Chronos

Krátkometrážní / Dokumentární / IMAX

1985, 40 min

Ron Fricke

Ron Fricke

Film, ktorý si tak plynul kade tade po svete, no nejaké prepojenia a zmysel som nezachytil vo veľkom. Na mňa je toto dielo staré, najmä keď už som videl novšie a lepšie spracované nemám na to veľmi už chuť si toto niekedy pozrieť. Ako úvod do jeho tvorby dobré, no tam to aj zostáva.(14.12.2015)

Předchůdce Baraky, Baraka v malém, kratší, ne tak všezahrnující a strhující, sice jen o malinko, ale přesto. Kdybych to viděl před Barakou, dám jistě za pět, takhle bohužel nemůžu, silné čtyři.(7.3.2013)

Dokumenty bez komentáře se zajímavou hudbou mají vždycky něco do sebe. Záběry jsou opravdu skvělé a věřím, že v Imaxu by to vypadalo ještě lépe než na obrazovce počítače, ale z některých záběrů by určitě rozbolela hlava. Nejlepší záběr pro mě asi byl příliv u Mont Saint-Michel. Doporučuji ale i zbytek. Navíc to má jen 40 minut takže pro takový malý denní relax to bohatě stačí.(26.2.2010)

Úchvatná práce s obrazem, hudbou a myslí.(11.7.2010)

"No words" atmosféra společně s podmanivou a trefnou hudbou dokáží perfektně vtáhnout do děje a vy jen s otevřenými ústy hltáte záběry, které jsou na svou dobu (r. vzniku filmu 1985) až k neuvěření!(5.10.2013)