Režisér slavné Gomorry (2008) tentokrát opustil současnou realitu a vydal se do světa pohádek, jak je na počátku 17. století zapsal neapolský básník Giambattista Basile, z jehož díla Lo cunto de li cunti později čerpali všichni slavní pohádkáři. V jeho filmu, natočeném v angličtině, panují ve třech sousedících říších v nádherných hradech a zámcích králové a královny, kteří mají různé slabosti, touhy a trápení. Vedle princů a princezen se tu vyskytují divní živočichové a obludy, obři a draci, ale také kejklíři a pradleny, protože všední si tu podává ruku s nadpřirozeným, vznešené s vulgárním, surovost s něhou, dramatické s komickým. Imaginace režiséra a jeho spolupracovníků vytvořila až barokně opulentní dílo s výraznými odkazy na dějiny umění a hudby, ale také s potutelnými postřehy o neměnných vlastnostech a chování lidí... (MFF Karlovy Vary)

kajas

Tak nejenom Grimmové, ale i Italové jsou při vyprávění pohádek docela drsňáci. Nejvíc mě asi bavila dějová linka Vincenta Cassela, tomu ta slabost pro úchylárny prostě kouká z očí ;). A ty nádherné kostýmy a hrady, ach! Bezesporu originální podívaná, ale snad až příliš rozvláčná, s nehezky otevřenými konci všech tří příběhů. ()

dee-key

Jo tak pohádka? Možná v nějaké alternativní zvrhlé realitě kde lidé obcují s kozly a poslouchají u toho projevy ze sjezdů KSČ. Makaróni mají vcelku vyhraněný vkus na to, co vyprávět svým dětem před spaním. Erben a oba bratři Grimmové se můžou jít se svými ponurými pohádkami klouzat a i toho sebevykrádajícího se Burtona tahle pohádka co vládne všem strká do kapsy. Přesto nabízí určitá poučení. Na příkladu se zlobrem vidíme, jak chybu vládnoucí třídy vždy odnese proletariát, nebo že domestikace drobných parazitů není ten nejlepší nápad. Suma sumárum, dětem bych to nepouštěl a dospělým asi taky ne. Když už nic, tak to aspoň hezky vypadalo. ()

TheDon

Tohle bych asi ani ve snu nečekal. Docela krvavá pohádka na můj vkus, tipnul bych to na PG16. Do třináctky se to asi nevejde. Enyvej, krvavá Salma úžasná, úchylnej Vincent správně úchylnej, a vlastně celý to bylo nabitý spoustou nápadů,který by ale člověk v pohádce nečekal. Hlavně asi děti ne :) Dal bych i pět, ale ten konec mě nakrkl. 80% ()

easaque

název hodně mate a k pohádce to má daleko a klidně bych mezi žánry přidal ještě thriller - tak na to si dejte první pozor. Výprava a exteriéry okouzlí určitě každého, tak kdo dá na trailery, tak toho tento film určitě naláká. ALE ... jak už to bývá, neni zlato co se třpytí. Tři samostatné příběhy, které se střídavě ve filmu odehrávají jsou drsné, ujeté, trošku perverzní a jak je zvykem u italů, tak erotikou taky nešetřili. Pohádkový příběh nemají a žádné poučení z nich nevyplívá, spíš se snaží strašit... asi i bří. Grimmové by z nich měli noční můry. Takže dávám jen 2 silnější hvězdy, v kterých jsou zahrnuty i vizuální orgie a neplánuji si to pustit znovu [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Asi jsem od toho čekal krapet víc, ale jako ukázka toho, jak zvrhlé a brutální jsou prapůvodní pohádky to funguje dostatečně. Navíc tu obrovským kladem je naprosto dokonalý vizuál, slušná kamera, výběr lokací, herecké výkony a podmanivá atmosféra. Bez toho by Pohádka pohádek byla celkem zapomenutelná záležitost, ale takhle má dost co do sebe a dokonce mě všechny tři příběhy dokázaly dostatečně zaujmout, nejvíc ale asi ten, kde hraje Toby Jones krále a Bebe Cave princeznu. O žádnou podivnost, v kterou jsem trochu doufal, se sice nekoná, ale i tak jsem si to dokázal dostatečně užít a mé dojmy lehce zachránil i fakt, že se všechny tři příběhy v závěru naštěstí propojily. A užil jsem si to i přes nemalý počet hluchých míst. Slabé 4* ()

peiton

Kúzla v rozprávkach majú silnú moc,fungujú len za určitých splnených podmienok a čo je dôležité,majú obmedzenú záruku spotreby.K Vašej pozornosti Vás prinútia 3 minipríbehy,ktoré boli dosť nepredvídateľnými a kde každý z nich obsahuje nejakú tú kulehu/pointu.Toto bolo tak fantastické až divák stratí pojem o čase a ku koncu si pýta ešte prídavok podobne ako fanúšik na koncerte.I ked záver 2 × uspokojivý nebol,ale túto drobnú pehu na inak dokonalej tváry s radosťou prehliadnem. ()

dubinak

Bizarní pohádka pro dospělé o třech prolínajících příbězích se zařadila do letošního žebříčku fantasy ujetin naprosto s přehledem. Prezentovala se bez kosmetických chyb, s výborným hereckým obsazením, avšak se neobešla bez drobností, které mi v závěru trochu pokazily dojem. Vizuálně je Tale of Tales vyšperkována naprosto bez výtek, to samé se týká hudby, kostýmů i výpravy. Ovšem to, co mi zde malinko vadilo, byla nestoprocentní uzavřenost každé té samostatné epizodky a divák tak musí trochu zapracovat na své fantazii, aby si mohl finální zážitek užít plnými doušky. Kontroverzností se zde rozhodně nešetří a každý dílek děje nabízí prostor k přemýšlení, jakou myšlenku se snažil Garrone asi interpretovat. Evropská produkce nám zase jednou naservírovala tučný, krvavý, dobře okořeněný flák na stříbrném podnose. ()

C0r0ner

Jistě, plně to odpovídá zvrácenosti klasických pohádek (masakr v Karkulce; upalování dětí v Perníkové chaloupce), ale těch několik příběhů absolutně netvoří vlastně ani povídkový film, přičemž část s blechou je vyložená sračka. Věřím, že Erbenovi nebo bratrům Grimmům by se to zamlouvalo, ale mě to moc nebavilo. 60% ()

pakobylka

"Pohádka pohádek" ? Spíš maličko bizarní a tím pádem i trochu sjetá "Pohádka - nepohádka", která nenásilně a za vydatného přispění nevtíravé, ale o to podmanivější hudební složky propojuje tři různé starodávné příběhy ze třech různých starodávných království. Tři příběhy, které vyobrazují ty nejlepší i ty nejhorší stránky lidské povahy ... tři příběhy, které spojuje naděje i zmar, útěcha i bolest, soucit i krutost, naivita i vychytralost, krása i ošklivost, láska i lhostejnost, obětavost i sobectví ... tři příběhy, které odhalují naše rozporuplné úmysly, výstřední úchylky i nejniternější sny ... tři příběhy, které s námi nemají slitování, přesto nás nesoudí. Spokojí se s prostým vyprávěním, ze kterého chvílemi mrazí a které vůbec nemusí skončit šťastně, protože - pamatujete ? ... je to spíš "Pohádka - NEPOHÁDKA", tudíž tak docela nevěří na nás ani na dobré konce a jejím věrným druhem je víc soumrak nežli svítání. P.S.: 4,5* ... a trochu navzdory vlastním zásadám zaokrouhluju nahoru. Za lehce rozostřenou, neurčitě zjitřenou a zároveň nepopsatelně svůdnou atmosféru, která zásadně nesděluje víc, než uzná za vhodné ... a za téměř hmatatelné emoce, které se nevnucují - vlastně ani nevíte, kde se vzaly ... jen tak tichounce sedí a nic neříkají, přesto je cítíte hluboko v srdci - a je vám jasné, že se jich hned tak nezbavíte. ()

campix

[MFFKV - 2015] Už se tak nějak stává pravidlem, že poslední film mého Varského výletu mě zaujme ze všech nejvíce. Předloni tomu byla Ať žije svoboda, loni Locke a letos se tímto filmem stala Pohádka pohádek. Od počátku mi bylo jasné, že pohádka to bude poněkud jiná, než by mnozí mohli očekávat, ale tak jsme ve Varech, tady můžeme čekat cokoli. Odlehčený snímek nakonec. Skvělé obsazení, výborná hudba, zajímavý děj. Několik opravdu skvělých momentů a touha dělat věci trošku jinak, která byla zřetelná snad v každém záběru. ()

PanZahadnyCZ

Pro mě nejbizarnější a nejkontroverznější snímek roku. Pohádka pohádek vcelku chladně prezentuje a v závěru i otevřeně zakončuje tři příběhy, které alespoň já nevnímám jako srovnatelně dobré. Místy velmi drsné a nevysvětlené. Těžko posoudit takovýhle film, jehož kontroverze není vadou sama o sobě, ale každý divák má hranici snášenlivosti nastavenou někde jinde. V mém případě bylo této hranice dosaženo, takže mi film úplně nesedl. Ačkoliv k tomu název přímo vybízí, tak bych vážně netvrdil, že se jedná o film určený dětskému publiku, naopak by s ním raději neměli přijít do styku. Úžasnou a originální výpravu však musím pochválit. ()

mortak

Tři královny, tři osudy. Jako trojdílná televizní minisérie by to fungovalo bez problémů. Jako film to bohužel dost nudí. Garrone natočil všechny tři příběhy naprosto stejně akademicky, takže hlavně střední část je vždycky docela pomalá. A tady tu pomalost máte umocněnou na třetí. Kdyby pro každou pohádku zvolil jiný styl a rozpohyboval trochu tu statickou televizní kameru... ()

misulka03

Pro mě bohužel jedna z nejhorších podívaných za poslední dobu. Asi jsem od toho čekala spíše pohádku, ke které to rozhodně přirovnávat nelze. Tři různé příběhy spojuje království v jejichž čele jsou panovnící s různými slabostmi. Jako pojící prvek zajímavé, nicméně v tomto filmu je to jen na škodu. Vše je rozkouskované, neúplné. Těžko říct jaké skupině tento film doporučit, protože má od všeho něco a já jsem se s tím nedokázala tak nějak sžít. I samotné příběhy mě svými postavami nijak nenadchly. ()

alisa.upir

Fakt ujetý a hustý. Jestli se takovýhle hororový pohádky vykládaj dětem v Itálii do dneška, pak chápu, proč se vyhýbaj stresu a chlastaj. Omlazení metodou stažení z kůže mě bude strašit ve snech asi ještě dost dlouho. ()

WinnJets

Tohle byl teda mazec. Vystřídalo se tu snad úplně všechno. Čekal jsem parádní jízdu, ale tohle teda ne. Místy to působilo fakt morbidně, hororově, drsně a někdy až úchylně, ovšem vzápětí zase příjemně pohádkově. Především je to, ale naprosto mistrně natočeno, tam opravdu nemám co vytknout. Momentálně se mi hlavou honí tolik dech beroucích scén, ze kterých mě až mrazilo, že vlastně ani nevím na kterou myslet dřív. Musím si to celé ještě srovnat v hlavě, ale pátý puntík prozatím nedávám a to za otevřený konec a částečně i proto, že to ve mně zanechalo lehce depresivní náladu. ()

Radiq odpad!

No, spíš bych to nazval Pičovina pičovin. Bylo to fakt divny, ale co se divím, když asi neznám ani jeden italskej film, kterej by nebyl sračka. Tohle bylo totiž úplně o ničem. Ani jeden ze tří příběhů neměl žádnou pointu. Jenom se tam něco stalo a stalo se to, že to za hovno stálo. Dívat se na Salmu Hayek ještě šlo, ale horší to bylo s albínskejma dvojčatama, zcvrklejma stařenama, deviantním Vincentem Casselem a divnoksichtem Toby Jonesem. Většinou to nedávalo smysl, bylo to nedomyšlený, zbytečný, a kromě několika málo záběrů, co se mi líbily, zpracování často skomíralo na úrovni televizního seriálu z 90. let. Třeba jsem nepochopil, proč místo těch namaskovanejch stařen rači nepoužili skutečnou stařenu. Ten netopýr, co se změnil v ženskou, taky zůstal nevysvětlenej a takovejch kiksů tam bylo plno. Taky se to tam hemžilo různejma cirkusovejma existencema (plivači ohně, žongléři, no samí idioti) a ty já nemám rád. Nemělo to atmosféru, nemělo to nic. Ze začátku to na vás sice dýchlo solidní erotikou, ale to hned utnul nadrženej Cassel píchající stařenu nebo kojení stejné stařeny jinou stařenou. Řikal jsem si, že tohle je asi první případ, kdy si přeju, aby to zpracovali fakt jako pohádku pro děti a né pro dospělé. Ty 3 příběhy ve skutečnosti nejsou nijak provázané, nenechte se zmýlit. Jediné, čím to provázané je, je pohřeb a svatba, dvě krátké scény. Prostě a jednoduše, bylo to utrpení a nezachrání to ani herecké obsazení, které na první pohled nevypadalo špatně (a byl to ten hlavní důvod, proč jsem na to chtěl kouknout)... ()