Případ pro exorcistu

• Česko Detektivové od Nejsvětější Trojice (neoficiální název) (více)

Epizody(3)

Komisařka Výrová s kolegy vyšetřuje vraždu spojenou s rituálem vymítání ďábla... Série se pokouší o naplnění detektivního žánru inspirovaného britskou literární a filmovou tradicí. Režie první série se ujal Jan Hřebejk. Autoři přivádějí na televizní obrazovky neschematické a plastické postavy hlavních detektivů: majorky Výrové, nadporučíka Mráze a jejich kontroverzního šéfa plukovníka Vitouše... Případ pro exorcistu je nápaditě vyprávěný detektivní příběh se záhadou, rámovaný autentickým a realistickým vykreslením práce kriminalistů a okořeněný jemným humorem a ironií. „Případ pro Exorcistu mě zajímal hlavně proto, že jsem dosud žádnou detektivku nerežíroval. V současné době se jich točí opravdu hodně a laťka je nastavená vysoko, primárně zahraničními vzory. Jsem zvědavý, co se nám s tímto tématem podaří udělat, protože s výjimkou Nevinnosti jsme se s Petrem Jarchovským něčeho podobného ještě nedotkli," říká režisér Jan Hřebejk. (Česká televize)

snowcube

Slabsi scenar, ale milovnik dejvickeho divadla oceni. "Kecy vo lásce k ježíšovi a po mši przní ministranty" Hodne ostre tematko, skvele zahrane rozdrasanym Janem Budarem ktery si strihl kneze "ve vztahu" a je tim krasne rozervan. Do toho prichazi skvely tym detektivu od nejsvetejsi trojice. At brilatne krobotem zahrany Plukovnik Vitous, empaticka Major Vyrova, ci skautik Kapitan Mraz. Vyborne .. tleskam. Sveraz hanackeho venkova za syrova. ()

wooloong

Nejdřív jsem shlédla Modré stíny, takže se neubráním srovnání. Na rozdíl od následující série u téhle nerušila ani kamera ani zvuk, což jsem dost ocenila. Naopak, kamera byla velmi zdařilá a některé záběry opravdu výborné. ()

Monika95

Moc popletený, moc osob zapletených do případu. První dva díly průměr, ale ten poslední dobrý, pan Krobot je tady úplně skvělej. :) co slovo to pecka. :) ()

panbrat

Napínavá i napätá atmosféra, kvalitná dramatická hudba, dobrý scenár. Drsní vyšetrovatelia sú tu ale (znova) neautentickí a namiesto tvrdosti či nekompromisnosti sú len často antipatickí alebo nepríjemní a imidž postáv sa nehodí k ich výzoru, snáď okrem kyslej vizáže Krobota ktorého tvár na takéto úlohy čiastočne predurčuje. Prirodzeným výkonom bez zbytočnej drsnosti by dosiahli viac. Sladká tvár Terezy Ramba tam kričí najviac. ()

Negrus

Vůbec to nebyla taková tragédie, jak by se zdálo podle zdejších hodnocení.. Prostě takové.. české.. :) Slušné 3 hvězdy.. To třeba takové Modré Stíny, to už je jiná slátanina.. ()