Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem vůbec nic neočekávala, ale byla jsem zvědavá, co se to nám to tu točí za krimiseriály, a tak jsem si to přece jen pustila. A světe div se, ono to vůbec nebylo tak hrozné, jako proklamuje současných 53 %! S potěšením jsem se dívala na obyčejný příběh obyčejného pátrání po pachateli a byla to opravdu příjemná změna po všech těch hypermoderně vybavených pátracích týmech nebo po všech těch výstředních vyšetřovatelích. Konečně něco „lidového“ za kačku. Ale chápu, že celé to ušmudlané zamračené prostředí nemusí padnout každému, obzvlášť když může koukat na nablýskané kulisy. Jediné, co se mi na opravdu nelíbilo, je ten strašný plakát, co to má tady na CSDF.(7.3.2016)

• MartinezZ

Hmmm. Tohle se hrubě nepovedlo a roztříštění na tři díly bylo už moc. Dva by byly bohatě stačily, nebýt zbytečných slepých dějových linek životů některých postav (policajtova dcera?), nulové napětí neustále házené mimo dalšími slepými rameny děje, mnoha nesmysly. Bohužel Klára Melíšková by si měla nechat udělat pořádně sednoucí zubní můstek, protože to lepidlo na zubní náhradu nedrží. Celý děj kolem Budaře nakonec úplně zbytečný, Voříšková mohla bez potíží zcela absentovat a diváci by si jí tak nepletly s další její rolí, která jde zas hned po tomhle do TV, finální pointa kolem pachatelů a jejich odhalení vůbec naprosto mimózní a to jediné, co mohlo být zajímavé, tedy štěkání mezi Melíškovou-Krobotem a vůbec Krobotova postava, perfektně a bravurně nesnášející snad úplně všechny, všechno a všude pořád, byli totálně nevyužiti. Kapitolovou samou pro sebe byla hudba, kdy jsem díky ní nevěděl, jestli je tedy vše kolem vraždy komedie a jindy zase ne... ne, že by ta melodie a motiv nebyl špatný, ale pasoval by mi spíše k nějaké praštěné komedii ála vyšetřující ex-soudkyně Jiřina Bohdalová, než k vyšetřování vraždy. ~~~ Hřebejk, Jarchovský, zase nedostatečně!(27.1.2015)

• Slartibarkfast

Vcelku slabá kriminálka se zajímavým nápadem, ale s naprosto tragickou interpretací. Výkony herců, zvláště v řadách kriminalistů, bych hodnotil jako podprůměrné. Terezka Voříšků byla obzvláště tupou a nudnou postavou, jejíž účel byl zřejmě jen jako potěcha pro oko pánského publika - nedostatečná. Chvílemi jsem musel souhlasit s výroky hlavních protagonistů, protože na otázku "To si z nás snad dělá prdel?", která tu padla nejméně tucet krát, jsem pohotově odpovídal "Scénáristé a režisér určitě ano!". Pokud bude televizní obrazovku plnit kvantum těchto nemastných a neslaných blbin, které nedokáží zaujmout, nemá cenu českou scénu vůbec sledovat. 40%(27.1.2015)

• Kimon

O chloupek lepší, než Vraždy v kruhu vysílané souběžně v TV ČT1. Je mi líto, nejsem nějak programově zaměřen proti české filmové tvorbě, spíše naopak, ale kde nic není ani čert nebere. Scénář není až tak špatný jak tady mnozí píší, ale vystupování herců poněkud připomíná hereckou scénku sehranou účastníky nějakého domova duševně chorých. U Miroslava Krobota je to jaksi samozřejmé a možná i přirozené, ale u Kláry Melíškové, Stanislava Majera a dalších? A to jdeme s dobou, když v dialozích slyším občas i nějaké to vulgární slovo z ženských úst? Jo, to je teď IN? To se teď nosí? A také se mi pozdává, že mnozí herci nemluví, ale nesrozumitelně huhňají. Kde je ta správná výslovnost, nějak se nám s moderní demokratickou dobou vytratila? Tak vám děkuji pěkně pane Jarchovský, pane Hřebejku. Mnohdy méně znamená více. Však ČT tu práci jistě dobře zaplatila. Jediné, co mohu hodnotit pozitivně, je počet dílů, ale Ztracená brána Jiřího Stracha a Arnošta Vašíčka to v žádném případě není.(27.1.2015)

Detektivka se zápletkou silně přitaženou za vlasy. Zvláštní přístup k hercům, z nichž někteří hrají zcela vážně a jiní dělají humor prakticky každou svou větou či pohledem. Snad nejlépe to vyvážila Klára Melíšková.(27.1.2015)