Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

Brano

Pokračovanie, ktoré priamo nadväzuje na prvý diel s názvom Divergencia. Jednotka mala niečo do seba. Príbehovo to bolo pozerateľné, ale toto pokračovanie je už trochu prepadák. Znovu zbytočné veľa romantických scén, ktoré sú len na obtiaž, akčné scény priemerné a hlavná herečka Shailene Woodley znovu bez charizmy. Pre mňa nesympatická herečka. Začiatok bol ešte ako tak pozerateľný, ale s odstupom času som sa stále čoraz viac nudil. /40%/ ()

Tominni

Pokračování Divergence, kde Tris a Čtyřka tráví čas na útěku u dalších frakcí, takže znovu vidíme rozdělení lidí do frakcí Sečtělých, Upřímných, Mírumilovných, Odevzdaných a Neohrožených, ale pak tu jsou ještě odpadlíci a hlavně divergentní a jen stoprocentně divergentní osoba může otevřít schránku s poselstvím, co se v ní vlastně ukrývá? Mám rád sci-fi, námět by celkem šel, teen romantika celkem nevadí, ale nelze se vyhnout srovnání s Hunger Games a tady je Divergence/Rezistence o krok pozadu. Takový slabší průměr. Hvězdička navíc jen za scénu s vlakem. ()

Celup

Před kinem říkám: "Nejlepší je nic od filmu nečekat, pak člověk není zklamanej, takže radši nic neočekávám." A co říkám po kině? Že jsem i přes to zklamaná, což snad ani nejde, když člověk nic neočekává, ale stalo se. A to jsem knižní sérii četla jedním dechem. :D Divergence byla pro mě o 100% lepší než tenhle paskvil. Film byl po většinu času němý, téměř žádná hudba, což u mě znamená vždy mínus. Za celý film jsem postřehla dva rádoby vtipy, které měla na svědomí tatáž postava. Co mělo být dojemné, dojemné rozhodně nebylo. Co hodnotím nejlépe, jsou scény z Mírumilovnosti a Kate Winslet jako potvora, toť vše. Domluvila jsem. ()

iwusha17

Sklamanie a to veľké. Prvý diel nasadil látku veľmi vysoko. Kniha je skoro niečo úplne iné ako ten film vynechali tam moje obľúbeé scénky z knihy, vymenii postoj k veci hlavnym postavám, čo bolo spoločné s knihou tak to väčšinou prekrútili alebo úplne pozmenili. Úprimne tento film a kniha majú od seba dosť ďaleko a keď si vezmete ako sa prvý diel filmu podobal s knižnou predlohou tak tu je to presný opak čo sa mi nepáči. Ten film je strašne zmätený je až príliš moc zameraný na hlavnú hrdinku a chýba tam šmrnc ktorý má táto kniha. Efekty na 3D boli tiež len veľmi krátko keď už pýtajú toľko peňazí mohli to sracovať teda omnoho lepšie a nie skoro stále tmavý obraz ... ()

IZFNP

Budem nemiestne krutá, ale naozaj to bol film o ničom. Nesúhlasím s názorom, že dvojka je vlastne to isté, čo jednotka. Jednotka, i napriek ťažko uveriteľnému systému, mala aspoň nejaký vývoj, bola tu transformácia hlavných charakterov a ucelený, niekam smerujúci dej. Dvojka však nesmeruje nikam, od knihy sa absolútne dištancuje, z hlavnej hrdinky vizuálne robí 30ročnú ženu miesto mladého dievčaťa, snové a milostné sekvencie prevyšujú akýkoľvek zmysluplný dej a soundtrack tu snáď ani nie je prítomný. V takomto niečom Kate Winslet pôsobí ako päsť na oko, nehovoriac o nováčikoch, z ktorých obsadený dobre nie je nikto. Miles Teller je tak jediný, na koho sa v tomto divnom guláši dá pozerať. Potemnenie príbehu ala Hunger Games tu moc nefunguje, pretože príbeh na to nie je stavaný a násilie pôsobí skôr smiešne. A napriek tomu, že Woodley môžem, niekto jej mal povedať, nech pred natáčaním priberie aj trochu svalov, nie len zhodí tuk. Ťažko uveriť, že s tou mušou ručičkou dokáže položiť statného chlapa na lopatky. A jej "prerod" na konci bol uveriteľnejší ešte menej. Čerešňou na tejto nie moc chutnej torte je potom pre mňa divná práca s kamerou a lacné vizuálne triky. Keby sa tvorcovia viac zamerali na politické ťahanice a nesnažili sa šokovať absolútne nudnými scénami, možno by to bolo lepšie. Takto klišé striedali zbytočné scény, a už v polovici som bola sklamaná tak, že adaptácii výbornej young adult knihy musím dať len 20%. ()

Eywa11

Na Rezistenciu som sa dosť tešila, no Divergencia ma rozhodne bavila omnoho viac! Čakala som, že dej bude akčnejší a niekam sa posunie. No jediné čo sa posúvalo bola moja hlava, keď mi v polospánku aký mi tento film privodil stále odkvecávala do strany. Tris pre mňa stratila čaro, chápem, že to čo sa jej stalo musela "predýchať", ale na môj vkus bolo jej mrnčania vo filme až príliš. Four ma tiež sklamal. Z charizmatického sexi chlapa ostal len feši boyfriend hlavnej hrdinky. ( a byť iba feši mne osobne nestačí na to, aby ma niekto zaujal, vlastne bol taký nudný, že už ani feši sa mi nezdal:D!!!!!! ) Uzavriem to tak, že dve hviezdy patria Milesovi Tellerovi a rada na záver - ak na to pôjdete do kina kúpte si 3 redbully a šprcnite si kaser do očí! Možno vás to preberie, keď začnete zaspávať. HOWK! ()

nattyxh

Na rezistenci jsem se opravdu těšila. Bohužel mě trošku zklamala. Čekala jsem od toho víc. Knížku jsem četla jenom asi 1. kapitolu. Řekla jsem si, že bych byla zklamaná, že to bude ve filmu jinak. To víte, že to tak bylo. SPOILER: celkem se divím, že Čtyřka a jeho máma mají mezi sebou tak malej věkovej rozdíl. A taky sem nepochopila Trisinýho bráchu, kterej se od Tris oddělil a šel když se to tak řekne proti ní. A taky mě štve, že zabili Erika. KONEC SPOILERU. No i když se mi nelíliba jako Divergence, tak mě ten konec tak napjal, že už se těšim na 3. 65% ()

a0001

Tak voči tomuto snímku treba byť skutočne rezitnentný, ak nie môžete sa od "úžasu" stať inkontinentným. Už len nápad, teoria, príbeh sfilmovania takej brakoviny je mega odvážny, alebo v hladine myslenia skôr iba hlúpy. "Škatuľa" otvor svoje múdro nech všetci vyjdú von za čínske múry šialenosti. Film skočil v bode v ktorom mal začať. ()

elanista1

V mnohých momentoch som úprimne prekrúcal očami nad tuposťou niektorých scén. Kvalitou sa to dá porovnať predošlému filmu, ale stále to je len moderná rozprávka pre 13ročné dievčatá. ()

DonBraso

Proč si rovnou nepustit druhý díl a nevidět ten první.No myslím si,že jsem o nic nepřišel.Jsou filmy,který si pustíte jenom kvůli tomu,kdo tam hraje.Sympatie má u mě holka Shailene Woodley,který bych přál určitě hodně dobrých rolí.Tedy ne zrovna akční sci-fi,ale i tak to nebylo strašný.Ona zrovna akční plejáda to zrovna není,Kate Winslet je tam silně hot,ale nevím odkaď se tam vzala vůbec,pak je tam menší dilema jak proti jedný kapitánce světa poslat rovnou všechny spolky proti jednomu zlu,aby byl ten mír o to sladší.Pak přijde ke konci dobrej fór,který je tajemstvím hodně silným.Klišé či hovězích kližek je tam sice dost,ale co.Pohoda jazz. ()

ESNYR

Tak jsem se podíval na druhý díl, něčeho čemu jsem moc nerozumněl už u první části. Nějak jsem nepochopil tu schránku a co přesně měly znamenat ty halucinogení výjevy. Mnoho věcí není vysvětleno, spousta věcí prostě není divákovi jasná. Tato série filmů je prostě určena jen pro ty, kteří četly knihy a orientují se v ději. Jako samostatné filmy to fungovat nikdy nebude. ()

dudo24

Nečítal som knihu. Chaotický a rozkúskovaný dej. Chýbala príbehová súvislosť. Vždy keď začala nejaká zápletka tak sa hneď vyriešila a naskočila ďalšia. Celé mi to prišlo oddelené od scény k scéne. Nič som si poriadne nevedel zobrať z tej predošlej do nasledujúcej. Aj hranie hercov mi také prišlo. Zachovalo si to svoju brutálnosť a akčnosť, čo je super. Aj efekty boli dobré. WTF momenty boli pre mňa jednoznačne všetky mysteriózne zvraty, čo celkom dosť odbočilo od tematiky jednotky. A ešte jedna vec... The Maze Runner?!?! Naozaj sa mi nepáči táto náhla zmena smerovania príbehu. Vyzdvihnúť by som chcel agresívne výbuchy postavy Tris. ()

silak_xup

Divergentní znamená vlastně jakože rozbíhavý (tím tady nemachruju, význam toho slova jsem si nejprve musel najít ve slovníku cizích slov). Rozbíhavé je celé dění toho filmu, mohla by to být pěkná pohádka pro dospělé ale bohužel mi to celé nedávalo smysl a když už jsem se od půlky fakt nudil, zajímalo mě alespoň, co je doprdele za tou zdí, což jsem se samozřejmě ve finále ani nedozvěděl?????? ()

nikus120

Robíte si zo mňa srandu? na toto som čakala rok? druhá kniha bola najhrubšia z celej trilógie a tak isto aj najnudnejšia, kedže sa Tris snažila preniesť cez to, že zabila svojho kamaráta a prišla o rodičov. Režisér sa chcel zrejme tomuto kroku vyhnúť ale nepodarilo sa mu to vôbec. Dve hodiny som pozerala na niečo čo som vlastne ani poriadne nevnímala. Film nemá žiadnu hlbšiu myšlienku alebo bod, ktorý by mohol divák zachytiť. Namiesto toho je tam množstvo detailov a trápnych momentov ktoré nie sú spojené dokopy. Raz te hore a zrazu dole. Nezachytila som žiaden bod medzi. Film bol prázdny, žiadne emócie, nič. jedinú hviezdičku dávam za vizuálne efekty, ktoré museli byť na 3D viac než dobré. Nepatrím do publika, ktoré ohúri pohľad nejakého "sexi" herca, nie. Preto beriem aj heecké výkony na bode 0. Zo zlej knihy spravili ešte horší film. Škoda. ()

wallax

Tak sa mi dostala ďalšia lahôdka kopírujúca model skvelého Twilightu ktorá je (našťastie) menej sladká a menej stupídna. Ale zase nie o moc. Pokračovanie filmu Divergencia, distribútorom nazvané Rezistencia s originálnym názvom Insurgencia (vlastne Insurgent, čo znamená povstalec)...už toto vyzerá hrozivo. Dej sa nesie v duchu záveru prvého snímku a rozvíja jeho myšlienku. Čo nie je vlastne zlé, akurát je to obalené tak moc klišoidným heroickým balastom, až je to nepríjemné. Vôbec nevadí to, že je stredobodom ženská hrdinka, nepríjemné je to ako je tlačená divákovi stále do ksichtu (od začiatku je jasné kto otvorí skrinku, kto je 100% divergent, neprekvapí ani to, kto skrinku ukrýval, ani zrada vo vlastných radoch, ani otočenie zrady v pomoc - no dobre, toto možno trošku prekvapilo, nezničiteľnosť hlavnej hrdinky ani jej parťákov...). Jediné pozitívum, ktoré nebolo tak priehľadné alebo nasilu tlačené bolo zakončenie myšlienky - ten záver skutočne prekvapil a aj keď po jeho pozretí mi vyšiel ako jasne a logicky zapadajúci do celej matice príbehu, nejak som ho nečakal. Nakoniec nám neostáva nič iné ako si počkať rok na ďalšie pokračovanie príbehu v časti zatiaľ nazvanej Allegiant (to som zvedavý na názov, ktorý nám distribútor pripraví) a ktorá bude ako už je dnes bežné (prachy nepustia) rozdelená na dva filmy. Nezostáva mi len poďakovať za filmy s podobnou tématikou, ale ktorých spracovanie je na oveľa vyššej úrovni - The Maze Runner a vlastne aj Hunger Games. Myslím si ale, že týchto "heroických" filmov je v poslednej dobe trošku dosť...(hrdinovia patria komiksom!)...a je to už trošku otravné. ()

Domas88 odpad!

Obrovské zklamání, on jí tam jednu půlku filmu vyznává lásku a ona se chová jako by o ni nešlo a pak film o ničem začne směřovat k něčemu a to je za 10minut hotové, čili stačilo natočit asi 30minut a říct miluju tě a né ztrácet 2hodiny svého času u takové kraviny.. ()

Palisander

Iba dve hodiny? Super!!! Niekto asi stratil záznam s materiálom na hodinový psycho úvod. Paráda :-). O čosi lepšie ako jednotka, väčší spád, aj keď sem tam prirodzenosť krívala na obe nohy a špeciálnych efektov bolo až zbytočne veľa. Hlavný hrdina asi študoval mimiku u známeho charakterového dua Schwarzenegger&Stallone, takže aj zasmiať sa bolo na čom. Najväčší šok pre mňa však bol, že Naomi Watts by teoreticky skutočne mohla byť matkou Theo James-a . Stroj času tuším naozaj existuje. ;-). A ešte jeden sci-fi prvok: nožnice ktoré vedia urobiť melír :o). ()

Merlinousek

Čtyři důvody proč film vidět. 1) Svrbí vás to, bo jste viděli jedničku a nedá vám to spát vidět i dvojku, abyste komukoli mohli říct "dvojku jsem taky viděl" 2) Chcete si udělat prima filmový večer a nechce se vám moc přemýšlet, jen se dívat na obrázky a třeba i v polovině usnout s nechutí to kdykoliv dokoukat. 3) Zbožňujete Shailene a jste pro ty její oči ochotni obětovat cokoliv, až do konce! 4) Zbožňujete Kate a nenašli jste žádný porno, tak dáte zavděk i tomuhle snímku, kde má navíc (díky bohu!) přifouknutý prsa! So sexy! 5) Jste female teenager a ujíždíte na mladých hezouncích, kterými se to tam jen hemží a u milostné scény jen vydechnete: "Ach!" ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent