Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

DavidS.

Nový Zéland odpovídá na otázku, které si nebyl Friedrich W. Murnau v roce 1922 vůbec vědom, aneb co si obléci na večírek, pokud jste upír a nevidíte se v zrcadle... ()

Billie777

Žádní upíři ještě nikdy nebyli tak roztomilý a sympatičtí! V době, kdy na vás tahle krvemlsající stvoření koukají z každé obrazovky, je tohle příjemná, svěží podívaná, protože to není žádné romantické drama o tom, jak se holka zamiluje do upíra nebo naopak. Tohle je skutečně senzační parodie, která si ze všech těch dramat dělá srandu. Vzhledem k tomu, že jde o Novozélandský film, potěší neokoukaní herci. Jak už tady někteří psaly, dokážu si to představit i jako sitcom, rozhodně bych koukala! ()

misstake

Jim Jarmush i Neil Jordan by se od Novozélaňdanů mohli učit. Postmoderní upířina ála 21. století. Paráda. Svěží vítr do upířin a zombáren vane z Austrálie a Oceánie (viz. Wyrmwood), ()

korndaddy

Není upír jako upír a není komedie jako komedie.... A tady se hold trochu nezadařilo a mě nejvíc zajímá, jak je možný, že tahle podprůměrná rádoby komedie posbírala celkem 75 procent? To je pro mě větší otázka, než to jak si upířy chodí na dízu.... ()

Seti

Tak tady jsem se nemile nachyal. Očekával jsem netradiční hororovou komedii ze života nočních (ne)tvorů, u níž se výborně pobavím, a dostal převážně nezáživnou záležitost, u které můžu potvrdit jen tu netradičnost. Film, u něhož mě pobavily dvě scény (vylepení fotky do rakve a policejní zadržení pachatele zvířecích útoků) nemůžu s čistým svědomím označit za komedii a už vůbec ne za zábavný film. What We Do in the Shadows je podivný nízkorozpočťák natočený dokumentárním stylem, jež si bere na paškál zajímavé téma života vampýrů v moderní společnosti, a jež se bohužel málokdy trefuje do mého smyslu pro humor. ()

Devadesát Dva

"I think we drink virgin blood because it sounds cool." - "I think of it like this. If you are going to eat a sandwich, you would just enjoy it more if you knew no one had fucked it." - "With humans there's tendency to die." - "One day I was selling my wears, and I walked passed this old creepy castle. And I look at it and think, "'very old and creepy". And then this creature... flies at me! It dragged me back to this dark dungeon. And bit into my neck. And just at the point of death; this creature forced me to suck its foul blood. And then it opened it's wings, like this. And hovered above me. Screeching. 'Now you are vampire.' And it was Petyr. And we're still friends today." ()

iXtr3m3

Vymakané dielko s famóznym Taikom Waititim v hlavnej úlohe aj na poste režiséra aj scenáristu. Bombový pohľad na vec. ()

klukluka

Jak mi Waititiho Orel kontra žralok absolutně nesednul, tak Co děláme v temnotách mě úžasně pobavilo. Vynikající nápad a ještě lepší provedení. Nevědět, že koukám na hraný film, možná bych vážně trochu tápal, co se to na tom Novým Zélandu děje- tak výborně to mají udělaný. Výborná, neotřelá, nepřehlédnutelná věc. ()

LEATHERFAC

Počáteční rozjezd megavtipnej, nápad i provedení super, nicméně po asi půlhodině přestává být většina vtipů vtipných, děj čím dál míň nápaditější a po půlce filmu už jsem neměl chuť v téhle taškařici pokračovat. Bohužel. ()

borec999

Chuťovka pre hororových fanúšikov z Nového Zélandu. Taika Waititi je jedným z mála tvorcov dnešnej doby, ktorému sa rozhodne nedá uprieť originalita. What We Do in the Shadows je jeho ďalším počinom, pri ktorom môžem s istotou prehlásiť že nič jemu podobné som doteraz nevidel. Táto čiernohumorná, satirická a nekorektná komédia si uťahuje z upírov, vlkodlakov, zombíkov a rôznej inej hororovej hávete, pričom využíva a umne kombinuje zabehnuté pravidlá a charakteristiky jednotlivých stvorení a hororového žánru ako celku(napr. svetlo, slnko, striebro pri upíroch). Zvolený štýl- found footage mockumentary(film točený ako dokument z pohľadu prvej osoby) bol zvolený výborne a mám pocit, že pri klasickom poňatí by film nefungoval tak dobre. Niekedy som mal pocit, akoby som pozeral Zámenu manželiek, akurát, že miesto bežných rodín som sledoval rodinku upírov :D . Z hľadiska príbehu alebo deja sa nič prevratné nestane a film voľne plynie bez väčšieho zmyslu alebo pointy do konca. Čo mi nevadilo, pretože humorných situácií scenár ponúkol dostatok, takže som nemal problém udržať pozornosť. Prekvapením bola úroveň trikov, masiek(osobitne chválim vzhľad Petera, ktorý akoby Nosferatovi z oka vypadol) a vizuálnych efektov. Na ten mini rozpočet s ktorým sa pracovalo, vyzeralo všetko uveriteľne a pôsobivo. Absolútne najväčším kladom sú určite postavy upírov, ktoré si zamilujete (za mňa najlepšia postava- Peter) a spomínaný humor. Celkovo ide o komédiu, pri ktorej sa tí znalejší hororového žánru presmejú od začiatku do konca a film si nebudú vedieť vynachváliť, Avšak tým, ktorým sú pojmy ako horor, upír alebo zombie cudzie, radím aby sa filmu vyhli. Za mňa však veľká spokojnosť a silné 4*. 75% ()

Loki_Six

DEACON: "I think we drink virgin blood because... ... it sounds cool." VLAD: "I think of it like this:  If you're going to eat a sandwich, you will just enjoy it more if you knew no one had fucked it." ()

Hanys_

Poloamatérská fan blbinka. Zkrátit o polovinu a byl by z toho čupr šílený pilot , protože některé scénky jsou dost povedené. Ale jako celek se to až moc rychle vykouří z hlavy. ()

SpaceOdyseus

Po dlouhe dobe absolutne originalni film, ktery je zaroven chytry, cernohumorny a brutalne vtipny. Rozhodne jde o prekvapeni roku a klidne i komedii roku. ()

Admirall

výborná téma, zasluhujúca určite pozornosť diváka, ktorý obľubuje filmy s upírskou tématikou. Kvalitne nakrútená avšak teatrálnosť hercov a niekde humor, ktorý už je trochu násilný, dosť uberá na kvalite "uveriteľnosti", samozrejme pri takomto druhu filmu sa o nejakej realite nedá hovoriť, no mohol z toho byť solídny film, zaoberajúci sa upírmi a ich každonennými problémami... ()

farfalla

Originálny film. V dnešnej dobe upíry môžu pokojne udržiavať svoje zvyky, ale už nie sú takí nápadní, ako bývali. Prostredníctvom štyroch spolubývajúcich sa dozvieme, ako to chodí na ich bytovej schôdzi, na večierku a na plese. Ako získavajú oblečenie, keď cez deň nenakupujú. A ako získavajú sluhov, ktorých v podstate vydierajú. Môžu mať aj ľudských priateľov, ale asi nie nadlho. Ak sa naučia pracovať s počítačom, s kým by sa spojili na skype. Aj ich stretne láska a ako sa s ňou vysporiadajú. Triky a masky nie sú veľkolepé, ale toto nie je veľkofilm. Nie je to typický horor, ktorý by svojou desivosťou preháňal. Je skôr znepokojivý. Je lepšie teda byť milý k ostatným, aby človek nedostal pozvanie na upíriu večeru. ()

Corpsegrinder

Důvod proč pijeme panenskou krev bych vysvětlil asi takhle - pokud byste jedli sendvič, cejtili byste se o dost líp kdybyste věděli že s nim nikdo předtim nešoustal. Kdo zde píše že se v tomhle filmu ani jednou nezasmál, měl by spáchat sebevraždu neboť takovej život asi nemá cenu. ()

Sayko

Výborná, originální, vtipná komedie ze světa upíru a dalších "stvůr". Dokument o upírech z trochu jiného pohledu. Každou chvíli jsem se smál, je to taková Twilight saga v jedné velké parodii s upíry několik set let starými. Pokud jste nový v novinařině a chcete své publikum zaujmout svým článkem, zajeďte si prostě za město do upíří vily, zeptejte se na pár otázeček, dejte si s pány večeři, ale hlavně pozor na to, abyste se nestali večeří vy. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny