišný styl westernu je postaven na krásných skotských a novozélandských reáliích, na víceméně mlčenlivých dialozích a na snůšce různorodého humoru. Častokráte se mi vybavil snímek "Wild Life" (Animovaný / Krátkometrážní / Western) kdysi nominovaný na Oskara za krátkometrážní animovaný film. http://www.youtube.com/watch?v=WtbkNCc0tj4 ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět