• kinderman
  **

  Buď točím Temný případ, nebo typickou českou fraškovitou bramboračku o neschopných policajtech, obojí zároveň je ale pro diváka smrtící koktejl. Nečetl jsem předlohu, ale zajímalo by mě, kde začíná Jarchovského scenáristický "vklad". Co se týče Březinovy hudby s odkazy na kdeco, je nejen otravná, ale i nevhodně nasazovaná a vyrábí drama tam, kde se vůbec nic neděje. Snaha dostat do toho podle zahraničních vzorů motiv nefunkční rodiny jednoho z kriminalistů zavání křečí. U prvního dílu jsem se permanentně smál, pak už jen sklesle seděl. Tak nic.(26.1.2015)

 • Lukrecie
  ****

  Výborná Klára Melíšková pro mě zatím za 3* uvidím, jak se to vyvine. 28.1. Tak to se opravdu povedlo - skvělý scénář aneb vrah byl zahradník :-) Rozuzlení bylo nejlepší, vůbec jsem to nečekala. Mrzí mě neadekvátní podhodnocenost této série.(12.1.2015)

 • Crocuta
  ***

  Bizarní? To bezpochyby - od postav kriminalistů, kterým rozhodně nelze vyčítat klišovitost (na rozdíl od metod a neznalosti pojmů jako je vitální reakce), přes atmosféru, jež v sobě mísí ponurost temného thrilleru a ironický odstup absurdní frašky až po zdařile vybrané a nasnímané netradiční lokace, ať už je to svérázná vesnice, kafkovsky působící policejní služebna nebo dům povedeného zbohatlického páru. Já byl každopádně celkem spokojený už jen proto, že se řešení "Případu pro exorcistu" obešlo - na rozdíl do mnoha jiných českých, žánrově podobných výtvorů - bez astrologického blábolení, okultních rekvizit a konspiračních teorií, z nichž jde Strach.(28.1.2015)

 • troufalka
  ****

  "Jestli ještě jednou na mě zvedneš prst a nebo cokoliv jinýho, tak ti ho narvu do prdele i s tou tvou kropenkou, je ti to jasný?!"                                                                                                                                                                                    Musím přiznat, že si mnu ruce! Detetivky jsou můj oblíbený žánr. A tady tleskám!! Příběh je logický, nejsou v něm žádné nesmysly, postavy jsou živé, mluví současnou řečí, neplácají. Venkovský buran se chová a mluví jako primitiv, kterýmu jede mozek na pivo, akademici se vyjadřují jako na úrovni, vyšetující mezi sebou kommunikují přirozeně. Netuším, kdo psal dialogy, zda Petr Jarchovský nebo Michal Sýkora, každopádně jsou napsané trefně Velké sympatie si zjískala hlavní vyšetřující Klára Melíšková. Případ se rozkývá postupně, každý díl je samostatně uzavřenou kapitolou, navazují plynule. Poslední díl shledávám jako mírně slabší. Příslib byl větší než rozuzlení, pecka nakonec se bohužel nekonala. I tak lepší průměr. Bavila jsem se.(12.1.2015)

 • blackrain
  ***

  Herecká sestava byla velmi zvláštní, co figura to charakter. Škoda, že se na tom lépe nezapracovalo a vůbec celý ten seriál byl zvláštní. Atmosféra byla taková potemněla a hutná, mohla být ale ještě mnohem víc. Větší šťavnatost by neuškodila. Klára Melíšková s Miroslavem Krobotem byli super. Krobot mohl být ještě vetší cholerik. Když jsem ho viděla, jak se veze v tom Ládínkovi, tak jsem se odbourala. Ale jo, k němu to auto sedlo.(26.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace