Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

dozana

49.MFFKV - Jeden z nejlepších snímků na festivalu a nejlepší půlnoční film co jsem viděla. Upíří nevyhynuli a vlkodlaci taky ne! ()

iampatrik

80% Proč třeba takový Twilight má dílů pět a tohle je jen v jednom "kusu"? Teda, ne že by tyhle dva filmy měly něco společného kromě upírů. Není to tak ani humor u kterého by se člověk hlasitě smál, není to ani parodie na horor, nebo upíry, ale krásně s vtipem a hlavně originálně ukazuje život upírů (dojde i na vlkodlaky). Neotřelé, zábavné, neokoukané. A souhlasím s některými komentáři, že by se tomuto tématu hodil například sitcom či další díly. Věřím, že z tématu se dá vytřískat ještě víc. ()

Simbet

Začalo to velmi zábavně a originálně. Komedie o upírech, to se hned tak nevidí. V polovině filmu jsem se ale začala lehce nudit, protože se nic nového nedělo. Když na scénu vstoupili vlkodlaci á la Twilight a Upíří deníky, tak jsem se mohla uválet, takže nakonec čtyři hvězdičky dám, ale mohlo to být ještě lepší. Každopádně nápad to byl skvělý. ()

Disease

Skvělý nápad, který se ovšem nepovedlo tak úplně plnohodnotně zpracovat. Příliš mnoho hluchých míst. I když ta nehluchá jsou super! ()

Gray Wolfman

Joooo, tak tohle byla paráda!!! Černý humor je moje škatulka a dlouho jsem se tak nebavil. Každej upír si u mě získal jisté sympatie a to dokonce i Peter :-D A pak že upíři a vlkodlaci nemůžou bejt kámoši ;-) ()

vander19

What we do in the shadows? Zákutia našej temnej mysli, ako vraví Dexter, každý z nás má svojho temného pasažiera. Ukrýva sa nám v hlave a sami možno máme obavu pred ním, keby sa zmocnil naplno našej mysli. Ale tento film je iný. Je to čistá komédia s trochou krvi. Novozélanďania vedia vždy prekvapiť netradičným dizajnom filmu. Aj tu je to po celý čas, ako keby dokument o upíroch, ktorí žijú medzi nami. Akoby to bola normálka a nielen upíri, ale aj zombie, vlkodlaci a tak podobne. Úvod a vlastne celý film je veľmi netradičný a moc interesantný. Dá sa povedať, že s niečím takým som sa nestretol. Nazrieme do spoločenstva upírov, ako žijú. Hlavnými protagonistami sú štyria chalani žijúci vo Wellingtone. Viago-vyše 300 rokov na svete, Vlad vyše 800, Deacon je najmladší a nemá ani 200 a Peter tu bol v dobe, keď tu žili dinosaury. Fakt tvorcovia to spravili reality show, kde prezentujú ich denné návyky, stávanie večer o 18tej, párty v klube, trošku kŕmenie, do toho krv, ale aj klasické hádky, kto umyje riad. Vychytaná komédia, ktorá znamenite pobaví. ()

Prochy38

Nehodlám se tu rozepisovat. Nadšení, obrovské. Skvěle odvedená práce na každém detailu! Fakt poctivá záležitost. Skvělí herci, skvěle zpracované efekty a hlavně vynikajícně nastavený humor. Dlouho jsem se takto nepobavil... Nechci z toho dělat obecnou pecku, ale v této kategorii vážně bomba! ()

mclenin

"Žijú" medzi nami. Fiktívny dokument podávajúci obraz "života" (smrti), "všedného" dňa/noci špecifickej, periférnej subkultúry a ich bežné i nezvyklé problémy v reáliách súčasnej doby, búrajúc žánrové klišé, nielen upírskych. ale aj dokumentárnych filmov (scéna "reconstruction"), a to vskutku zábavnou, populárnou, ba priam náučnou formou. Pre mňa nečakané prekvapenie, opäť raz v štýle hesla "za málo peňazí, množstvo dobrej muzičky" alebo "ako sa komorný snímok hitom stal ..." ()

Schuldiner

Docela vtipná, místy i dost vtipná záležitost. Trochu to pak ale chcíplo, a navíc, vlastně je to tak nějak o ničem. Ale několikrát jsem se moc dobře zasmál.. ()

Marla Singer

Pro skalní příznivce Flight of the Conchords ideální, ale pokud jste viděli více než jednu přemrštělou upířinu, úplně vrnět blahem nebudete (i když ozvláštnění dokumentárním stylem funguje skvěle). Čtyři spolubydlící ztělesňují základní typologii mýtu od Nosferatu, přes hraběte Vlada, po rozervaného romantika a ke konci se přidá i übercool Edward, aby se vzájemně udržovali v iluzi o výlučnosti svého klubu, zatímco musí řešit přízemnosti jako jak si při obědě co nejméně zaflákat od krve své oblíbené kanape, jak se nechat pozvat do lepšího klubu nebo jak se srovnat s technologickým pokrokem - and everybody loves Stu! ()

zelvicka.

Podle divácké ankety i výrazů a nadšení všude kolem jsme s malou koalou dospěli k názoru, že jsme asi jinde. Film prvoplánového a předvídatelného humoru mně bránici nerozhoupe. ()

SICK_BREED

FF upíří komedie. To zní minimálně podivně, ale určitě zajímavě a už z pozice fanouška "ručně" točených filmů jsem tomu musel dát šanci. A dovolím si říct, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí roku 2014. Komedie obecně ignoruju, protože mě prostě v 99 procentech případů nerozesmějou, což považuju vzhledem k definici žánru za stěžejní problém. To neplatí pro What We Do in the Shadows, které na mě solilo jedno chytře použité strašidlácké klišé za druhým a prokládalo je náhodně působícím situačním humorem. A já se řechtal. Teda řechtal bych se skoro nepřetržitě, pokud by nebyly tři hodiny ráno. Jednoznačně rudej bludišťák pro njuvsilandský upirži a hnědej pro každýho, kdo tvrdí, že found-footage zpracování stojí za hovno a nemůže filmu nic přinést. Tady je důkaz o opaku. ()

mosnak

Ouuuu, musím se přiznat, že jsem čekal úplně něco jiného. Čekal jsem potemnělou atmosféru s parádnima horovýma prvkama. Omyl! Novozélaňďané natočili lehkou komedii, která mi při pohledu na hlavního upírského představitele připomínala seriál o Červeném trpaslíkovi. Nápad nebyl špatný a realizace zůstala někde uprostřed cesty :-( bohužel - 34% ()

Zombi

Nápady dobré, ale nemohu se ubránit pocitu, že klasické zpracování by bylo mnohem lepší než dokumentární styl. Jinak obsazení fajn, triky také, o hororu ani nepřemýšlejte, jde o komedii, která je, vzhledem k námětu o upírech, trošku krvavější. Celkově slušná ptákovina, která hezky zabaví, ale do parádní komedie jí přeci jen něco chybí. Silné 3 hvězdy. ()

H4ku11

Skutočný príbeh zo života upírov v súčasnosti, s tým, že musia riešiť dennodenné problémy svojej existencie a nie zničenie alebo záchranu sveta. Veľmi podarené a pekne vykreslené a aj zahrané charaktery hlavných spolubývajúcich. ()

Marys

Pekný kúsok. Veľmi vtipný, osviežujúci, netradičný. Určite to nie je kino-trhák, no rozhodne sa ho oplatí pozrieť. ()

Renfield

Výborný dokument, nebo spíše dokumentární parodie? Ono je to jedno... prostě pohled na upíry z jiného pohledu. "Co děláme v temnotách" toho má v sobě tolik, až se divím, že to všechno tak dobře drží pohromadě a navíc je to tak moc vtipné. Tvůrci nezapomněli snad na nic z historie, ale i současnosti nejen upírů. Máme tu odkazy na spoustu zvyků, filmů, nebo domněnek. Postavy jako Peter, nebo Vladislav opravdu hodně potěšily a já se bavil. Teď jenom doufám, že se mi podaří vyhnout vlkodlakům, až půjdu jednou nocí... nerad bych dopadl jako Stu. 75% ()

Ollie235

Celkový nápad a začátek filmu se mi velice líbily. S postupem času to ale bohužel ztrácelo kouzlo. Několik vtipných scének mi v paměti asi zůstane, ale čekal jsem o dost víc. Slabší 3*. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny