Harbinger Down

• Velká Británie Inanimate

Skupina postgraduálních studentů si zajistila místo na rybářské lodi Harbinger, aby mohli studovat efekty globálního oteplování na kosatky v Beringově moři. Když posádka lodi vyloví nedávno rozmrzlý kus starého sovětského vesmírného vraku, všechno se úplně zvrtne. Vypadá to, že Rusové experimentovali s želvuškami, drobnými pružnými živočichy schopnými odolávat extrémnímu vesmírnému záření. Bytosti přežily, ale ne bez mutace. Nyní je posádka vystavena agresivním zmutovaným organismům. A po umístění v ledu po tři dekády se bytosti nehodlají vzdát tepla lidské společnosti. (noelcoward73)

Stumbleine

Co si budeme nalhávat, je to šílená sračka....až mi bylo mého oblíbeného herce Lance Henriksena líto, ale podle všeho si uvědomoval, že je to jen levný "céčko" od fanoušků oldskůlových sci-fi, takže si tu roli ve svých letech laxně odříkal a nijak se tím hlouběji nezaobíral=D.. ()

djbarrel

Zcela upřímně docela podhodnocený film. Není to zrovna Hollywood a děj je dost klišovitý, zápletka předvídatelná stejně jako charaktery. Nicméně podle mě je to takový levný odvar křížence Věci a Slizu, takže příjemná popkornová zábava. 60 % ()

Crytic

Nejhorší vykrádačka filmu Věc od Johna Carpentera, jakou jsem kdy viděl - scénář otřesný, efekty otřesný, herci (bohužel včetně Henriksena) otřesný. Vlastně sám nechápu za co tomu filmu dávám hvězdu... ()

FOndra

Henriksen v béčkovém home-videu aneb jak nepovedený může být současný remake Carpenterovy slavné Věci :/// ()

Reanimator

To, co mě k Harbingeru přitáhlo, byla právě propagace praktických efektů a články popisující, že film je kombinací filmů Věc a Vetřelec. A právě efekty mě osobně velmi potěšily. Můžou se zdát neohrabané, ale místy byly povedené a už jen tu snahu tlačit na praktické efekty velmi oceňuji. Ovšem právě inspirace Věcí je až příliš zřejmá a navíc mi celý koncept "ruský experiment nalezený uprostřed moře, řádící na lodi" značně připomněl hru Cold Fear(mimochodem též silně inspirovaná filmem Věc). Ovšem co je na filmu nejvíce iritující je kamera, která přechází do záběrů filmovaných postavami, které jsou zcela zbytečné, k odporně roztřesené ruční kameře a jen kazí zážitek z filmu. Ve výsledku ve filmu není ani žádná výrazná scéna, kterou by jste si pamatovali. Nebýt místy hnusné kamery a originálnějšího příběhu dal bych i o hvězdičku víc. ()

springboks

Nic moc. V podstatě levnější a horší The Thing. Po nalezení zmraženého vesmírného modulu domorodec zahlásí cliché "Some things should stay frozen", dál ve filmu má pro to znetvoření dokonce domorodý název, což je nesmysl, napadá mě, že to tam foukli, protože to viděli u Billyho v Predátorovi. Pak sem to vypnul. ()

aannemer odpad!

Faks sračka. Je s podivem, jaké neskutečné a neumětelské shity dokážou ti američtí ředitelé zeměkoule natáčet. ()

TesterX odpad!

Vymente herce, scenaristu, kameramana, rezisera a trikove studio a bude z toho aspon film. V tomhle osazenstvu se bohuzel jedna o bezednou sracku parazitujici na skvostne The thing. ()

Ace.A.T.L.

Ten kdo má rád VĚC, tak tady se bude dávit opovržením. Tohle je snad nejjasnější kopírování, který mohlo vzniknout. Efekty děs běs, masky taky a smysl tohohle filmu je kdovíkde... Je škoda, že se vymrhá tak fajn potenciál a vznikne tahle hovadina. Za mě max 1* a NEDOPORUČUJU ()

AmunRa

Spíš než Věc tento film připomíná Leviathan (moře, sovětské experimenty atd.), což je sám o sobě mizerný klon Věci. Bohužel tvůrci obou napodobenin nepochopili, že kromě slizkých monster a mutujících lidí je věhlas Věci založený na inteligenci mimozemského protivníka a klaustrofobní atmosféře lidí zavřených v nehostiných podmínkách s mostrem, které může být kdekoli a kýmkoli. Herci nepřítomnost atmosféry rozhodně nevylepšují a příběh také originality moc nepobral. ()

lusst

Za najväčší problém považujem (ne)herecké výkony prakticky všetkých protagonistov, okrem Henriksena. Osobitne iritujuci je výkon hlavnej hrdinky, ktorý pôsobí priam ochotnícky. No vzhľadom k okolnostiam vzniku a ako fanúšik žánru jednu * pridám. ()

tXtX

Za necelých 400 tisíc je to podla mňa úplne v poriadku. Herecké výkony síce na bode mrazu, ale aspoň Henriksen to zachraňoval. V štúdiu ADI hoši zamakali a latexové kreatury im vyšli (obzvlášť ruská slečna) ale celkový dojem zo všetkého narúšala vcelku rozklepaná kamera pri každej akcii a v niektorých prípadoch bohužiaľ aj dosť lacné CGI. Prečo sa tvorcovia rozhodli pre takúto metódu s tak nízkym rozpočtom mi je záhadou. Veď prequel k Veci z roku 2011 mal budget okolo 38 miliónov a film schytal kritiku za kvalitu počítačových efektov, tak čo chcú potom chlapci s ani nie pol miliónom vo vrecku? nechápem.. Celé to malo ostať na animatronike a bolo by vymalované. No aj napriek tomu, som spokojný, nenudil som sa a keďže sa jedná o poctu môjho top filmu, protekčne hádžem jednu hviezdu navyše. ()

hoffo

JEDNO VEĽKÉ WTF???!!! Pritom film na ktorý som sa veľmi tešil, skrz námet á la Vec, s mrazivým prostredím rybárskej lode uprostred ľadovcov v Beringovom mori, k tomu partička neskúsených študentov a v konečnom dôsledku účinkovanie Lance Henriksena, dávali tušiť veľký potenciál. Bohužiaľ už od vylovenia vraku s ruským kozmonautom mi bolo jasné, že namiesto očakávaného servírovania poriadnej a chutnej porcie sci-fi\hororovej šmakolády, pôjde o vizuálno-emočnú vodu so suchým, plesnivým chlebom a stratu času, ale pretrpel som to a pozrel až do konca... Možno keby išlo o film z 80-tych rokov, dal by som mu hádam aj 3*, ale fakt, že trikové scény v roku 2015 vyzerajú, ako keby ich robili deti pomocnej školy pre nevidomých, na nepovinnej hodine pracovného vyučovania, neospravedlní ani nízky rozpočet filmu (aj keď na druhej strane napr. taká Záhada Blair Witch s ešte viac ako 10-násobne menším rozpočtom v hororovom žánri dokázala zaujať a potešiť, takže nie je to všetko len o peniazoch). Lepšie by bolo keby sa na ne autori vykašľali, alebo ako sa hovorí, menej je niekedy viac, a trápne amatérske efekty nahradili aspoň hororovou atmosférou, po ktorej však tento "meisterstueck" ani nepáchne! Od odpadu zachránilo tento film len, aj keď pre mňa ešte stále nepochopiteľné, práve účinkovanie Lanceho Henriksena, ktorého mám rád a vnímam ho ako výrazného predstaviteľa vedľajších postáv Blockbusterov, a hlavných postáv B-čkových filmov. Nechápem preto, čo ho viedlo k tomu, objaviť sa v tomto C-čkovom kanáli. Jediným vysvetlením je, že 95% rozpočtu Harbingera vyzbieraného na kikstarteri tvoril asi Lanceho honorár a za zvyšných 5% si parta nadšených amatérov po šichte v prenajatej garáži natočila film, čomu nakoniec zodpovedá aj jeho úroveň a kvalita. ()

Mrliš odpad!

Jediné co mě na tomto snímku zaujalo je pěkné prostředím zmrzlého moře s jednou lodí. Ostatní už je brak. Efekty opravdu odpudivě mizerné. Ze všeho čiší lacinost a hloupost. Bohužel. Navíc se jedná o nehoráznou vykrádačku "The Thing". ()

Wiceman

Docela se mi to líbilo i přesto, že jde o prachsprostou vykrádačku Věci a kdejakej fanoušek herního Resident Evilu a jejich utlra zmutovanejch bossů zavýská radostí. Jen škoda té kamery. Monstra jsou sice dost často na scéně, ale moc z nich vidět není právě díky roztřesené kameře. Asi aby kryly nízkej rozpočet a CGI přece jen něco stojí. Celkové je to taková slušná jednohubka na to, když si člověk vezme dovolenou a chce vypnout. 3 *. ()

Dalajlada

Na filmu nejvíc zaujme to, že není dělán, nejspíš, na zeleném plátně a nejsou použity žádné extra super efekty. Za tohle mají tvůrci můj neskutečný obdiv, ale ten končí zde, protože to je asi to jedinné pozitivní co můžu napsat. Herci jakoby nevěděli, co mají dělat, takže mi ani nikoho nebylo líto a atmosféra se ani neobjevila. Jako pocta Věci to absolutně selhalo. ()