Když je manažer rizikového milionářského investičního fondu James King (Will Ferrell) dopaden za podvod a má jít sedět do San Quentinu, dá mu soudce 30 dnů, aby si mohl dát do pořádku své záležitosti. Zoufalý James se obrátí na Darnella Lewise (Kevin Hart), aby ho připravil na život za mřížemi. Ale navzdory Jamesovu názoru na motorkáře, Darnell je tvrdě pracující živnostník, který nikdy nedostal ani pokutu za špatné parkování, natož aby byl kdy ve vězení. Oba muži společně dělají všechno, aby se z Jamese stal „tvrďák", a během této přípravy zjišťují, jak se v mnoha věcech mýlili - včetně názoru jeden na druhého. (Freeman Ent.)

Kothy

Tenhle film s Kevinem Hartem plný etnického humoru se celkem povedl. Fóry tam jsou opravdu skvělé a bez servítků. Will Ferrell hraje makléře Jamese, kterému hrozí 10 let v tvrdé věznici. Proto vyhledá Darnella, který jako černoch a podle jeho logiky téměř automaticky bývalý trestanec mu má pomoci v tom vězení přežít. A i když je tohle prostředí Darnellovi cizí, přece jen se mu snaží pomoct. Díky tomu vzniká spousta vtipných scén. James má na tuto přípravu 30 dní. Postupně zjišťuje, že za jeho odsouzením stojí někdo jiný a snaží se s tím něco dělat. Některé okamžiky mě fakt dostaly, ať už ty u černého gangu nebo u rasistických motorkářů. Výcvik probíhá opravdu tvrdě rasovými fóry se tu opravdu nešetří. Nakonec vše dopadne téměř podle očekávání. A Jimmy Fallon tam má dobrý štěk. :) "Šťastný Šukonoce, Santa Čuráku!" :D ()

Dzeyna

Super komedie. Člověk se pobaví víc než dost, jelikož ti dva hlavní herci opravdu vystačí i na to, aby ovládli celý film jen svou debilitou. Nicméně ani zbytek nepokulhává ()

Happens

Film s humorem nadupaným, kde občas se najdou slabší chvilku, nicméně párkrát jsem musel zastavit přehrávání, abych se v klidu mohl dosmát. Kdo miluje Ferrella, ten si užije a kdo ne, tak pro něho to bude průměrná emerická komedie. ()

SeBig

Komedie u který můžete vypnout mozek a skvěle se bavit nad blbým Farrelem a šíleným Hartem. Kombinace herců se povedla, story uz trochu ohrana písnička ale co se bavil a hudba dobře vybrána. Im so fancyyy ()

Arsenal83

Veľmi často trápne, prehnané, ale taký už Will Ferrell je. Ten chlap už nemá čo ponúknuť, stále dokola melie svoje fóry o homošoch, židoch, černochoch. Napriek niektorým celkom vydareným scénam sa ale v záverečnej časti stáva snímok čoraz nechutnejší. ()

BMW12

Mám pocit, že komedii s podobným scénářem jsem už viděl. Přesto tento film hodnotím velice kladně. Bylo to opravdu vtipné, celý film jsem se musel smát, Kevin Hart s Willem Ferrellem byli fakt dobří, jejich vtípky a scénky jsem žral. Přesně takhle jsem se potřeboval zasmát a odreagovat. :-) ()

Ivoshek

První půlka je vtipná, pracuje mile s americkou realitou a nebojí se přehánět. Druhá už je "do poučení" a už jsem se tolik nesmal. Celkově 3. Myslím, že to tvůrci měli dotáhnout v té hard line a dát tomu brutalitu i v kriminálu. I tak ale fajn. Jinak herecky mě tu fakt bavil Hart. Vtipnej. ()

Thomick

Po Wedding Ringer jsem si řikal "čéče, vždyť na tom Hartovi neni nic až tak špatnýho". Chyba lávky. Ze všeho nejhorší je, že o tom getting hard to vlastně vůbec nemuselo / nemělo bejt - šlo spíš jen o hodně zoufalou výplň stopáže. V první řadě to zde bohužel bylo o getting Hart; a to ve stěží únosných dávkách... ()

eraserhead666

"Máš rád bio? Co takhle farmářský pyré z mých koulí?" Takovou čurinu jsem nečekal, fakt jsem se docela nasmál. Docela dobrý hlášky: "To jsou rasistický kozy!" Ferrell je tradičně skvělej a i Hart mě překvapivě bavil. "Neojebe-li tě Julie, ojebu Julii já." ()

SOLOM.

Čekal jsem z toho větší sračku, než mi nakonec byla nabídnuta. Dalo se na to určitě koukat, přestože si nemyslím, že by šlo o nějaký skvost. Několik vtipných momentů (hlášek) by se tu našlo – zvláště pak když se hlavní hrdina začal připravovat do vězení pod taktovkou snad ještě většího sráče, než byl sám. Will Ferrell i Kevin Har podali slušné herecké výkony, přesto si myslím, že klasické průměrné ohodnocení tomu musí bohatě stačit. ()

TheEvilTwin

Když se řekne Ferrell a Hart, tak asi netřeba víc dodávat. Klasická přiblblá, ale přesto tak přirozená komedie plná černého humoru, která sice ve druhé polovině trochu ztrácí drajv a není tak dobrá, jako v polovině první, ale i tak dokáže po celou dobu pěkně polechtat bránici. Kdo čekal od téhle dvojice něco jiného a hodnotí 2 a méně, tak vůbec nechápu, co tady dělal. Za mě fajn odlehčení na odpoledne, ale je fakt, že cíle mohly být trochu vyšší. ()

ScarPoul

Ja tieto blbiny fakt môžem. Hart a Ferrell v najlepšej kondícií. Kopec WTF vtipov a super chémia medzi Mayom a Chocolate. Plus do toho pekné sexi prádielko Alison Brie a niekoľko klišoidných dejových zvratov. V zásade nič svetoborné, ale má to presne toľko dementnosti a nadhľadu koľko stačí na to aby som to hneď hodil do kolónky Guilty pleasure spolu s väčšinou Ferrellových filmov. ()

Johny_fork

Je to víceméně píčovina a Kevin Hart to trochu přehání s přehráváním. Ale nemůžu říct, že bych se tu a tam nepobavil. ()

corpsy

Komédia, ktorá sa minula so svojím potenciálom. Stále čakáte, že príde niečo skvelé, každou minútou sa zvyšujú očakávania, aby sa nakoniec nestalo nič prevratné a dokonca aj málo vtipné. ()

DEXTER099

Další z bláznivých komedii Willa Ferrella kde pro tentokrát hraje milionář co je obviněn z podvodu a musí nastoupit do vězení a pak přichází na scénu Kevin Hart jako jeho učitel ,který ho má zocelit ,aby byl za katrem co možná nejsilnější,ale vše nakonec bude úplně jinak....:-)Najde se několik scén,kterým se určitě dá zasmát,ale viděl jsem od Willa už lepší kousky.Přesto to sranda celkem je i když se najdou i méně vtipné sekvence,ale tak nemůže být pořád posvícení...Za mě tedy celkově 65% a tři hvězdy. ()

FFilipCZ

VÝZVA 2015 Jako letní komediální jednohubka mi to stačilo, ale žádný nadstandard. Navíc mi to neskutečně připomínalo film Ten Nejvyšší, ze kterého nejspíše čerpali většinu scén a děje. ()

SaNcHeZ_cz

Dvě komediální ikony amerického humoru posledních let a takhle mrzký výsledek. Zocelovací kúra je nudná, stereotypní komedie plná všeho už několikrát viděného, ničím nepřevyšující jak žánrovou konkurenci. [40%] ()

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

02.12.2014

Will Ferrell se naposledy objevil ve dvojce Zprávaře a příště ho uvidíme v komedii Get Hard, kde si zahraje milionáře, který se svědomitě chystá na pobyt v base. Na cestě pak má i ztřeštěné… (více)