Pestrobarvec petrklíčový

Na chátrajícím šlechtickém sídle žije sběratelka motýlů Cynthia se svou milenkou Evelyn a ve svém svébytném a poněkud výstředním světě se oddávají rafinovaným erotickým hrám. Cinefilní lahůdka se vyznačuje podmanivou a smyslnou atmosférou, výraznou hudební složkou a odkazy na sexploatační filmy 60. a 70. let. (Aerofilms)

Feacher

Film mě nějak nezaujal, v podstatě nuda celých 104 minut. Samozřejmě to není nějaké přízemní dílo, ale je to hodně psychologické, takže objektivně to je asi lepší než si myslím já. Dávám 2 hvězdy za ty myšlenky, více ale určitě ne. ()

Milo384

vztah dvou žen, jedna dominantní a druhá submisivní, nakonec není vše, jak se zdá, a  kdo má jakou roli, umělecký film o vztazích a hmyzu, myšlenka i děj se dají pochopit, nenudilo, ale ani neoslnilo, prostě umělecký průměr ()

lineker

Co napsat? Strickland si zřejmě uzmul větší sousto než byl schopen strávit. Nebo chtěl postavit krásný barokní zámek a když měl obvodové zdivo a střechu netušil co s interiéry. Pestrobarvec na mně působil strašně chladně a prázdně. Lesbian and lesbian song, který se zasekl na gramofonové desce a přesně v duchu stále opakujících se erotických hrátek obou hlavních akterék, vás dokáže unudit k smrti. Vizuální stránka filmu zde v podstatě neměla co zachraňovat. ()

Sicilius

Na tento film jsem se těšil, ale jsem docela zklamaný. Bylo to hlavně o pocitech obou aktérek(jak nečekané, když to jsou lesby a je to až moc artově laděné), v takto laděném filmu chybělo mi nějaké hry v jejich vztahu, všechno bylo jakoby dopředu stanovené a obě berou jakékoliv překročení hranic za nepřijatelné a proto i minimální tlak na posuv v jejich vztahu hned povolil. ()

Konev odpad!

Nevím, jsem asi kulturní barbar, ale buď měl režisér natočit krásný film o motýlech, nebo vzrušující film o lesbické lásce. Takhle je to guláš, který oba žánry ruší navzájem a výsledek je dlouhé nic o ničem... ()

yvides

Obrazove kouzelny a uchvatne stylizovany pohled do tenat telesne rozkose a zavislosti na ni ve vztahu. Nektere casti mi prisly bezucelne a ocenil bych prisnejsi strih, ale i tak ... uchvatne herecke vykony a skvela hudba. Gesamtkunstwerk ()